Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie vagy mudi? Miért?

Sheltie vagy mudi? Miért?

Figyelt kérdés

nagyon tetszik ez a két fajta

passzolnak hozzám :) utánuk olvastam, alaposan választottam ki ezt a két fajtát (kb 1 éve keresek egy fajtát ami tökéletes lenne számomra)

-van már egy menhelyről hozott kutyusom-> tökéletesen engedelmes, járunk iskolába

-frizbizni szeretnék vele

-kétnaponta járok erdőbe, amikor meg nem tudok erdőbe menni akkor viszem kutyafuttatóba

-játékos, eleven, okos, és hűséges kutyust szeretnék :)

(lééci a mudit ne azért mondjátok mert magyar most az ne legyen néző pont/ persze ez nála előny nálam de ti most ne ezért mondjátok a mudit :)/)

Melyik fajtát ajánlod és miért?


2011. jún. 17. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mudi, és nem csak azért mert magyar. Nekem küllemre is jobban tetszik.
2011. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Sheltie. Mert sokkal szebb, kedvesebb kutyák, mint a mudik, félre ne értsetek, a mudik is nagyon jó kutyák, de hát őket nem a küllemükért szeretjük. Mindkét fajta alkalmas frizbire és egyéb sportokra. A sheltienek több gond van a szőrével, ha erdőbe jársz, akkor készülj fel, hogy a séta után fél óráig szedegetheted a bogáncsot és egyéb beleragadt növénydarabokat a kutya szőréből (nekem colliem van, én már csak tudom :) ). De ha ez sem tántorít vissza, akkor SHELTIE!
2011. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Sheltie - nekem ez a kedvenc kutyafajom, imádnivalo kutyusok, alkalmas sportokra is, és tanulékony
2011. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Szerintem mudi. Azért, mert nekem mudim van :)), és hihetetlenül értelmes. Mondta a dokija, hogy a mudi nagyon okos fajta, hát igaza lett :)) Szerinte "okosabb, mint 3 hülye ember"! A mozgásigénnyel nem lesz probléma, és egy nagy előnye van: Nem látszik rajta, hogy fajtatiszta kutya!

Ez igen is előny, mert sokat ellopnak szaporítás céljából. Az enyém egy gyönyörű kan, másfél éves, és imádom!

és szép, ne mondjátok, hogy nem szép:

[link]

2011. jún. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Theia azért mert neked nem tetszik, még nem azt jelenti hogy általánosságban nem szép egy mudi... -.-" Kivülről nézve egy tök áltagos kutya, hosszú orr, hegyes fülek... Egy angol buldogra, kopasz kutyára (bocsi) vagy ilyesmire miért nem mondják, hogy nem szép hanem azt hogy milyen extra cuki? Elég elferdült az emberek gondolkodása.


Én a mudit ajánlom. Nekem az van, teljesen meg vagyok velük elégedve. Én vagyok a mindene, szót fogad, gyorsan tanul, megvéd, imádja az állatokat, szívós, egyszerű az ápolása, különleges, olcsóbb (sajnos), rendkívül alkalmazkodóképes meg... most sorolhatnám hogy nekem miért felel meg de mivel neked mindkettő tökéletes lenne, ezért az dönt hogy melyik tetszik jobban.

2011. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Sheltie sokkal jobban tetszik.
2011. jún. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

remélem még aktuális valamennyire..

nekem egy sheltie-m van de mudit szeretnék. sok kutyást láttam már ilyen párosítással :D nem csoda, mindkét fajta nagyszerű.

ha igazán nagy különbséget akarnék felfedezni akkor a hűséget említeném. a mudi a gazdáját istennek tekinti. mindenhova követi, a lábától nem mozdul, ölbemászós (ált.)

ez nem azt jelenti, hogy a sheltie nem hűséges, de sokkal önállóbb és függetlenebb típus mint a mudi. a sétánál sokkal inkább eltávolodik, habár figyel sokkal nagyobb távolságot enged meg mind szellemileg mind fizikailag.

sok sikert a választáshoz ha még nem sikerült, mindkét fajta csodálatos! :)

2012. ápr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!