Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg anyámmal,...

Hogyan értessem meg anyámmal, hogy nem az ár a legfontosabb egy kutya vásárlásánál?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kiskutyát, és a szüleim bele is egyeztek. Már a fajta és a kennel is megvan ahonnan elhoznám, de anyám nem repes az örömtől, mert drága..

Én pedig szaporítótól nem veszek olcsó kutyát!

14/L


2009. márc. 21. 17:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igazad van! Ha valaki fajtatiszta kutyát akar, akkor tenyésztőtől vegyen, ne szaporítótól, bizonytalan hátterű, szűretlen kutyák utódát, akikről ráadásul gyakran az is kiderül, hogy nem is fajtatiszták. Itt van pár sztori az olcsón vásárolt kölykökkel kapcsolatban. Mutasd meg neki, hátha meggyőzi, hogy hasonlóra nektek nincs szükségetek.


"Mentem az állatorvoshoz a kutyáimmal beadatni a veszettség ellenit. A rendelőben tömve vannak, egyik széken nem ül senki, odaülök. Mellettem ül egy 30 év körüli nő, szorongat egy kiskutyát.

Kérdem tőle, milyen fajta.

"Hát a Bercike mini yorki, most jöttünk az első oltásra."

Nézem Bercikét, megkérdem hány hetes.

"Azt nem tudjuk pontosan, mert a tenyésztő nem látta, mikor szült meg a kutya, de körülbelül 12 hetes lehet."

Bercike egyáltalán nem nézett ki 12 hetesnek, de ahogy elnéztem, még 6-nak se nagyon, sőt, inkább hasonlított szálkás szőrű tacsira, mint "mini yorkira" (a mini yorki kezd egy márkanév lenni). Kérdeztem, hogy hogy hogy nincs még oltása.

"A tenyésztő nem ért rá beoltatni az almot, meg sokan voltak, és amíg az elsőt nem vitték el, nem volt pénze beoltatni őket"

Én pislogok. Mondom neki, akkor jó sokan lehettek.

"Igen, kilencen (!!!!!) voltak testvérkék, és Bercike volt a legminibb, ezért őt hoztuk el."

Tágra nyílt szemmel nézem a csajt, és benyögöm neki, hogy lehetetlen, hogy egy yorki kilenc kölyköt szüljön, és hogy szerintem átvágták, mert a kutyus inkább hasonlít tacsira mint yorkira.

Hölgyike "kikérem magamnak" módon felállt, és elült mellőlem. Aztán bement, és bőgve jött ki, mivel a doki is megállapította, hogy minden bizonnyal keverék, "én meg kifizettem érte a 30 ezer Ft-ot...."



]Egy tanulságos történetet szeretnék elmesélni, azon okból, hogy mások ne járjanak így véletlenül sem. Nem tudtam, kihez forduljak, és mivel gyakran nézegetem a bulldogmentés honlapot, így nektek irtam.

2008. tavaszán határoztuk el magunkat párommal, hogy szeretnénk egy francia bulldog kiskutyát. Sokat nézelődtünk, végül megakadt a szemünk egy hirdetésen, amelyben francia bulldog tenyésztő igen jó áron ajánlott francia bulldog kiskutyákat. Felvettük a kapcsolatot, eléggé szimpatikus volt, küldött képeket az újszülött kiskutyákról ( meg se fordult a fejemben, hogy esetleg átverés lehet), majd elhoztuk a kiskutyát 5 hetes korában. Mivel nem voltunk akkor még "szakértők", és a kutyus is nagyon picike volt, nem ismertük fel, hogy nem francia bulldog.

Nődögélt, fejlödött, de sok gond volt vele, különböző fertőzéseket kapott el, nagyon sokszor járunk vele a mai napig orvoshoz.

3 Hónapos volt a kutya, amikor reklamáltam a "tenyésztő"nek, hogy hát nem sok köze van egy bulldoghoz, és szavam alátámasztandóképp küldtem neki fotót is. A válasz ennyi volt: " valóban nem túl bulldogos, a testvérei jobban hasonlitanak a bulldogra"

Most 10 hónapos a kutya, nagyon sok vita árán sikerült a feleslegesen kifizetett pénzt visszaszerezni, de az orvosi kezelések végeláthatlan során, és rajtunk, az átvert, csalódott gazdákon ez mit sem segít.

A "tenyésztő" mai napig fel van háborodva, hogy miért mertem reklamálni nála, a visszafizetés során sem volt fair, ami azt hiszem ilyen esetben minimum elvárás.

Lassan jön a tavasz, a következő tüzelési időszak, tehát szeretnénk minnél több embert figyelmeztetni, hogy NEHOGY tőle vásároljanak kutyát.

( 10 hónaposan most várunk a dysplazia vizsgálatra, van rá esély, hogy a sok szenvedés tetejében, még dysplazia-s is.)


A "tenyésztő"-ről ennyit tudunk:

Bácsalmáson ténykedik, ( olvashatatlan kézirásából kibetűzve) a neve O. K.



( mellékelten küldök egy fotót az általa francia bulldognak árusitott, amugy imádni való keverék kutyusról. Az orvosok sem tudták kitalálni, hogy milyen keverék lehet)


Remélem meg lehet valahogy akadályozni, hogy másokat is átverjen.


Köszönettel: P. A."


"...Február kilencedikén vásároltunk egy, az interneten meghirdetett, állítólagosan 6 hetes Beagle kiskutyát Kiskunfélegyházán - mint kiderült, csak 4 hetesek voltak, még el sem lehetett volna választani az anyutól(ÁLLATKÍNZÁS!!). A tenyésztő, mint utólag kiderült szaporító, aki fajtatiszta, egészséges kiskutyaként adta el az öklömnyi állatot. A kiskunfélegyházi Tesco parkolóban találkoztunk, azt hittük, majd elvezet minket az alomhoz. Tévedtünk. Egy koszos, összetört Fiat Uno/Tipo típusú személygépjármű csomagtartójából húzta elő a kölyköket, akik piszkosak, büdösek voltak (de annál aranyosabbak, ezért sem volt szívem annál az embernél hagyni a kicsit). Kedden lesz 2. hete, hogy nálam van a kis csöppség, de azóta nem volt olyan nap, hogy ne kellett volna felhívni az állatorvost, és oltatni vinni a kicsit. Felhívtam a kedves "tenyésztő urat", és közöltem vele a tényállást, miszerint ha elpusztul a kiskutya, annak nagyon csúnya jogi következménye lesz, mivel már a vételár 6-7-szeresét költöttük rá - hebegett, habogott... KERESEM mindazon kutyagazdikat, akik február hónapban ezen embertől vásároltak kiskutyát!!!!

Kérlek Benneteket, továbbítsátok ezt az üzenetet a lehető legtöbb ismerősötöknek, hogy fel tudjam venni a kapcsolatot a többi pórul járt gazdival és beteg kis beagle-jeikkel. Köszönöm!"


A legutolsó sztorihoz annyit, hogy a hölgyet egy ismerőse megpróbálta lebeszélni az olcsó kutyáról, de nem tudta, merthogy ugye kutyára annyit nem akart költeni.... Merthogy ugye neki "csak" szeretgetni kell. Hát azóta annyit költött a kicsire, hogy ha azt félrerakja, az ország egyik vezető kenneléből is tudott volna kölyköt venni oltva, féregtelenítve, törzskönyvezve, chippezve, akivel akkor kellett volna csak orvoshoz menni, amikor az éves emlékeztető oltásait megkapja.... És ezek nem egyedi esetek!! És hiába minden a fentiekhez hasonló szaporítók ellen, amíg vannak emberek, akik az általuk előállított kölyköket megveszik.

2009. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a kislánynak teljesen igaza van hogy nem akar szaporÍtótól olcsó kutyát! Mondok Egy példát. Nekem 3 kutyusom van, 2 törzskönyves, és 1 tk nélküli szaporítótól. A tk nélküli ugyan fele annyi volt mint a tk-s kutyusaim, de az árnak már többszörösét otthagytuk az állatorvonál. A tenyésztőtől való, örökletes betegségekre szült tenyészállatok almából való kutyáim makkegészségesek, az oltásokon kívül sosem kell őket dokihoz vinni. Jobban megéri most drágábbért venni egy kutyust, mint később folyton orvoshos cipelni. Ja, mind a hárman "tápos szobakutyusok", csak úgy mondom... Mégis csak a szaporítótól valónak van baja. És hogy miért ne vegyünk szaporítótól? Általában oltás nélkül adják a kutyákat, elsózzák már 6 hetesen (extrém esetben 5), nem szűretik a tenyészállataikat, minőségi kaját sosem láttak, és még sorolhatnám.

Szóval kedves kérdező, szerintem vagy gyűjtögess még egy darabig, vagy próbáld meg a szüleidet észérvekkel meggyőzni. SZAPORÍTÓTÓl TÉNYLEG NE VEGYETEK KUTYÁT!

2009. márc. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!