Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, ha tanításkor...

Mit lehet tenni, ha tanításkor a kutyám csak a kezemet figyeli?

Figyelt kérdés

Még nagyon kölyök, 12 hetes, nagyjából megy az ül, a fekszik, és a helyedre, gyakorlódik a hozzám,és a marad is. Csak jutifalattal dolgozunk, de 2 napja akadt egy kis bibi. Ez a kis dilis rájött,hogy a kaja a kezemből jön. Megérzi a kezemen a szagot,és nem figyel semmire,csak kapkod a kezem után. Erről hogy szoktassam le?

Egyébként csak kiváncsiságból kérdezem, mennyi idő alatt tanulja meg ezeket nagyjából stabilan? 3 felé osztva kb fél- 1 órát tanulunk, addíg,míg látom,hogy élvezi


2011. jún. 10. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A kezedbe elrejted a kaját és rászólsz, hogy NEM!. Csak akkor adod oda, ha nyugodt az adott pózban, amit éppen gyakoroltok.

A Tudás majd jön idővel. Függ rajtad elsősorban, hogyan leszel képes a gyakori jutalmazást átvezetni az egyre ritkábbra.

2011. jún. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 léna.:) ***** válasza:
A markodba fogod a jutalom falatot és ha a kezed után kap meg kell ,,bökni"!!! De ez csak akkor működik, ha NYUGODT ÉS MAGABIZTOS vagy. Kb.: 8 hét.
2011. jún. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezért hülyeség jutifalattal dolgozni. Sose alkalmaztam, csak ha ügyes volt, akkor megdícsértem és egy simi.
2011. jún. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
hát ezt megíszvtad öcsém =/
2011. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

tegnap 21:37

Szerinted hülyeség, de mások szerint nem.

Egy 3 hónapos kutyánál eleve nem kell elvárni, hogy úgy működjön, mint egy automata.

2011. jún. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 hónapos kutyám már végrehajtotta az ül és fekszik parancsokat. Biztos én vagyok a béna...
2011. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sikerült túljutnunk a problémán. Nekünk is simán megy az ül,és a fekszik,és mostmár alakul a helyedre is, a marad is :)

Szerintem jobb minél előbb elkezdeni. Pláne,hogy hiperaktív a drága,és legalább ezzel is fárasztódik.

2011. jún. 13. 09:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Ennyi. De én azért se szeretem a jutifalatos megoldást, mert rendkívül sokan járnak úgy mint te, de valakinek nem sikerül ezen túljutni és a kutya semmit se hajlandó megcsinálni kaja nélkül.

Plusz utána számolgatni azt lefele a napi kajaadagjából....


Egy kutya meg etetési időben egyen, nass nincs.

2011. jún. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!