Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fegyelmeztem. Jól tettem?

Fegyelmeztem. Jól tettem?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kölyökkutyám. Az előbb el akartam hívni egy döglött békától. Nem jött,megfogtam a nyakörvét, erre elkezdett visítani,és igen csúnyán megharapta a csuklóm. Lefektettem az oldalára, és lent tartottam,amíg meg nem nyugodott. A nagyobbiknál is ezt a módszert alkalmazom,nála nagyon jól működik. (persze nem minden cart ezzel büntetek,csak a nagyon kemény kilengéseit ).Namost a picinél eddig nem alkalmaztam ezt. Olyan hangokat adott ki,mint akit ölnek. Elengedtem,újra odakapott. Ezt eljátszottuk 3szor,utána a helyére küldtem. Jól tettem?

Nem hiszem,hogy fél tőlem,most is itt kepeszt a lábamnál,jön,játszik ugyanúgy.

Csak azok a hangok,amiket kiadott :S


2011. jún. 17. 20:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%
Ilyenkor jó erősen csavard meg az orrát, és mond hogy rossz kutya! Ez biztosan beválik.:) Még hogy megharap??!!
2011. jún. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Jól tetted. Én is ezt szoktam, de ha látják, hogy úgy megyek feléjük,akkor sunnyognak is el. Max. az orrára üss egy kicsit, de ne nagyon. Épp hogy csak fegyelmezd.
2011. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Most mintha annyi változott volna, hogy komolyabban vesz. De nem fél,vagy ilyesmi. Én csak végső esetben alkalmazom ezt a módszert,mert ha mindent ezzel büntetnék,elvesztené a hatását. Viszont úgy gondoltam,hogy jobb már most tisztázni,hogy soha,semmilyen esetben sem haraphat meg,lévén,hogy óriástestű kutty,és bizony már most is igen szépen látszik a nyoma a fogainak-.
2011. jún. 17. 20:55
 4/25 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a lehető legjobbat tetted, én is ezt csináltam amikor a kutyám még kölyök volt. Megkérdezhetem, hogy milyen kutyád van?(csak kiváncsiságból)
2011. jún. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Egy pincsi,meg egy berni :)
2011. jún. 17. 21:42
 6/25 anonim ***** válasza:
Biztos nagyon aranyosak lehetnek :) a kicsihez kitartást előbb utóbb megérti, hogy nem kell keménykedni.
2011. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

A kölykök sokszor még nem értik/érzik a harapás súlyosságát, de ezeket az agresszív megnyilvánulásokat már most ki kell belőlük nevelni.

Jól csináltad, az elejétől következetesen és (ilyen téren nagyon!) szigorúan kell nevelni őket. A harapás meg főleg nem játék. De szerintem Te megoldod, ügyes gyereknek tűnsz:D

2011. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ahonnan vetted, nem volt alkalma az embert megismerni. Emberi kéz nem érintette, vagy csak hetente egyszer. 2 hónap kimaradást, sajnos nem tudsz néhány hét alatt bepótolni. Hosszú-hosszú hónapok kellenek hozzá. Szeretet, türelem. Nem tudja még hova tenni az embert, nem szokta meg az emberi viselkedést és szabályokat. Pont a legrosszabbat csináltad. Félős kutyát nem nyomunk le, hanem a bizalmát próbáljuk elnyerni. Félelmében visított és félelmében harapott meg. Nagyon megijesztetted! Lehet, hogy alapjáraton nem félős, de az ember nem volt része élete első két hónapjának, csak a kutyatársai. Üdv. a táborban!!!
2011. jún. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

22:20

Ugyan már , ugye ezt te sem gondolod komolyan ? Honna tudod hogy honnan vette , és hogy mennyit találkozott emberekkel ? Ha az anyjába keményen beleharapott akkor az helyretette , nem más a dolog emberrel szemben sem.Ezért nem érdems 8 hetes kor előtt elhozni a kutyát , mert ezeket a dolgokat ebben a korban tanulja meg (most nem arra célzok hogy a kérdező hamarabb hozta el , csak általánosságban írom)

Kérdező , jól tetted amit csináltál , az ilyesmit egyáltalán nem szabad eltűrni tőle.

2011. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Egy olyan helyről vette, ahol 100 berni él. Nekem is onnan van az egyik kutyám.


Kérdező!

A berni nem az agressziójáról híres, a lelke akár a porcelán, könnyen összetörik.

Legközelebb hasonló helyzetben ne rángasd, ne tegyél felé hirtelen mozdulatokat, amitől megijed, vagy veszélyben érezheti magát, hanem csak szólj rá határozottan, hogy "fújj"! A békát meg takard le egy lapáttal, ha a kiskutya nem tágít. Csak lassan haladj a neveléssel. Ezt minden rossz szándék nélkül írom, tapasztalatból.

2011. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!