Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ugatja a dörgést és...

A kutyám ugatja a dörgést és a villámlást. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Akár hányszor van vihar,mikor dörög és villámlik ugat és ugrál.Nem tudom miért!
2011. jún. 13. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyám is ugyanilyen, rühelli a dörgést illetve a villámlást ilyenkor a nemtetszését ugatással fel alá rohangálással jelzi. Ugyanúgy ugatja a tűzijátékot is.
2011. jún. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fél, mert hangos. Nagyon sok kutya fél a dörgéstől, szerintem ezen nagyon nehéz, gyakorlatilag lehetetlen változtatni. Ugyanez vonatkozik a petárdára is, nem véletlen, hogy szilveszterkor olyan sok kutya tűnik el.

Ez nem idegrendszeri probléma, hiszen attól, ami hangos, az ember is megijed.

Az én kis pöttöm kutyám az első dörgésnél meglepődik, majd visszateszi a fejét, és alszik tovább. Utána jöhet akár mekkora nagy csattanás, nem érdekli.

2011. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

lehet változtatni, az tény, hogy a berögzülést valóban nehéz.

Át kellene venni a falkavezérséget, és mivel a falkavezér mindig a legokosabb, és legerősebb egyed a falkában, ha ő nem fél a dörgéstől, villámoktól, az alatta lévőknek sem kell. Ez persze nem mindig ilyen egyszerű, de kutyaiskolában elmondják, hogy mi a nyitja. Vannak kifejezetten rehabilitációs foglalkozások, kifejezetten ilyen, és ehhez hasonló esetekre!

Amúgy azért van, mert számára ez a dolog megmagyarázhatatlan, nem tudja mi okozza, meg hogy egyáltalán mi történik, és azt hiszi, hogy vmi veszélyes dolog! Egyszerűen nem képesek felfogni az eseményt, és hát mivel nem értik amit mondunk, mi sem tudjuk nekik elmagyarázni:)

csak a viselkedésünkkel tudjuk ösztönözni őket arra, hogy nem kell félniük.

2011. jún. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!