Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha antiszociális a...

Mit tegyek ha antiszociális a kutyám?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos keverék kiskutyám (öleb kategóriás) Az a problémám vele, hogy az utóbbi időben elég antiszociáélisan viselkedik az idegen kutyákkal. A sétáltatással eddig is voltak problémáim ( végigugatja az utat és úgy húz, hogy néha azt hiszem mindjárt megfullad. ), de eddig még nem akarta semelyik kutyát sem megharapni. Az okát annak tulajdonítom, hogy egyszer séta közben túl közel mentünk egy keritéshez és szegényt elkapta egy kutya. Néhány kutyával akiket régebb óta ismer nagyon jól kijön. Próbháltam kutyasuli nélkűl megoldani a dolgot, mert nem igazán van még erre is pénzem, de ha más megtoldás nem lesz el fogom vinni. Amúgy házon belűl nagyon szófogadó és sok trükköt megtanítottam neki. egyedűl ez a probléámám ami miatt lassan már az utcára sem merem kivinni őt. Ha tudtok segíteni írjatok kérlek! Előre is köszi!
2011. jún. 15. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ha amúgy van érzéked a kutyázáshoz, akkor ezek alapján egyedül is megoldod, ha nem, akkor kutyasuli. A Cerbit kimondottan javaslom, van külön foglalkozásuk félős kutyák szocializációjára, engedelmességi képzésük "ölebeknek", és tényleg foglalkoznak a gazdikkal.

2011. jún. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kutyád nem antiszociális, hanem azt hiszi ő a főnök, neki kell megvédenie téged. Az előbbi link alatt lévő dolgokból első sorban, a "Hogyan legyek falkavezér" címűt javaslom elolvasásra és következetes betartásra.
2011. jún. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én tacsi keverékem is ilyen volt, csak hámmal lehetett sétáltatni, ugatott, húzott, nekiment az ujfundlandinak. De pár hónapig nem vittem sehova, és sokkal jobb lett, már érettebb, nem akar nekimenni kutyáknak, de a macskákat, békákat ugyanúgy megtámadná, neki a vérében van.
2011. jún. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!! :-)
2011. jún. 16. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!