Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kennelből? [collie]

Melyik kennelből? [collie]

Figyelt kérdés

nos 1 rough colliet [skót juhász /collie] szeretnék venni nézelődtem a collie.lap.hu-n de 1ik kennelben sincseladó kölyök [már amelyikről hallottam már -> megnéztem]


tudnátok pár kennelt mondani ahol van még eladó kölyök a mostani alomból?


leginkább házi kedvenc lenne [esetleg ha tényleg szép kutya lesz belőle akkor kiállítás de ez nem cél inkább csak 1 unalom űzési lehetőség ]

Hajdú-Bihar környékén lenne a legjobb de persze nem feltétel


előre is kösz


2011. jún. 11. 23:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ahol most biztos van kiskutya az a Prince of Sunlight Kennel, mostanában születtek. Talán egy hónapja.

Amúgy én ezeket a kenneleket javaslom:

Prince of Sunlight; Kőakói Kennel; Kisalagi Kennel; Born to be Kennel; Double Scotch Kennel; Most Majestic Collie Kennel; Seven Stone; Heavenly Happiness Kennel; Silver Dream Collies Kennel (de úgy tudom ők most nem terveznek almot); Marrows Collie Kennel (ők ha jól tudom az egyik szuka kutyát nyáron fedeztetik, úgyhogy őszre várhatók porontyok)

Amúgy ezek olyan kennelek, amleyek megbízhatóak. Én is pár hónapja vásároltam colliet.

Remélem tudtam segíteni!

2011. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
akarom írni: Marrow Collies
2011. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én három kennelt tudnék ajánlani: Nyitramenti, Campobellói és Castle's Queen kennel. Nekem a Campobellóiból van kiskutyám, gyönyörű szép, okos, imádnivaló, de ez a három kennel nagyjából egy vonalra épül. Ők tenyésztik azt a típust, ami nekem tetszik és nekik vannak a legjobb kiállítási eredményeik is. A Campobellóiban most is vannak kiskutyák, ha gondolod szívesen elküldöm neked privátban a tenyésztő elérhetőségét. Nagyon rendes a tenyésztő, kb napi rendszerességgel beszélünk, mindenben segít nekem. Szóval csak ajánlani tudom őket, én nagyon meg vagyok elégedve a kutyával, amit tőlük kaptam, nála tökéletesebb collie nincs.
2011. jún. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én ugyanazokat írnám amiket az első:) Nekem a Silver Dream ból és a Marrowból van colliem. Mind a két tenyésztő nagyon kedves, lehet őket bármikor hívni meg minden, minden kutyájuk egészséges és szűrt betegségekre. De azok amiket az első felsorolt szintén szuper kennelek, szinte mindegyik tulajdonosát ismerem kiállításokról és kedves emberek, minden szűrése megvan a kutyáiknak.

A Nyitramentit én nem ajánlom, csak néhányszor találkoztam a tenyésztővel kiállításokon és miután megtudta honnan van kutyám minősíthetetlenűl bunkón és lesajnálóan viselkedett velem. Még kezdő kutyás vagyok csak néhány éve vannak colliejaim és még soha senki nem beszélt velem ilyen hangnemben mint az a nő... előbb vennék kutyát a pokolból...

2011. jún. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
pokol : hát a sátán kutyája nekem szimpatikus volt :) ha esetleg emlékszel rá milyen fajta és h milyen foszforeszkáló zöld por stb nem árt a kutyának jöhet az is :D
2011. jún. 12. 09:40
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez nevetséges, amit az előző írt a Nyitramenti kennel tenyésztőjéről. Sajnos széthúzás van a colliesok között, van két klub, a Collie Sheltie Corgi klub, ami a hivatalos collie fajtagazda és az Angol Pásztorkutya Klub. A két klub között nagyon erős a rivalizálás, az egyik klub tagja nem szokta ajánlani a másik klub tenyésztőjét.

Nem tudom hol bánt veled lekezelően Léna és hogy ez miben nyilvánult meg, de én azt tapasztaltam, hogy nagyon korrekt bíróként, tenyésztőként és emberként is. Nekem, bár nem is tőle van kutyám, mégis sok tanáccsal segített. Egyik ismerősömék tőle vettek kiskutyát áprilisban és ők is teljesen meg vannak elégedve a kicsivel, ha gondolod tudok mutatni képet, ahol játszanak az enyémmel. Úgy emlékszem mostanában születnek kiskutyák a Nyitramentiben, hívd fel őket nyugodtan. Először én is onnan vettem volna kiskutyát, csak a kinézett alomban nem született szuka kiskutya, amihez én ragaszkodtam volna.

2011. jún. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1. hozzászóló vagyok:

A Nyitramentit én sem ajánlom, ezért sem írtam bele a felsorolásomba. Lehet, hogy ők rendelkeznek a legnagyobb tenyésztői múlttal Magyarországon, de akkor sem vennék kutyát onnan. Ugyanis barátnőmmel régebben elmentünk a kennelekhez és a Nyitramentihez is. A tulajdonosnő minősíthetetlen hangnemben beszélt velünk, mert ugye nem akart barátnőm lutrit... aztán közölte, hogy ha nem úgy fejlődik a kutya, ahogy elvárt, akkor meg lehet műtettni. Kérdezem én, egy ember, ha rászánja a 100-120e forintját kutyavásárlásra, akkor nem egy tökeletes kutyát akar?! Amit aztán nem kell műtettni azért, mert nem úgy fejlődik.

Mikor ezt közölte, megköszöntük és eljöttünk...

Szóval, Nyitramentiből soha nem vennék kutyát.

2011. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Figyelj had tudjam már kit tartok bunkónak és kit nem. Én mint mondtam kezdő vagyok és nem vagyok tagja ennek a rivalizálásnak. A Campobellói és Castle's Queen kennellel semmi bajom mindkettőt ismerem és tényleg rendesek a tulajdonosai. Kőakói, Kisalagi (mind a kettő szintén a másik clubb) úgy szint nagyon nagyon rendesek. Tudok mind a két klubból ajánlani tenyésztőket (amire te velem ellentétben úgy látom képtelen vagy) de a Nyitramentit és a Dragon goldot soha senkinek nem fogom ajánlani mert nemkedvelem a tulajdonosukat és bár kezdő vagyok (4 éve colliezom) már voltam annyit mind a két klubbal (hozzátenném, hogy 3 évig voltam tagja a HCSCk nak hogy tudjam kik azok akiket ajánlanék és kiket nem.

Ja és még valamit...még csak egy éve vagyok tagja az Angol pásztoros klubbnak de itt feleannyi utálat és leszólás sincs a másik klub felé mint fordítva...felőlem mindenki onnan vesz kutyát ahonnan akar...


A kérdésre válaszolva:

[link]

[link]

[link]

[link]

itt vannak kicsik, szerintem mindegyik tenyésztő szívesen segít.

2011. jún. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos a legtöbb collies borzasztóan irigy a Nyitramentire, ezzel nem lehet mit kezdeni. Mindenhol ők nyernek, mert nekik vannak a legjobb kutyáik. Ezért próbálja itt a két válaszoló lehúzni őket olyan dolgokkal, amik kizártnak tartom, hogy megtörténhettek.

Én is rengetegszer felhívtam őket, beszéltem velük, amikor a kiskutyákat vártuk, mindvégig nagyon rendesen beszélt velem, minden kérdésemre válaszolt.

Egyébként te láttál már csúnya Nyitramenti kutyát, olyat ami "nem fejlődött úgy"? Mert én még nem, más kennelekből viszont nem egyet.

2011. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

rengeteg olyat láttam :D olyat is akinek a fogai kiálltak a szájából, husky módra csavarta a farkát, stb Én nem vagyok irigy Lénára. azt pedig, hogy műteti a kutyáit évek óta beszélik..

De ez egy teljesen meddő vita...te vennél onnan kutyát én nem, ennyi nem kell ragozni az, hogy te ezen lovagolsz pedig csak téged minősít. Léna szereti azt hinni, hogy mindenki rá irigy és aki tőle vesz kutyát azok is szeretik ezt hinni...pedig ha ez így lenne akkor ugye tőle vennék a kutyát és nem mástól...

2011. jún. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!