Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg? Magyarázat lent.

Hogy oldjam meg? Magyarázat lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy két év és Pestre megyek, továbbtanulás céljából. Reményeim szerint. Dunántúlon élek, Siófok közelében a családommal. Van egy Golden Retriever kutyánk. Én szoktam vele foglalkozni,én viszem mindig sétálni, tanítgatom, játszok vele. Egy nagyobb kennelben tölti a napjait, de ne értsétek félre nem kínozzuk, sokat kiengedem. De ha én felmegyek Pestre, nem hiszem, hogy a szüleimnek lesz energiájuk a napi sétákhoz, és mindig tanítani, meg gyakorolni vele. Igazából én szerettem volna mindenképp a kutyust, így nem is hibáztathatom őket, hogy nincs kedvük erre áldozni minden idejüket. Arra gondoltam, hogy valamilyen módon magammal vinném Pestre. De nem tudom, ez megoldható lenne. Kollégiumba bizonyára nem, de valami albérletbe vihetném a kutyát?


2011. jún. 16. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy a tulaj engedi-e. Vele kell tisztáznod.
2011. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan élnek albérletben kutyával.

Viszont, ha egyedül leszel, bele gondoltál, mennyi időt tudsz majd eltölteni a kutyával?

2011. jún. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem tudom még, hogy alakul majd a napirendem, reményeim szerint minél több időt :) Egyáltalán nem tudom mit csináljak :S Itthon hagyjam, vagy vigyem? Hogy lenne jobb a kutyának?
2011. jún. 16. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:

A kutyának természetesen a gazdája mellett a legjobb. Ha anyagilag megteheted, hogy albérletben lakj egyedül, akkor vidd magaddal nyugodtan. Az felsőoktatásban elég szellős az órarend, simán több időt tudsz vele tölteni, mintha dolgoznál.


Viszont arra készülj, hogy albérletet keresni nagyon nem könnyű kutyával, én eddig mindig találtam, de mindig kompromisszum árán. Az első verzió a nyolc sűrűjében egy panel lakás volt, ahol a fűtés többe került mint a bérleti díj, és 28 négyzetméteren éltünk, de nem találtam mást, és sürgősen költözni kellett. Utána egy barátnőm saját lakásába költöztünk, most pedig nagyon jó helyen lakunk egy gyönyörű lakásban, viszont ez meg nagyon drága. Tehát valami gikszer általában van.

Ha ezeket át tudod hidalni, akkor semmi gond nem lesz, csak kicsit bonyolultabb lakást keresni.

Ha viszont másokkal keresnél közösen albit, akkor már sokkal nehezebb a helyzet, mert a többiek egy idő után be fognak sokallni azzal, hogy miattatok nem jó semelyik lakás, és úgy döntenek, hogy mégse akarnak kutyával lakni.

2011. jún. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon macerás...otthon nem hagyhatod szerintem,mert első napokban az is előfordulhat, hogy nem eszik, érzi a hiányodat, a séták elhanyagolását és hogy nem vagy mellette.

Pesten meg ha mennél továbbtanulni,nem biztos, hogy tudnál elegendő időt szánni rá, a kutyapanzió meg drága. Nem tudok segíteni..:(

2011. jún. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha engem megkeresel 2-hét múlva akkor megtudom mondani, hogy ki tudom adni-e a házamat neked.

A jelenlegi bérlőm elköltözik. Az is kutyás volt.

2011. jún. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!