Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valószínűleg verték a kutyát....

Valószínűleg verték a kutyát. Teendők?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval az lenne a problémám, hogy párom édesapja - aki egyébként már elég idős, így nem lehet vele dolgokat megértetni - hazavitt egy kiskutyát. Át is verték rendesen, mert azt mondták neki, hogy puli - németjuhász keverék, és 3 hónapos. Ehhez képest, miután megnéztem, kiderült, hogy több, mint fél éves, és tacskó - roti szerűség egyvelege. No, de ami a probléma az, hogy több, mint valószínű, hogy elég rendesen bántalmazták. Mindentől fél, nem lehet még ránézni sem, mert nyüszít. Ha határozottan elindulok felé, akkor eliszkol, órákig nem mer előjönni, továbbá ha szeretném megsimogatni, akkor elkezd reszketni, és be is pisil. Már 3 hete náluk van, és csak szeretettel közelednek felé, enni is rendesen kap, játékai is vannak, de egyszerűen semmi változás, talán még rosszabb, mint a legelején. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben mit lehet csinálni, hogy jobb legyen a kutyának, és ne legyen ennyire idegroncs?

Előre is köszi a válaszokat.


2011. jún. 14. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szegény kutyus.:(

Szerintem ez már olyan mértékű probléma, hogy mindenképpen állatorvossal és kutyakiképzővel kell beszélni, minél hamarabb.

Állatorvos látta már??

Mit tanácsolt?

2011. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egyetértek az elöttem szólóval szakértő mindenképp nézze meg szegényt. Bár mondjuk sztem csak több idő kell szegénynek ha ennyire tart az emberektől valószínű hogy nagyon bánthatták és sajnos elég sok időbe fog neki tellni mire elfelejti a sok rosszat és újra bízni fog az emberekbe. Vigyázzatok rá szeressétek és legyetek vele türelmesek szerintem ez a legfontosabb. :)
2011. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha minden igaz, ma megy/ment az állatorvos, mert még be sem volt oltva. Kiadtuk az ukázt, hogy mit kérdezzen majd meg tőle.

Az a helyzet, hogy kiképzőt biztos nem fog hívni, mert az állatorvos-rábeszélés is 2 hétig tartott. Egyszerűen nem hajlandó pénzt áldozni egy "haszonállatra". Játékokat is én vettem neki, meg bolha- és kullancs elleni nyakörvet, de nincs fedezetem 2 kutyát eltartani, ugyanis otthon nekem is van egy, és azért 1, mert annak tudok biztosítani mindent ami minőségi.

Teljesen elszomorít, hogy látom a saját kutyámat, aki egy teljesen egészséges, pajkos játékos, okos 5 hónapos tünemény, és van ez a másik, aki meg teljesen az ellentéte. Próbáltam a saját módszereimet, ami az enyémnél beváltak, de nem használ semmit :(

2011. jún. 14. 14:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Türelem-türelem-türelem. Plusz szocializáció. Ismerős a helyzet, egy ismerősöm járt így egy éve. Egy három hónapos keverék kis szukát vett magához, a kislányuknak játszópajtásnak. A kutya olyan szinten össze volt törve, hogy én is csak megdöbbenve álltam felette. Hívni nem lehetett, ha elindultunk felé, berohant a kutyaházba, és fél napig ki sem jött. Két napig foglalkoztam a kutyával, mert kérték, hogy segítsek. Nem tanultam ilyesmit, de nekifogtam. Simogatás (miután fél nap után sikerült odacsalnom finom kajával), fésülés, hasvakarás, szeretgetés, nyakörv, póráz... Lehet, hogy ez egyszerre soknak hangzik így, de működött. Kedvesen, és folyamatosan beszéltem hozzá, ráhagytam a lépést, és ha lépett, akkor tudatosítottam vele azt, hogy ez neki egy nagyon jó és kellemes dolog. Mint mondtam, két napig én foglalkoztam a kis Szuzival, majd elmondtam a gazdiknak minden instrukciót, és rájuk hagytam. Ők sajnos már nem voltak olyan lelkesek, hogy minden nap órákat szánjanak rá, és elképesztő türelmesek legyenek... Szerették, de úgy komolyabban nem értettek a kutyákhoz. Valamelyik nap futottam össze a gazdival, már elmúlt egy éves a kutyus. Azt mondta, hogy sokat fejlődött, már hozzá (felnőtt férfi) is oda mer menni, mondhatni minden oké, bár még látszik benne egy kicsit az a lelkileg összetört kiskutya, aki volt. Szóval egy év kellett ahhoz, hogy épkézláb kutya legyen belőle... Hozzáteszem, a kislány (6 éves) minden nap játszott vele sokat, szeretgette, ő volt vele a legtöbbet. Legjobb barátok, elválaszthatatlanok, és a kislány az egyetlen a világon, akiben maximálisan megbízik.
2011. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos ezzel én is tisztában vagyok, hogy rengeteg türelem és foglalkozás. Az vele a bibi, hogy ez az idős bácsi nem fog vele órákat foglalkozni, sem perceket. Azt hiszi az már nevelés, ha szólítgatja. Ha ad neki enni az már odaadó gondoskodás. És én sem nem tudok hozzájuk túl sűrűn menni, max 2 hetente 2 napot, ha ott vagyok.

A kutya még csak menni sem tud rendesen, vagyis járni, mert teljesen meg van roggyanva, és földhöz simul, a farka a lába között. Ha nagy nehezen utolérem, és megsimogatom, szívesen hátra veti magát, és hagyja, hogy vakarjam a hasát, még a farkát is csóválja, de amint felállok, úgy viselkedik, mintha az elmúlt percekben csak ütöttem és rúgtam volna.

2011. jún. 14. 15:04
 6/11 anonim ***** válasza:
hát akkor sajnos nem az idősbácsinak való az a kutyus így csak romlani fog a dolog :S szerintem kéne a kutyusnak keresni egy olyan családot aki megtudja neki adni a kellő figyelmet és a gondoskodást amire nagy szüksége van.
2011. jún. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valóban nehéz ügy, és nehéz szívvel, de az új gazdit javaslom én is. Az én kutyám is így került hozzám már felnőttként, lelki roncsként. Egy év legalább, mire össze kovácsolódtunk, és amikor már megszeretett, bízott bennem, akkor meg az idegenekkel az ellenkezőjére változott. Nekiment mindenkinek, ugatott. Be kellett zárnom, ha jött hozzánk valaki. Már nyolc éve van velem, ivartalanítva lett, kutyaiskolába jártunk. Kb. egy éve van az, hogy idegnek is bejöhetnek hozzánk, és boldogan csóvál nekik, nem rögtön a rosszat látja bennük. Egyszóval rengeteg idő, és sok türelem kell neki, amit a bácsi nem fog tudni megadni neki.

Viszont volt egy másik esetem is. Egy fiatal 8-10 hónapos kutyus, aki annyira félt, hogy még lefotózni sem tudtam, mert azonnal elbújt, amikor embert látott. Sarokba kellett szorítani, hogy meg tudjam fogni. 3-4 hétig volt velem, lakásban, és egy fantasztikus családi kutyává változott. Egy fogyatékos kislány legjobb barátja, és segítője lett.

Mindkét kutya ugyan onnan indult, de mivel ők is mások, egyiknek rengeteg, másiknak kevés idő is elég volt a bizalomhoz. Ha a bácsi kutyája három hete nem mutat változást, gyanítom nem az egyszerű esetek közé tartozik, vagy a foglalkozás kevés neki. Mindenképp szakemberre, vagy hozzáértő állatvédő szervezetre bíznám a továbbiakat.

2011. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, sejtettem, hogy az lesz a megoldás, hogy jobb helyet kell neki keresni.

Esetleg valami ötlet arra, hogy ilyen normálatlan emberek, mint ahonnan ez a kutya is származik, ne maradjanak büntetlenül, ha ennyire bántanak egy kutyát?

Feljelenteni felesleges, és bizonyítani sem tudjuk.

2011. jún. 14. 16:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Esetleg ha van a kutyák tartásmódjával probléma, akkor abba bele lehet kötni. Szomszédok, akik látták, hallották, ahogy veri a kutyákat. A chip kötelező, nélküle nem adhatja tovább. Kell keresni egy gyenge pontot, és hátha van valami ami alapján fel lehet jelenteni.
2011. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az a baj hogy sok értelme nincs feljelenteni mert a magyar rendőrség őszintén megmondva leszarja az ilyeneket sajnos. Esetleg egy állatvédő segítségét lehetne kérni hátha ő tud segíteni. minden esetre annyiba hagyni nem szabad a dolgot.
2011. jún. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!