Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elmenne vagy visszajönne?

Elmenne vagy visszajönne?

Figyelt kérdés

A kutyám naponta viszem sétálni, egy ilyen mező szerű helyen szoktunk sétálni. Senki sincs ott soha!

Arra gondoltam ott elengedném a kutyámat had futkározzon, csak félek nem jönne vissza hanem elszaladna! A behívást még soha nem gyakoroltam vele. De szerintetek mit csináljak? Egyáltalán hol tanuljam a behívást vele?

És ha elengedném elmenne?


2011. jún. 14. 20:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Otthon gyakorold a visszahívást úgy, hogy kivétel nélkül visszajöjjön a nevét említve mindig.
2011. jún. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
az enyém soha nem hagyna ott,pedig szoba kutya,és amikor sétálunk,nyugodtan elengedem,mert szépen jön a lábam mellett.A kutyának biznia kell benned,és tudtára hozni,hogy te vagy a gazdi,a parancsoló.Probáld elengedni,és ha nem jön vissza hozzád,hanem futni kell utána,veszekedj és fenyegesd.Ezt egy párszor megcsinálod,tutira nem hagy ott sehol.Csak fontos,hogy halgasson rád.Nekem ez bevállt.
2011. jún. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Én is sokszor féltem ettől kezdetben. Én úgy próbáltam, hogy először sétáltam vele pórázon, utána titokban lekapcsoltam és jutalomfalattal trükköztünk, észre sem vette, hogy nincs rajta a póráz. Nagyon finom jutifalit vigyél, kolbászt vagy virslit, azt szeretik, hamar lenyelik és erős az illata. Amikor elkalandozik a kutty, mondd a nevét, ha odanéz, akkor rögtön adjál neki falatot. Játsszál vele, és séta végén se rakd rá rögtön a pórázt, hanem menj vagy 20-30 métert el a mezőről, és amikor épp egy 'ül'-t vagy 'fekszik'et gyakoroltok csatold rá óvatosan. Így nem csak akkor van elengedve, amikor rohangászhat, hanem megtanulja, hogy ha elengeded, attól még ugyanúgy melletted kéne maradnia. Mindig dicsérd meg. Nagyon...szeretik a kutyák, ha gügyögsz nekik, meg idiótát tettetsz :D:D Az enyém csak forgatja a fejét és kaparja a lábam, ha gügyögök neki vagy épp a földön fetrengek xD Tényleg nagyon fontos, hogy sokat játssz vele, ha szereti a labdát, és visszajön vele, akkor dobd el neki, vissza fogja hozni. Ha nem, akkor először vegyél egy 10 méteres pórázt, azzal gyakorolhatod a mezőn a behívást. Rakd rá a 10 méterest és engedd el. egyszer csak fordulj meg, válts irányt és kicsit óvatosan lépj rá a pórázra. Ha minden igaz, menni fog utánad.

szabály: SOHA NE FUSS A KUTYÁD UTÁN. ez egy íratlan szabály. mert ha kergeted, akkor elfut. Ha elmegy, akkor ordíts utána kétszer erőteljesen, de ne annyira agresszívan. Utána próbálhatod gügyögve is, ha bejött neki ez a stílus. ha visszajött, dicsérd meg. MIUTÁN VISSZAJÖTT, SOSE SZIDD MEG! AKÁRHOL IS JÁRT, NE SZIDD MEG, MERT AKKOR NEM FOG TÖBBET VISSZA MENNI.

Remélem, segítettem valamelyest.:)

2011. jún. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

És ha elszalad, akkor induljak el az ellenkező irányba vagy kiabáljak neki?


Amúgy köszi a válaszokat!:D

2011. jún. 14. 20:56
 5/25 A kérdező kommentje:

Értem:)

A 10m-es pórázt kipróbálom! labdázni sajnos nem szeret:( És a jutalomfalatért sem tesz meg kb semmit. Ő inkább a simogatásért hajlandó bármit megtenni!

2011. jún. 14. 20:58
 6/25 anonim ***** válasza:

Akkor, ha simogatós típus hatalmas fülvakarásokkal jutalmazd. Ha elmegy, akkor először ordíts utána. Ha nem jön, várj 1-2 percet, ha nem jön próbálj még egyszer utána ordítani, hátha jön. Ha lát téged, de nem jön, akkor csak indulj el az ellenkező irányba. Ha szeret, utánad fog menni. :)


De fontos, hogy ne tudja,. hogy elengedted. Ha még játékos, akkor mondom, hülyülj vele jó sokat,rohangásszál, gyöntölgessed :) 10 méteres legyen rajta kezdetben szerintem, fő a biztonság. És akkor is sokszor szólítgassad, ha oda megy hatalmas dicséret és simi a legfölsőbb szinteken :)+

2011. jún. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Oké:)

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Akkor a 10m-es póráz szerintem jó lesz! És ha elmenne, és nem jönne én meg a másik irányba elindulnék biztos jönne, hisz szeret + nem ő a falkavezér!:)

2011. jún. 14. 21:07
 8/25 anonim ***** válasza:

Akinek szobakutyája van, na azon nagyon kiakadtam!

De az utolsó válaszoló nagyon okos dolgokat mondott, nekünk is ezt tanították kutyasuliban!

Mikor én elengedem a mezőn a kutyám, és lát valami érdekeset, mondjuk egy tehéncsordát, akkor hiába ordítok, nem kell, közelebb megy egy kicsit, és azonnal szalad vissza.

Soha ne szaladj a kutya után, hanem mindig ellenkező irányba, ez így igaz :)

Ne szidd, ha elszaladt! Mindig azért dicsérd, mert visszajött!

Mindig csak úgy tudhatod meg a választ erre a kérdésre, ha kipróbálod. Vissza fog jönni, garantálom. Valahogy túl erős bennük a "csapat szellem" ahhoz, hogy ott hagyjanak. Mi régebben kijártunk a határra kutyázni, 5 tapasztalatlan 13 éves gyerek, és 5 szinte csak sétálni tudó, soha más kutyát nem látó kutyákkal. Soha nem próbáltuk a behívást, mégis egymás mellett ment 5 ember, és egymás mellett ment 5 kutya, olyan "csapat szellemmel", hogy nagyon ritkán látni ilyet. Tegnap vettem egy kicsi staffordshire terriert, akivel most elkezdtük a pórázra szoktatást. Egy 4 napos útmutatón át haladunk, most tartunk az első napon. Ami azt jelenti, hogy csak nyakörv van a kutyán, úgy sétálunk, és a kutyus csak mellettem vagy utánam jön, soha nem szalad el. Pedig megtehetné, de benne van az a kis hovatartozás, hogy valakihez tartozik, és nem fog hirtelen világgá menni ;)

2011. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Akkor nincs több kérdés :DD

Első hétben akkor 10 méteres, utána jöhet a bizalom-munka:) Fontos még, hogy legyél nyugodt, ne idegeskedjél, én is így csesztem el egyszer. Szerencsére hazatalált, mert sokat jelölgetett az út szélén (erre is figyelj, hogy sokat pisiljen, ha nem pisilt eleget, akkor addigjárkálj vele, amíg az úton 6-7 szagnyomot nem hagy, hogy ha eltűnik, akkor haza tudjon találni!)

Megkérdezhetem, milyen fajta?:)

2011. jún. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Utolsó* Szóval ne félj, vissza fog jönni, ha ki viháncolta magát. Ne ijedj meg ha elszalad, még ha nem is látod, egy idő után ha vársz, vissza fog menni hozzád ;)
2011. jún. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!