Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogja megszokni a szuka...

Mikor fogja megszokni a szuka vizslám az egyedüllétet?

Figyelt kérdés
8 hetes tegnap hoztuk és ugye nagyon sír nyüszít mindent szétrág... este meg napközbe is ha bemegyünk. napközbe foglalkozunk vle de ha már nem lát senkit egyből kétségbe esik és nyüszít ugat...mikorra szokja meg hogy néha egyedül is kell lennie? sajnos a szomszédok meg már ugatnak...
2011. jún. 13. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ma hoztam el 9 hetes staffordshire terrieremet, igaz nekünk ilyen gond nem volt. Az elején biztos hogy sírni fog még, kétségbe van esve, és furcsa neki ez az egész. De pár nap múlva már semmi baja nem lesz :) . Naponta többször, 1-2 órán át foglalkozz vele, aztán hagyd békén egy időre. Így meg fogja szokni, hogy vannak bizonyos időszakok, mikor egyedül kell maradnia!
2011. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 nory0722 ***** válasza:
Erre a legjobb megoldás,hogy mielőtt egyedül hagynád,játszol vele,sétálni viszed,jól lefárasztod(kb 1órán át). Utána egyből aludni fog. Még annyit tehetsz,hogy ne rágjon szét mindent,hogy bezárod egy ketrecbe,amíg nem vagy otthon,ezt nagyobb korában is használhatod,csak előtte vidd le sétálni és utána már ne adj neki inni,enni. Adj neki pár játékot,amit rághat(vannak erős rágócsontok,rágóropik,amivel elvannak). Tegyél oda egy rossz pólót,amin a te szagod van,ha már téged megszokott,így nyugodtabb lesz. Ezt 1-2 hónapig is csinálhatja,ha nem teszel ellene,így viszont pár nap alatt hozzászokik a helyzethet,és megszokja,hogy mielőtt elmész kap enni,inni,mehet sétálni,játszhat és ha nem vagy ott a szagod ott van és a játékai is. A ketrec jó dolog rágás ellen is,és hamarabb szobatiszta lesz. Ha megoldható,eleinte kis időre hagyd egyedül(1-2 órára),majd ezt fokozatosan növeld.
2011. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Huhh meg volt a 2. éjszaka is . Aludtam igy nem halottam :) de reggel mikor felkeltem nagyon visítozott kimentem hozzá adtam neki enni játszottam vele most bejöttem kicsit sirdogál de legalább már nem nyüszít :) remélem egyre jobb lesz :) köszi mind2 választ
2011. jún. 14. 07:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ami nagyon fontos hogy amikor visit akkor ne foglalkozz vele es ne is menj oda hozza semmikeppen. Altalaban az emberek akkor hibaznak amikor odamennek es elkezdik nyugtatni. Kesobbiekben sokkal nehezebb lesz a dolgod vele mert tudja majd hogy ha sir akkor mesz...Meg kell varnod ne visitson utana menj oda hozza csak. Box hasznalat nagyon sokat segit ilyenkor:) Sok sikert hozza:) Es renegeteg turelemet:)
2011. jún. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!