Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről?

Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Egy hete van nálunk az 5 hónapos yorki kutyusunk. Ha kivisszük nagyon ritkán csinál valamit (persze ilyenkor nagyon megdícsérjük). A legtöbb esetben, amint beteszi a lábát a lakásba séta után, ott végzi el a dolgát!
2011. jún. 10. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan ezt csinálta a spiccünk!Nem érzi magát biztonságban lent,zavarják a zajok,a póráz stb stb,azért csinálja a lakásban!Sokat legyél vele lent,mi volt hogy 2 órát álltunk a lent csak hogy csináljon valamit!Aztán szépen lassan átállt!:)
2011. jún. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Társasházban lakunk vidéken, hatalmas területtel Nem hiszem, h kint bármi is zavarná. Lehet, h azért csinálja, mert ahonnan elhoztuk ott kutyapelenkához volt szoktatva?
2011. jún. 10. 07:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vok!Akkor az is lehet!Na lehet épp az ottani szagok zavarják,nem csak a hanggal lehet baja!Gondolj bele,az embernek is meg kell szokja az új helyet ha elköltözik!Legalább is én ennyit tudok róla mondani!Nagyon nagyon szidd meg ha bent csinálja a dolgát,kint meg tényleg dicsérd halálra!Szerintem egy két hét és kiszokik!:)
2011. jún. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor legyetek addig lent vele, amíg nem végzi el a dolgát. Eleinte lehet, hogy bele fog telni pár órába, de ha meglátjátok, hogy sikerült neki odakint, akkor hatalmas dicséret, nagyon, látványosan örüljetek neki. Előbb vagy utóbb rájön, hogy odakint kell elvégeznie a dolgát.

Én a szidást egyáltalán nem tartom jó ötletnek, ha mégis odabent végzi a dolgát. Szerencsétlen kutya eddig kutyapelenkához volt szokva, nehéz neki átállnia. Csak összezavarodik és félni fog tőletek, ha büntetitek egy olyan dologért, amiért az előző otthonában dicsérték.

2011. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Reméljük idővel megszokja, h kint kell elvégezni a dolgát! Tegnap előtt délután közel két órán át voltunk kint. Szerintem tartogatta odabentre, mert amint beértünk már pisilt is.Meg aztán ha naponta ötször kiviszem, nem tudok vele kint lenni mindig órákat.
2011. jún. 10. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!