Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam?...

Melyik fajtát válasszam? Rottweiler vagy Németjuhász?

Figyelt kérdés
Jó házőrzőt és sporttársat keresek magam mellé.Tapasztalatokat a 2 fajtávál kapcsolatban írhattok.
2011. jún. 14. 20:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
németjuhász. egy jófajta kennelböl veszed, akkor ő a legjobb. a rotival rossz élményeim vannak, nem szeretem szegényt. sporttársnak is a németjuhász jobban illik, de ez az én véleményem. házőrzőnek mindkettő jó.
2011. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Házőrzőnek mindkettő jó, megfelelő nevelés, szocializálás mellett mindkettő kezes odaadó, barátságos...

De talán sporttársnak a német juhász jobb, kicsit mozgékonyabb, nem sok a különbség de talán a roti lustább :)

2011. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Mit sportolsz?A roti nem igazán ugra-bugra.inkább lomha,hosszútávon.
2011. jún. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
csak ebből a kettőből kéne? mer ha házőrzőt akarsz, akkor ne rotit vagy németjuhészt vegyél hanem kaukázusit vagy közép-ázsiait. de ha a kettő közül akarsz, akkor inkább a rotit mondom mer valamivel keményebb, igaz a nj is jó házőrző, és okos de inkább a rotti.
2011. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen életforma mellé én is németjucit választanék, mert a rottik imádnak a napon sütkérezve henyélni :) A németjuhásznak meg rengeteg az energiája, elvhiheted örző-védő foglalkozásra, akkor még jobban leköti az energiáját és a "támadást" is tudod szabályozni, ha úgy hozná a sors :)
2011. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lovagolok, és hosszú sétákat teszek, túrázok, néha futok is.
2011. jún. 14. 20:36
 7/15 anonim válasza:
50%

Én is a roi mellett voksolnék.

Házőrzésre alkalmas mindkettő viszont a rotinak megvan az a tulajdonsága,hogy már a látszatától jobban félnek az emberek,gondolok itt arra,hogy fekete.

Nekünk is rotink van,amikor jönnek a cigányok a kutya rohan neki a kapunak azok meg leugranak az úttestre.

2011. jún. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
49%
Hosszú szőrű német juhász :)
2011. jún. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
50%
Ha házőrzőnek kell akkor csak is roti ő erősebb alkatú szelidebb de nem túl jó hosszú tavú futásra ha viszont sporttárs akkor inkább a német juhász!!
2011. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 KritikaMester válasza:
100%
Én inkább a németjuhászt ajánlanám sporttársnak, viszont házőrzésre inkább a rottweilert...ha összességben nézem lovaglás, hosszú séta, futás, meg ilyenek akkor a Németjuhászt.
2011. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!