Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ceaser Millan vagy Jan Fennel?

Ceaser Millan vagy Jan Fennel?

Figyelt kérdés

Millan könyve van meg, A csodálatos kutyadoki. De... Nem tudom. Hasznos viszont, nekem sok fejezetnél hiánnyérzetem van. Pl a hogyan válasszunk kiskutyát fejezet után nem lettem szinte semmivel se okosabb, a lényeget, hogy mit nézzünk meg a kiskutyákon, mire figyeljünk oda mikor kiválasztjuk az alomból a picit, nem is ír semmit.

Aztán ott van az a rész, hogy mit tegyünk mikor elöször visszük haza a kutyust.. Azt írja, mielött elöször hazamegyünk, vigyük el nagy sétára. Persze, elvinni sétálni úgy, hogy még csak két oltása van meg.. Nemértem, ez a könyv csak azoknak szól, akik menhelyről felnőtt kutyát fogadnak örökbe, vagy azoknak is, akik pici kutyát visznek haza tenyésztőtől??


A Fennel könyv jobb szerintetek?


2011. jún. 13. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Nos, én személy szerint unom mindkettőt. Nagy csodának tartják őket de már előttük is voltak jólnevelt kutyák. Egyszerűen csak te vagy a főnök és kész. Vagy lehet hogy csak nekem van hozzá több érzékem... A lényeg az ha problémád van a kutyával akkor inkább olvass össze mindenfélét és kérdezz meg embereket élőben mert egy darab könyv nem fog minden kutyára megoldást kinálni. Mindegyik külön egyéniség.

Mikor hazaviszed akkor pedig nehogy elvidd sétálni. Egyrészt az oltások miatt másrészt meg akármilyen jól nevelték, a sétát gondosan elő kell készíteni. Póráz, nyakörv stb, mert azért egy 8 hetes kutyát nem fogunk csak úgy elengedni kint...

2011. jún. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Milan könyvét nem olvastam, a tv-sorozatot szoktam nézni. Szerintem a felnőtt korban kezelhetetlennek tűnő esetekre specializálta magát. A kutya-választásról inkább mint fajtáról beszél, hogy az adott fajtára jellemző tulajdonságok és a gazdi alapvető igényei, és tulajdonságai hogyan jönnek össze. Pl. egy alapjaiban parancsolni képtelen ember ne nagyon akarjon magának huskyt és hasonlóan domináns jellemzőkkel bíró kutyát, mert azzal szemben a falkavezés szerepét nehezen fogja tudni betölteni stb.

Hogy egy alomból melyik lesz igazából neked való, sztem e szempont alapján teljesen mindegy, a lényeg, hogyan kezded el a kezdetektől nevelni, szoktatni.

2011. jún. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Dehogy fogom elvinni sétálni. Én is tisztában vagyok vele, hogy egy 8 hetes kiskutyát nem szabad, max a kertbe kiengedni, pont ezért akadtam ki, mert a könyvben ezt írja. Egyébként ez benne van a kérdésem leírásában is.
2011. jún. 13. 12:25
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem Cesar azért nem tér ki annyira részletesen arra,hogy mit tegyünk,mikor egy pici kölyköt viszünk haza,mert náluk még teljesen egyértelmű,hogy ki a főnök.
2011. jún. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem a falkavezérségről szól a kérdésem.
2011. jún. 13. 12:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért azt túlzásnak tartom, hogy a kertbe is csak "max." mehet ki, mert sok kutya sose megy be a házba mégse lesz semmi baja de igazad van. Nem kell mindent elhinni azért mert híres aki mondja. Túlságosan egy probléma felé viszi a hangsúlyt pedig azokon kívül más is létezik.
2011. jún. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Cesar Millan könyvét és műsorát ismerem. Szerintem nagyon jó!!! Én értem amit mond és leír, de szerintem azért nem részletezi, hogy mit nézzünk meg a kutyán, igazából nem értem mire célzol, mert ő kutyapszichológus és nem állatorvos, hogy mit nézzünk meg rajta, pl.: el van-e törve a farka stb.
2011. jún. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindkét módszer ugyanarról szól: legyél te a falkavezér. Szerintem olvasd el mindkét könyvet, és fordítsd le a kutyádra. Innen is onnan is vegyél egy kicsit, függően attól mi segít jobban rajtatok. Legalábbis nekem ez jött be.
2011. jún. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a műsort, ha jól gondolom pont a kérdésedre választ adó rész lesz: Animal Planet 16:25-kor 101 nagykutya című műsor Kiskutyák része.

[link]

2011. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe mind a kettőt. Olvasd el Kovács György: A vadak ura c. könyvét, hidd el okosabb leszel. Vagy antikváriumokban nézz szét, Szinák-Veress: A kutya, Dr. Sárkány Pál: A kutya tenyésztése, tartása, és kiképzése. Ezek már mai modern kor hülyeségei. Ha valamit kérdezel, neked esnek, hogy nem te vagy a falkavezér. Mindenre ez a válasz, a hozzáértetlenség miatt. ismerd meg a kiskutyát, tölts vele minél több időt, és akkor rá fogsz jönni, hogy az ő számára melyik a megfelelő mód.
2011. jún. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!