Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tályogot csak állatorvosi...

A tályogot csak állatorvosi gyógyszerrel lehet kezelni, vagy ismertek házi praktikákat is?

Figyelt kérdés
Betadine-nal már lekezeltem a sebet, de szeretném tudni, h van-e itthoni gyógymód is, mert csak hétfőn tudom dokihoz vinni a kutyust.
2011. jún. 11. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A tályogot le kell szívni fecskendővel, utána kap majd szurit, stb... állatorvosra bízd, házilag ne próbálkozz. Könnyen elfertőződik a seb utána.
2011. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vidd inkább állatorvoshoz. Ő majd kimossa a sebet, ad szurit a kutyusnak, meg neked is gyógyszert, amit be kell adni neki. Plusz szerintem (mi dokink ezt javasolta mindig), mondani fogja, hogy a sebet betadine-os oldattal(langyos víz+betadineból annyi, amíg konyakszínű nem lesz a víz) lemosni, a sebszélét leszedni mindig, hogy gyógyulni tudjon.. és magát a sebet fel kell tölteni Ialugen Plus krémmel( ez olyan kenőcs ami "megeszi" a bacikat). De persze, ez attól is függ, hogy mekkora a tályog, milyen a seb.

Szóval dokihoz

2011. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom h csak doki tud segíteni, csak azt hittem h hétfőig még én is tudom kezelni vmivel. Betadine-nal minden nap lekezelem neki. :)
2011. jún. 12. 00:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh, és köszi szépen a válaszokat! :)
2011. jún. 12. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!