Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Személy és területvédésre...

Személy és területvédésre melyik lenne alkalmasabb a 2 kutyafajta közül?

Figyelt kérdés
Közép-ázsiai Juhászkutya vagy Tosa Inu?
2011. jún. 13. 22:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Vegyél komondort, igazi magyar kutya, terület védelemre nagyonn megfelel,nekem is van.
2011. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%
Kuvasz, komondor.
2011. jún. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Az első válaszolót nem értem,elég gyenge vicc...Másodiknak,köszönöm a tippet,de ha magyar,akkor inkább kuvasz.Remélem nem haragszol meg..De most a két fajta közül érdekelne egyelőre,ha lenne valami véleményed.
2011. jún. 13. 22:43
 4/23 A kérdező kommentje:
KÁJ vagy Tosa Inu?Lehet nem látszik a kérdés alatti komment,ahol a fajtákat írtam......
2011. jún. 13. 22:47
 5/23 anonim ***** válasza:
Szerintem közép-ázsiai juhász, bár a tosa inut csak leírásokból ismerem sajnos.
2011. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Na végre.Igen,KÁJ láttam már én is személyt és területet őrizni,Tosát nem.Gondoltam,hátha akad itt valaki,aki mindkettőt látta és tudna véleményt mondani.És Komondort is láttam...Élőben.Engem személyesen nem győztek meg,de attól még biztos jók....A Kuvasz az igen,lesz is majd egy ilyenem,csak legyen megfelelő hely.
2011. jún. 13. 22:56
 7/23 anonim ***** válasza:

Ha valóban a tényekre vagy kíváncsi és arra, hogy melyik a jobb, akkor egyértelműen a KÁJ. A pásztorkutyák feladata a területőrzés, ebben nincs náluk jobb.

A tosa inu eredetileg harci kutya volt. Miután az akitát rendre verték a nyugati harci ebek, a japánok kitenyésztették a tosa inut ilyen-olyan hazai és nyugati fajtákból, nem mintha többre mentek volna vele, mint az akitával.

Manapság használják ugyan őrzés-védelemre, de soha nem fog a nyomába érni egy pásztorkutyának sem, akiket évezredek óta erre szelektáltak. Valamint a méretük sem alkalmas erre. Kisebbek mint a káj, mégis lomhábbak nála.

A telet sem bírják úgy, mint a pásztorkutyák.


Viszont ha csak hétköznapi házőrzésre akarod használni, akkor nagyjából teljesen mindegy, melyiket választod. Amelyik kinézetre jobban tetszik.

2011. jún. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

KOMONDOR!!!


A legjobb,láttam "akció" közben is.Komoly sérüléseket nem okoz de feltartja a betörőt(stb.)


Ráadásul még spray-t se lehet a szemébe fújni-ugyebár a bunda.


És ezek mellett nagyon jó családi kutya,gyömöszölheti a gyerek semmi baja nem lesz!:)

2011. jún. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó vagyok:


Kuvaszt is láttam már,az rögtön leterítette,és nem engedte el és elég komoly sérüléseket tud okozni.


Gyerek mellé sem jó+kiszámíthatatlan.Tapasztalat:nekem is volt kuvaszom jó kutya volt,egyszer mikor jöttem haza nekem támadott,letépte 2 ujjamat(nemlett visszavarrva,lenyelte a kutya),és a nyakamról is letépett egy részt...

2011. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem KÁJ, mert gyönyörű fajta és tényleg nagyon jó házőrző. A tosát tényleg nem erre tenyésztették, emellett nagy jó házőrző válhat belőle is, de mint volt "harci kutyát" nem szabad őrző-védőnek képezni, bár a termete miatt én a KÁJ-t sem képezném annak, elég a természetes ösztöne.
2011. jún. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!