Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rühes a kis palota pincsi...

Pink07 kérdése:

Rühes a kis palota pincsi kutyám. Egy 100% módszer kellene, van ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy palota pincsi kis kutyám, olyan mintha a testvérem lenne, és szegény beteg, de már hosszú ideje rühs, AZ orvost egy-két hó-naponta hívjuk, és csak a pénzt viszi el, de a kutyát nem gyógyítja meg. Volt már ampullás kezelése, a teljes nevét nem tudom, advocet, vitamin...

De meggyógyulni nem gyógyult. És folyamatosan romlik. Na én utána néztem a kezeléseknek, amit ő adott neki, és ott le is kellet volna borotválni a fertőzőt területet, de még azt sem tette. Kéne egy módszere, ami biztosra megoldja a betegségét, amit még én is megtudok csinálni vel, vagy ilyen nincs? Egy biztos elaltatni nem akarom!!!!!!!!!


2011. jún. 10. 08:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el nagyon gyorsan egy másik orvoshoz. Nem tudom, hol laksz, de ez abszurd, hogy szegényke szenved, csak mert belefutottatok egy béna orvosba...

Budapesten az Állatorvosi Egyetem, vagy a Talpas állatorvosi rendelő nagyon jó!

2011. jún. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Vidd el másik dokihoz szegényt!


Ezt ugyan emberi rühességre írták, de gondolom kutyánál sem sokban különbözhet:


Kezelés:

A rüh gyógykezelésében a legelső feladat természetesen az atkák és petéik megsemmisítése. A rühesség gyógyszertárban kapható chlor-ciclohexan tartalmú emulzió vagy zselé, ill. benzil-benzoát oldattal (Linimentum scabicidum) megszüntethető. Zuhanyozás után, majd fél órával később megismételve az egész testet le kell kenni a nyaktól a lábujjakig. A fertőzött bőrnek 24 órán keresztül bekenve kell maradnia, lemosás nélkül. Makacs fertőzés esetén a kezelést még kétszer meg kell ismételni. A viszkető bőrfelület vakarása olyan sebeket ejthet a bőrön, amelyek elfertőződhetnek, ezért a vakarást meg kell próbálni elkerülni. Ha nagyon erős a viszketés, kortikoszteroidos krémet alkalmaznak csillapítására. Ha valamennyi atka elpusztult, úgy a bőrön jelenlevő elváltozások általában maguktól rövid idő alatt eltűnnek. Ha kiterjedt, elhanyagolt a fertőzés, vagy ha nagyon érzékeny bőrű a beteg, akkor a tulajdonképpeni rüh-kezelés befejezése után hátra van még a következményes elváltozások, például az elvakart, felülfertőzött, gyulladt bőr kezelése, amely sokszor hosszú időt vesz igénybe.

2011. jún. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nógrád megyében, Mátraverebélyben lakom.

De az előbbi kezelés igen ígéretesnek hangzik, vagy ha az sem vállik be, jönne egy új orvos.

2011. jún. 10. 09:00
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Szia, itt találtam a gyakorin egy linket, itt is kutya rühességről van szó, érdemes végigolvasnod a válaszokat.Jobbulást a kutyódnak!

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__91838-mit-erd..

2011. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Tegnap volt egy kérdés, ott írtam, hogy nekünk a Neostomosan vált be.
2011. jún. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Neostomosan-nal fürdesd le, utána tegyél rá Stronhold cseppet. A hatékonysága 100%-os.

De biztos vagy benne, hogy rüh? Mert nem csak attól hullhat ki a kutya szőre, lehet gomba, allergia, bármi. Érdemes lenne megnézetni egy normális állatorvossal.

2011. jún. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A Neostomosan fürdető tényleg hatásos. Egy kis ampulla, vízben kell feloldani (az arányokra már nem emlékszem, de nagyon fontos, nehogy túl erős maradjon a szer). Szerintem ez a legolcsóbb bolha és rühirtó szer, nálunk kb. 300 forint, de nem is reklámozzák, mindig pult alól kaptam, ha kértem, inkább az extra drága cseppeket akarják rásózni az emberre. Állatgyógyszertárban kérd.
2011. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a rüh ellen a taktic-os oldat a legjobb. Ezt csak állatorvosnál tudod beszerezni. Meg kéne a kiskutya immunrendszerét erősiteni. nekünk nagyon jól bevált az immunovet. Ezzel a taktic-kal kéne 3 naponta megfürdetni. Bőrkaparékot amugy vett a doki?
2011. jún. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Na azt a imun erősítést mostanábban csinálta vele az orvos, vitaminok, stb. De az a taktic-os oldatott nem adta, ahelyt advocetett adott.
2011. jún. 10. 13:46
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
a taktic a legjobb. Immunerősitőnek pedig az immunovet nevű táplálékkiegészitő. Ezer párszáz forint, és nagyon hamar eredményt produkál. Egy bőrkaparék vizsgálat szerintem 2 ezerből megvan, és akkor fogsz tudni biztosat.
2011. júl. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!