Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a beagle-ről?

Mi a véleményetek a beagle-ről?

Figyelt kérdés
Most lesz 18.-án a ballagásom,és mivel már régóta szeretnék egy beagle-t,ezért azt kértem.Arra lennék kíváncsi,hogy mit gondoltok a beagle-ről? Milyen kutya?
2011. jún. 12. 11:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos, okos és nagyon tud bárány szemekkel nézni. Arra vigyázz, hogy ezekkel a szemekkel imád kaját kunyerálni is, és nagyon nehéz neki nemet mondani. Éppen ezért szerintem sokkal könnyebben elhízik, mint a többi kutya. Akkor pedig a gerince, a lábai...jajjj.
2011. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 tetro ***** válasza:
40%
Okos? A beagle az egyik legbutább kutya fajta. Izgága, és szinte kezelhetetlen.
2011. jún. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%
Kikaparja magát a kerítés alól, folyton futkározik és mesélte az egyik ismerősöm, hogy etetésnél nagyon gyorsan eszik és van nekik egy öreg kutyájuk aki lassan eszik és a beagle odarohan a kerítéshez ugat és az öreg kutya is oda rohan, hogy mi van ott a beagle vissza rohan és megeszi az öreg kutya kajáját. :(
2011. jún. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%
Hát szerintem is a beagle egy nagyon buta kutya a Puli a legjobb ;)
2011. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
51%

"Okos? A beagle az egyik legbutább kutya fajta. Izgága, és szinte kezelhetetlen."


Ezzel most elárultad, hogy marhára nem értesz a kutyákhoz, jobb lenne ha nem osztogatnál itt tanácsokat.


Máshogyan kell nevelni egy beaglet, mint egy német juhászt például, tehát ha a gazdi ismeri a fajtát és a nevelési módszerét, nem lesz vele problémája.

Nem az a jó kutyanevelő, aki elbír egy uszkárral, vagy az előbb említett német juhásszal, hanem az aki a vadászkutyákhoz, terrierekhez is ért, akkor elmondhatja magáról, hogy ért a kutyaneveléshez.

2011. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nincs buta kutya, csak tudatlan gazdi.
2011. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 tetro ***** válasza:
79%

értem, elárultam, hogy baromira nem értek hozzá. igen, most figyelj mindenki, bevallom nem vagyok kutyaidomára. most pedig szégyenkezve meghúzom magam... :DDDDD

körülbelül egy tucat ismerősömnek volt eddig beagleje, és egyetlen normális sem volt köztük. persze tudom, pitbullból is lehet gyerekszerető szelíd kutyát nevelni (húú most értek hozzá, légyszi mond hogy igen, olyan fontos nekem hogy szerinted értek-e a kutyákhoz), de az azért mégiscsak reprezentatív hogy 10-12 beagleből mind kukifej volt. hogy neveled például meg arra a kutyát, hogy ne ugassa át az egész éjszakát az udvarban? vagy hogy ne ásson árkokat a kertben, hogy ne pörögjön folyton, hogy ne szökjön meg a szomszédokhoz, hogy ne legyen agresszív a többi kutyával... persze biztos nevelés kérdése. csak eddig akármennyit láttam, mind rosszul volt nevelve ezek szerint. de tudom én nem értek hozzá. te meg igen, akkor a beagle neked való a kutyaidomárnak. senki másnak...

2011. jún. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

bizony hogy a beagle buta :D és ami magához való esze van, azt makacskodásra fordítja. annyi tapasztalatom van a fajtáról, hogy behívható példányt még sosem láttam. biztos nevelhető, de akkor nem első kutyaként, hozzá nem értő kezekben az ember fejére nő.

egyébként tőlem annyira távol áll ez a kutyavásárlási mizéria, mért nem mész el egy menhelyre, vagy lapozol végig egy netes mentett kutyás oldalt, és hagyod magad beleszeretni egybe...?

2011. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
64%
cukííí:)
2011. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 xnorkax ***** válasza:
100%

Megfelelő és kellő neveléssel egyik kutya sem buta, kezelhetetlen. Az más tészta, hogy nem való mindenkinek. Sokan azt hiszik, hogy a cuki külső belül egy még cukibb és aranyosabb kutyát takar, ami részben igaz, ám a beagle egy vadászkutya, vadászkutyához illő igényekkel. Nem kell általánosítani. A másik, hogy erre a fajtára is rászálltak a szaporítók és eléggé lerombolták, sok köztük a beteges, agresszív és ideggyenge kutya.

Ha meg azt hiszitek, beagleből nem lehet normális és engedelmes kutyát nevelni akkor nézzétek meg ezt az oldalt: www.beagle-power.blogspot.com

2011. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!