Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy legyek falkavezér?

Hogy legyek falkavezér?

Figyelt kérdés
Van 1 kis vizsla kölyköm (7 hetes) Hogy tudatosítsam benne hogy én vagyok a falkavezér és a úgy mond a "legutolsó" a családban?
2011. jún. 12. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
2011. jún. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

ezeket az alapelveket viszont mindenkinek be kell tartani a családban, és akkor nem lehet probléma.

Örülök, hogy ilyen kérdések is vannak :)

2011. jún. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A national Geographic Channel-en megy egy műsor: A csodálatos kutyadoki benne Cesar Millan, aki kutyapszichológus és bemutatja, különböző esetekben, hogy mit tegyünk, ja és könyve is megjelent!!! A plázában az Alexandrában kapható: én láttam és az a könyv meg is van nekem nagyon sok információt rejt és be is válik!!! A TV sorozat: hétköznap: 11:00-kor és 18:00-kor megy, hétvégén: 13:00-kor!!!
2011. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Neveld következetesen, Amit nem, azt nem. Foglalkozz vele sokat, és mindig az legyen amit Te diktálsz. Nem kell ebből ilyen nagy ügyet csinálni.
2011. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 5 kutyám van, és a másodiknál is eléggé tapasztalatlan voltam, mégis bevállaltam a staffordshire terriert, igaz kényszerből, mert különben elaltatták volna. Tegnap megérkezett az 5dik kis szerelmem, aki ugyancsak staffordshire terrier. A kutyáim együtt vannak, soha nem veszekszenek, tudják, hogy én vagyok a falkavezér, pedig különböző elvekkel tanítottam be mindet... Mégis csak egyszer nézek rájuk "csúnyán", azonnal behódol mind, mellettem jönnek sétánál, igaz nem egyszerre 5tel sétálok, hiszen 5 erős kan kutya... kicsit sok lenne, de mindegyik tud normálisan jönni...

Pedig én is tapasztalatlanul kezdtem kutyázni, mégis én lettem mindnél a falkavezér, de az biztos, hogy alattam az apró, 8 éves keverékem áll, és nem a staffi :)

2011. jún. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. jún. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is Caesarra voksolnék, bár valamelyik módszere kicsit furcsa. Az evéses és sétáltatós nagyon jó, Meg az orr, szem, fül sorrend :) És a mozgás, fegyelem, szeretet sorrend is.

Etetéshez:

-mindig séta után etesd

-várd meg, amíg leül, és csak akkor ehet, ha megengeded neki

-jó módszer, hogy először úgy csinálsz,mintha ennél a táljából, és csak utána rakod le neki, hisz így tudatosul benne, hogy "most az övé, ő a falkavezér, én csak utána ehetek, ezért a rangom is alacsonyabb"

sétáltatáshoz:

-mindig legyél nyugodt. bár ez alapból is így kell, hogy legyen

-futtatóba ne energialevezetés céljából vidd. mindig kb. 1 órás séták után jutalmazd azzal, hogy játszhat a többi kutyával.

-görkorivaal is sétáltathatod, a vizslák úgy is nagyon mozgékonyak, tetszeni fog a kis kópénak



Aztán fontos még, hogy mindig legyél határozott és következetes. Remélem, sgítettem egy kicsit:)

2011. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

például, úgy hogy megtanulod, majd pedig használod-használjátok a megtanult technikákat,

ez nem egy rövid ideig tartó dolog !

a falkavezér a kutya haláláig falkavezér, tehát akár 15 évig is gyakorolhatod!

de ne egy 7 hetes kutyán :)

azt még szocializáld,és közben lassan te magad vezérré válsz !

mert következetes leszel, mert nyugodt leszel,stb.

2011. jún. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!