Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bántani fogja a kutyám a...

Bántani fogja a kutyám a barátokat?

Figyelt kérdés
8hónapos rotim van. Pár barát és ismerős jár hozzánk és bejönnek a kutyától mert nem félnek tőle és a kutya nem is reagál rá semmit. Nem is ez a baj, hanem ha a kutyában elkezd kialakulni a területvédő ösztön akkor mit fog a kutya tenni? Rájuk morog csak v besem engedi majd őket? Nem szeretném ha egyszercsak megtámadná őket.
2009. márc. 22. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is erős őrző ösztönű kutyáim vannak, de az olyan barátokat akiket kiskoruk (mióta nálad van) óta ismernek azokat imádják! Viszont a testvéremet akarták már megharapni, mert nem ismerik, és ráadásul sötét volt, ő meg futott... De ezen kívül döntsd el, hogy mit szeretnél, nagyon barátságos kutyát, vagy olyat aki őrzi a házat? Ha igen, akkor ne várd el, hogy mindenkiről megtanulja, szabad-e jóban lenni vele. Ha már alakul az őrzés, érdemes elzárni ha látogatók jönnek. Bár azért ha nagy lesz, elvárható, hogy szótfogadjon és le lehessen állítani.
2009. márc. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy rottweilernél nagyon fontos, hogy legalább alapfokon jól kiképzett kutya legyen. Egy kiképzett kutyánál fel sem merül, hogy bántana valakit. Egy rottweiler ha ő érzi magát falakavezérnek és azt csinál amit akar, még a gazdáira is veszélyes lehet. Tehát irány a kutyaiskola, akkor lesz egy jólnevelt kutyád, aki akkor, úgy és azt védi csak, amire megtanították.
2009. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Tőled függ, hogy milyen lesz a kutyád. Irány a kutyasuli, ahol a kutyával együtt Te is megtanulod, hogy mit várj el tőle és ezt hogy érjétek el. Legtöbbször a gazdinak éppen annyira szüksége van a kutyasulira, mint a kutyának(ebbe magamat is beleértem természetesen:)A roti neveletlenül viszont tényleg veszélyessé válhat akár a gazdájára is.
2009. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem szeretném hogy barátságos legyen.(ezt az első válaszadónak írtam)

A kutyával nincs gond alap dolgokra megvan tanítva és abszolut fegyelmezett! Én vok a falkavezér és ezt ő is nagyon tudja!:) Sokat foglalkozok a kutyával és minden ismerőssel nagyon jó barátságban van. Viszont nem szeretném h később esetleg neki menjen annak aki eddig bejött (arra gondolok aki nagyon ritkán jött és a kutya nem igazán ismeri). DE azt sem szeretném hogy mindenki bejöhessen!!

2009. márc. 22. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Anyósoméknál van roti, kölyökkora óta ismer. Évente 3x-4x lát csak, de mindig emlékszik rám, örül nekem. Viszont amióta kinőtt a kölyökkorból, óvatosabban kell vele bánnom (kaja és kedvenc játék féltése), gondolom azért mert én csak távoli "falkatag" vagyok és alacsonyabb-rangúnak is tart magánál.
2009. márc. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valóban Te vagy a falkavezér, és a kutya meg van nevelve, nincs gond. Akit Te beengedsz, az bejöhet és a kutyának nincs vele dolga, sőt. Akit viszont nem engetél be, azoktól véd(het)i a portát, de ez is tőled, a Falkavezértől függ.
2009. márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!