Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kitámad pórázról,...

A kutyám kitámad pórázról, hogyan lehet erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Kb 3 mp-ig csinálja, utána le tudom állítani, de csak ha kerítésen belüli kutyáról van szó. Ha az utcán lát egy kutyát amikor sétálunk, hörög és oda akar menni, nem tudok vele egyszerűen semmit csinálni ilyenkor. Folyamatosan figyelnem kell rá, mert nagyon erős és ha nem figyelek oda elránt.
2011. jún. 16. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyit játszik más kutyákkal? Póráz nélkül? Akkor hogy viselkedik?
2011. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

É kutyám is nagyszáju porázon,de anélkül nem,milyen fajta?

amugy a csodálatos kutyadoki sorozat csodákra képes ha következetes vagy.

2011. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
csak azokkal a kutyákkal engedem, akiket köyökkorától ismer.Hát igen, kicsit elrontottam, nem szocializáltam rendesen. Póráz nélkül? Hát... a múltkor lehozta barátnőm a németjuhászát (az enyém is az) és nagyon izgatottan reagált. Elengedtem pórázról, egyszer összekaptak, nem nagyon csak a másik kutya figyelmeztette. Utána az enyém hisztérikusan ugatott rá, párszor játszottak is. Utána lenyugodott, jött rendesen mint egy normális kutya.
2011. jún. 16. 12:00
 4/8 nory0722 ***** válasza:
Az én beagle-mmel ugyan ez volt a baj. A lényeg,hogy még mielőtt robbanna,állítsd le. Ez tényleg segít. Nekem pl,mikor már hegyezi a fülét és erősen koncentrál a másik kutyára,utána 2-3 mp-cel robban. Én ilyenkor rántok a pórázon(kizárólag oldalra vagy esetleg felfelé,de semmiképpen nem hátra,azzal csak jobban felingerled. Nekem ismeri a 'hagyd' parancsszót,így mikor ez elhangzik,utána rántok a pórázon,és semmi gond nincs. Nyugodtan elsétál a másik kutya mellett.
2011. jún. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez a baj,nem tanulta meg hogyan viselkedjen más kutyákkal. keress olyan helyet ahol több kutya van,ahol elengedve játszhat. Meg kell tanulnia a kutyák közti viselkedési formákat.
2011. jún. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen a hagyd-ot az enyém is ismeri, általában beválik, de vannak olyan kutyák, amelyeknél egyszerűen nem. Az utolsónak: Ha beengedném több kutya közé, akkor nem lenne gond? Megtanulná, hogy mit szabad és mit nem?
2011. jún. 16. 18:19
 7/8 nory0722 ***** válasza:
Mindenképpen eleinte csak nyugodt kutyákhoz,póráz nélkül,akkor csökken az agresszió,mert lehet,hogy csak téged akar védeni,de az is előfordulhat,hogy a pórát miatt támad,mivel nem érzi magát biztonságban,nem tud menekülni( a mi szuka keverékünk csak pórázon támad pont e miatt). Inkább nagyobb testűekkel próbálkozz,azoknak nem esik könnyen bajuk és ha kan kutyáról van szó,akkor szukákkal. A fajta minegy,csak nyugodt legyen,mind2nek semleges területen(pl egy elkerített kutyafuttatóban,ahol épp nincs más). Lenne ilyen ismerősöd? Akinek nyugodt nagyobb testű szukája van? Az nem baj,ha odakap neki jelzés értékűen,tudni fogja legalább,hol a határ(mármint a szuka a kannak kap).
2011. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Most éppen próbálok összehozni egy ilyen csaatot, kutyasuliból :) mindenkinek köszi a segítséget
2011. jún. 18. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!