Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis testméretű kutyák...

A kis testméretű kutyák tényleg tovább élnek mint a nagyobbak?

Figyelt kérdés
Kis testméretű kutyám van azért kérdezem,szerencsére most csak 4 éves!:D
2011. jún. 17. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


Annyiban igaz, hogy egy német dog átlag csak 8 évig él a nagy testmérete miatt.


De nekünk is volt már egész kicsi (tacsi keverék), és spániel is. A spániel 15 évig élt (végelgyengülés), a tacsi meg csak 10 évig (agyvérzés). Akkor végül is a spániel nehezebb volt 5 kg-mal, mégis 5 évvel tovább élt. Ráadásul epilepsziás is volt születése óta.


de a rokonunk tacsi keveréke meg 20+ évesen halt meg, nem is tudom, hány éves volt. De valami nagyon öreg már. úgyhogy hajrá a te kis kutyádnak, cél a 20 év! :)))

2011. jún. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudományosan bizonyítottan, hanem tapasztalataim szerint igen.
2011. jún. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, általánosságban elmondható. De ha jön egy betegség, akkor tökmindegy, hogy mennyi idős.

Nagytestűek általában (!!) 10-13 évet élnek, a kistestűek 12-16 évet. De mindig vannak kivételek.

Vigyázz rá nagyon, és ne azon gondolkozz, hogy vajon elél e még 10 évig:) Jó egészséget neki!

2011. jún. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a rekorder életkorú kutyák többnyire tacsik.
2011. jún. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. jún. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!

és Morzsi éljen sokáig! :D

2011. jún. 17. 09:24
 7/7 anonim ***** válasza:

nem feltétlen :)


pl: csehszlovák farkaskutya nem ritka a 17 éves példány sem pedig nem épp kis termetű kutya


német dog: én nem hallottam még sehol ezt a 8 évet eléggé kétlem 1 kutyánál azért 12-13 a minimum [ha az öregségbe hal bele]

2011. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!