Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagyobb/nagytestű...

Milyen nagyobb/nagytestű kutyát ajánlanátok társasházba, ahol igaz pici, de mégis saját kertrész áll rendelkezésre?

Figyelt kérdés

Van egy francia bulldogom, rettenetesen intelligens kutyus. Szabadidőm szinte minden percét a szabadban, futtatókon töltjük. 5 éve kitartóan és következetesen nevelem, ezalatt az idő alatt bele is szerettem ebbe a tevékenységbe, másfél éve engedelmességi vizsgát is tettünk.

Szeretnék magunk mellé egy nagy/nagyobb testű kutyát, milyen fajtát ajánlanátok? Amellett, hogy természetesen a mozgásigénye abszolút ki lenne elégítve. Tapasztalatok is érdekelnének.


2011. jún. 17. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Boxer. Egy nagyon ember és gyerekbarát kutyus, oylan szeleburdi, mint egy francia bulldog. Ő is örök gyerek, emellett intelligens és szép is:)
2011. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
vagy stafford:)
2011. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A stafford jelleméről tudnál egy kicsit mesélni nekem? Gondolom, ha őt ajánlottad, lehet tapasztalatod is:)
2011. jún. 17. 18:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Jártok kutyaiskolába?

Ha igen,hova?

Egyébként én is a staffordot ajánlom.

2011. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
stafford: könnyen tanítható, nagyon engedelmes kutya. Hiába minősítik harci8nak egy szeretetreméltó kutyus, aki ha úgy van nevelve még alégynek sem árt (ez minden kutyára igaz)
2011. jún. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az őrmezői kutyaiskolába jártunk.
2011. jún. 17. 18:26
 7/10 anonim ***** válasza:
nagy testű kutya hmm : malinois [1 belga juhászkutya fajta változat hasonlít a német juhászra barna rövid szőrzet fekete maszkkal a pofáján jó munkakutya, gröni: ez is 1 belga fajta változat gyönyörű közép hosszú fekete bundával nagyon energikus kutya ott van még a border collie [bár ő inkább közepes méretű] ő is mozgékony kutya sok szín változata van a klasszikus fekete-fehér, tricolor, kék-fehér, vörös-fehér red merle blue merle teljesen fekete stb mellékesen a border a legintelligensebb kutya :)
2011. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
CSak vadász,terelő és szánhúzó kutya fajtát ne válassz,ha kicsi helyen,esetleg lakásban akarod tartani.Ezeknek borzasztó nagy a mozgásigényük és nem nagyon tűrik a bezártságot.Persze a többi fajta is igényli a mozgást.
2011. jún. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
boxer és staffi, előttem már leírták:)
2011. jún. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A boxert én is nagyon tudom ajánlani:) Nagyon gyerek és emberszerető kutyus. A vizsla is jó választás lenne szerintem. Vagy ha tényleg nagy kutyás vagy, akkor elmehetsz egy közeli menhelyre, ott találhatsz magadnak igazi társat:) Nekem egyik kutyám sem a menhelyről van ugyan, az egyiket az utcán találtuk és nagyon megfogott minket, a másikat is, a harmadik pedig az elsőnek a kölyke-nem vagyunk szaporítók,véletlen baleset volt,ivartalanítás közeli tervben van.

A border collie is kitűnő,energikus kutyus, nagy a mozgásigénye és nagyon fogékony,tanítható kutyus.

Remélem segítettem:) lea.

2011. jún. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!