Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Argentin dog kutyám...

Kovacs10 kérdése:

Van egy Argentin dog kutyám és nem vágattam le a füleit. Mikor kezdőik a nyár a legyek el kezdik enni a füleit mit tehetnék, hogy ne egyék neki?

Figyelt kérdés
Sebes lesz és vérzik a füle
2011. jún. 12. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most mégis levágattad a fülét, vagy alapban "kikezdték a legyek"? Utóbbi esetben az állatpatikában lehet kapni vmi fekete, mentára emlékeztető illatú zselés anyagot. Eléggé fog, de elriasztja a legyeket és szépen begyógyul.

egyéni vélemény: ha eddig nem vágattad le a fülét, ne is tedd, ha nem muszáj.

2011. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem alapból úgy jön le a kérdés, hogy nincsen vágva a füle, és a legyek marják.


Kérdező!

Állatpatikában lehet kapni Neostomosan ampullát. Ezt egy l vízben fel kell oldani, és az oldattal minden nap be kell kenni.

Morzsold le a vér alvadékot, kend be vékonyan a fülét valami hámosító krémmel. ( Neogranormon, Körömvirág krém ) És utána kend be az oldattal. Az oldatot egy hétig lehet tárolni hűvös helyen, utána már nem tudod felhasználni ( tehát már hígítva ) mert csak egy hétig tart a hatása.

2011. jún. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincs levágva a füle.Köszi a tippeket :)
2011. jún. 12. 21:58
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem értem.Tele vagyunk léggyel kint is,bent a lakásban is(Alföld,sok gazdasági állat van a szomszédságban)és itt a környékünkön soha egyetlen kutya fülét nem ették a legyek,a mieinkát sem.
2011. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

21:30 vagyok.

Na ezt én se értem.

Én amikor Szolnokon laktam ( vágott fülű kutyám van ), és eljártam dolgozni a kutyámmal, ott a telepen, jöttek az én kutyám fülére is. Főleg a vágás mentén akarták volna szúrni. Csak ugye nálam rossz lóra tettek. :-D

Ott nem voltak haszon állatok.

Mióta elköltöztunk egy Bp. melletti faluba, azóta nem jönnek rá a legyek, pedig a szomszédokban van kacsa is meg csírke is.

2011. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Érdekes módon a fülcsonkítás hívei arra hivatkoznak,hogy a vágatlanfülű kutyát állítólag szétmarják a legyek.Én ezt soha egyetlen kutyánál sem tapasztaltam,pedig évekig foglalkoztam hivatásszerűen mindenféle fajtájú és méretű,csonkított és csonkítatlan kutyával.
2011. jún. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig vannak ilyen csípős legyek.Aki nem hiszi jöjjön el és nézze meg a szomszéd németjuhász fülét , annyira kicsípték neki pár éve , hogy mind a kettő füle vége visszakonyolt és ronda heges maradt.

Engem is megcsípnek ha nem zavarom el őket.Nem tudom milyen fajta légy ez , de olyan augusztus közepe felé jelennek meg.

2011. jún. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bökőlégynek hivják, és nagyon kitudja késziteni szegény kutyák fülét. Nekem otthon a dobikat nem bántják, de ahol dolgozom a nj-nak, és a maliknak folyamatosan spriccelem neostomosannal.
2011. jún. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nemtudom hogy milyen csodakutyája volt itt pár embernek, de a legyek nálunk is marják szegény kutya fülét.
2011. jún. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nem,sőt még a faluban se igen hallottam ilyenről.

Itt inkább a szúnyogok marnak embert-állatot,azok ellen meg nem segít semmiféle fülvágás.

2011. jún. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!