Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti-benti kutya hogyan...

Kinti-benti kutya hogyan lehet szobatiszta?

Figyelt kérdés
11 hetes a kiskutyám,kinti-benti kutyus,többet van kint,mint bent. A kérdés az,hogy hogyan tudom rászoktatni a szobatisztaságra. Eddig ott tartunk,hogyha bejön,és kiviszem mondjuk 1 óra múlva,s mondom,hogy na gyere,pisilünk,akkor pisil. Persze ilyenkor juti, simi, minden. De a legtöbbször úgy néz ki,hogy kint játszunk, stb, bejön,és odatermel a nappali közepére. Szeretném,ha bent aludna éjjel, kipróbáltam,hogy óránként kiviszem, de még úgy is tele voltam kupacokkal, az egy óra időköz kb pont arra volt elég,hogy takarítsak. 2 hét után feladtam, pláne,mert vizsgaidőszak,plussz a fiam is itt van. Mindig kinti kutyáim voltak, úgyhogy fogalmam sincs,hogy gyakorlatban hogy kell csinálni ezt a kintkakilunk,kintpisilünk dolgot. Mert elméletet egy csomót olvastam,de az nem segít :(
2011. jún. 10. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg ha többet van kint, akkor szinte neked semmi dolgod nem kéne, hogy legyen, mert magától rájön, hogy sokkal jobb odakint végezni a dolgát.

Ha van rá lehetőség szerintem akkor napközben e engedd, hogy bemenjen. Legalább addig, amíg rá nem jön.

Ha bent éppen látod, hogy végzi a dolgát, akkor szidd meg, vagy ha figyeled a jeleket, szaglászik stb, leguggol, hamar fogd, aztán vidd ki.

Az fura, hogy éjjel óránként WC-zik?! Kicsit soknak tartom. Mit etetsz vele? Meg mikor kap utoljára enni/inni? Vacsi után 1-2 órával, ha kiviszed, akkor max mg egy kivitellel ki kell, hogy bírja reggelig.

Amúgy pont a kaki a kellemetlenebb nekik, ezért az hamarabb meg szokták tanulni. Az enyém a kikit már 3 hónaposan jelezte, viszont 100%-ban szobatiszta csak fél éves korára lett. De kb havi 1 baleset így is becsúszik.

2011. jún. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*napközben NE engedd...
2011. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha bent rajtakapod, szidd le, ha kint, dícsérd meg. Ne engedd be, amíg el nem végezte a dolgát kint (persze csak amikor ráérsz folyamatosan figyelni őt), akár be is csaphatod, hogy úgy csinálsz, mintha bejönnétek, de aztán mégis kint maradtok. Sőt, jó időben akár fél napokra is kint hagyhatod, akkor kénytelen lesz odakint elvégezni a dolgát, az sokat segít.

A kutyák tiszta állatok, magától is rá fog jönni, hogy kint jobb neki, csak kicsit rá kell segíteni.


De ezeket leginkább a jövőre nézve mondom; egy 11 hetes kiskutyától még ne várj el semmit, hiszen pici. Sok kutya csak félévesen lesz szobatiszta, szóval adj neki időt, lehet hogy kicsit nehezebben megy neki ez a dolog.

2011. jún. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!