Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan, milyen módszerrel...

Hogyan, milyen módszerrel lehet gyógyszert beadni kutyának?

Figyelt kérdés

Palotapincsi kutyusról van szó,allergiára írt fel az állatorvos szemes és folyékony gyógyszert. A tablettát könnyű a kajájába becsempészve odaadni neki,de a folyékony gyógyszerrel már más a helyzet.

Tud valaki hasznos,bevált módszert erre?


2011. jún. 13. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy steril fecskendőbe felszívod a mennyiséget, és befecskendezed a szájába a szájzugába, az ínyéhez, belülre, hátra... Fogd össze utána a pofáját, hogy véletlenül se tudja kiköpni.
2011. jún. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs fecskendő,akkor kinyitod a száját és ahogy a tablettát adnád be, hátra a nyelvéhez öntöd a gyógyszert.

utána összefogod a pofáját

2011. jún. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért mondtam a fecskendőt, mert akkor tuti hogy annyit kap, amennyire szüksége van és elő van írva. Ha csak úgy beleönti a szájába, véletlenül több is mehet... Fecskendőt bármelyik gyógyszertárban lehet kapni, szerintem van vagy 20 Ft egy darab, szóval semmiség, és mégis biztosítod vele az előírt mennyiséget. ;)
2011. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Elfelejtettem írni hogy sajnos egész nyáron adni kell neki a gyógyszert. Ezért kérdezem nem túl erőszakos módszer ez? Mármint hosszútávon nem fog sérülni a kutyus (lelkileg akár),vagy nem fog egy idő után félni tőlünk?

2011. jún. 13. 11:27
 5/10 anonim ***** válasza:

ez megvan 2 másodperc alatt. volt olyan kutyámaki egész életében napi 4-5 tablettát kapott. Semmi baja nincs, ha így adod be.

(kanálba is ki lehet mérni. Persze fecskendővel egyszerűbb. De nem biztos,hogy mindenki olyan rutinos,hogy van otthon neki)

2011. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztosan kellemetlen lesz neki, attól függetlenül, hogy tényleg pár másodperc alatt megvan az ügy. Ha egész nyáron szednie kell, megszokja majd, de lehet, hogy elő kell vadásznod a kert/lakás legkisebb zugából :)
2011. jún. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy kapjon jutalomfalatot utána, dicsérd meg, pocaksimogatás, stb. Legyen jó élménye ezzel kapcsolatban :)
2011. jún. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenképp kipróbáljuk.

Köszi!

2011. jún. 13. 11:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy butaság, de nem lehetne azt is belekeverni a kajába? Ráönteni mondjuk. A hatóanyag úgy is bejut a szervezetébe.
2011. jún. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ma 12:43

Nem butaság! De ezt a "trükköt" már kipróbáltuk,kb 2 hétig meg is ette,de most már nem hajlandó ha megérzi benne a gyógyszert. Ezért kérdeztem meg hogy van e valakinek valami jobb ötlete.

2011. jún. 13. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!