Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spánielt szeretnék. Tapasztala...

Spánielt szeretnék. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Eddig nagyobb testű kutyáim voltak (van). Szeretnék még egyet, de most kisebbre gondoltam. Talán cavalier king charles spánielt szeretnék, vagy másmilyen spánielt. Véleményeket, vagy tapasztalatokat szeretnék róluk. :)
2011. jún. 17. 21:03
1 2
 1/14 panettone ***** válasza:
Én nagyon elfogult :-) vagyok azt mondanám HAJRÁ csak nagyon nézd meg kitől veszel kutyát, ha hobbira kell akkor pedig ajánlom a fajtamentést...
2011. jún. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekem az ismerősünknek van egy cocker spancija minden hétvégén mi vigyázunk rá. Nagyon pörgős nagy mozgásigényű kutyus a hasát nagyon szereti ezért hajlamos az elhízásra. Amúgy tanításilag se az utolsó mert hamar tanul. De nagyon makacs tud lenni.
2011. jún. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
örök bohócok, nagy mozgásigénnyel. de vagy a fajtamentéstől kell hozni, vagy jó tenyésztőtől venni mert sok az epilepsziás és ideggyenge példány.
2011. jún. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy nagy mozgásigényűek, kertes házban lenne, nagy udvarral, és sétálni/futni is vinném.

Esetleg tenyésztőket is tudnátok ajánlani? :) (főként cavalier, de a többi is érdekel)

2011. jún. 18. 00:01
 5/14 anonim ***** válasza:

www.spaniel.lap.h


Itt fellelheted az összes angol, amerikai és cavalier tenyésztőt :)


Nekem az egyik kennelből van angol cockerem) kutyusom, kifejezetten hobbi célra vettem, ezért a hölgy 60000Ft-ért ideadta nekem (ami ennél a fajtánál lényegesen kevés, mert egy jó kutya 80-120 körül van). Már fél éves a kicsike, nagyon elégedett vagyok vele. Igazi típusos angol angol cocker, remek vadászösztönnel és aportkészséggel. Ráadásul mentes a fajtára jellemző genetikai betegségekre.


Tényleg nagyon nézd meg honnan választasz, angolnál az a legfontosabb, hogy ezek a szűrések legyenek meg: PRA, FN, HD.


Az összes spániel nagyon túltenyésztett, most a cavalier van inkább előtérben, úgy hogy arra is nagyon vigyázz. Náluk a patella meg a szívbillentyű deformitás az örökletes betegség. Itt 100-150 ezer Ft egy kölyök.

2011. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 panettone ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:55

Megkérdezhetem melyik kennelből tudtál hobbira venni ilyen olcsón? Engem is érdekelne.

Nekem egy 13 éves arany szukám van és egy 5 éves Blue-roan kanom...sajnos lassan szükség lesz utánpótlásra.

De ideiglenesezik nálam egy fekete angol kan és hárpm hebrencs cavi.

Kész burleszk a csapat, ha a van könkrét kérdésed arra könnyebb válaszolni.

Venni szeretnél vagy örökbefogadni?

Amúgy nem mind nagy mozgás igényű a sajátjaim pont olyan lusták mint én...:-) de a mentettek! Állandóan mozgásban lennének míg ki nem dőlnek!

www.cockerrocker.blog.hu

2011. jún. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Előző! Megkérdeztem a hölgyet, hogy kiírhatom-e ide az elérhetőségeit (napi kapcsolatban állunk, msn, skype), de nem adott rá engedélyt. Nézz szét te is azon az oldalon, biztosan megtalálod, ha írsz pár helyre.


Nagyon elégedett vagyok a kutyussal, egyszerűen gyönyörű. Úgy vélem, ezerszer jobban döntöttem, mintha egy divatszíneket gyártó, azokat 120 ezerért adó kennelből veszek egy semmilyen kutyát. Amúgy az én babám fekete.

2011. jún. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 panettone ***** válasza:
Köszi, közben belőttem ki lehetett.
2011. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Elnézést, hogy off vagyok, de miért nem szerette volna a tenyésztő ha kiírod ide a kennel nevét? Egy elégedett, boldog gazdi a legnagyobb elismerés szerintem :-)

Amúgy én is elfogult vagyok, nekem nem kéne más csak spániel :-) Gyerekkoromban is az volt, utána lett egy örökbefogadott keverék, de most megint spániel van. Imádom, hogy mindig jókedvűek, folyton csóválnak :-) Határozott és következetes(!) neveléssel a legjobb családi kutya lesz belőle egy olyan gazdi mellett, aki képes fizikailag és szellemileg lefárasztani. Az "ideggyenge spani" szerintem az esetek nagyrészében nem más, mint egy félrenevelt kutya, aki a szép nagy barna szemeivel és ártatlan pofijával alaposan megvezette a gazdit. Makacsok tudnak lenni nagyon, de ha az ember megtanulja őket kezelni, akkor ez nem gáz. Mi rendszeresen kutyasuliba járunk, agilityzünk, BH vizsgát is tettünk. A bundája folyamatos gondozást igényel, de ezt biztosan tudod.

Első körben én is mindenképpen a fajtamentőket ajánlom neked! Mostanában sokat gondolkodom azon, hogy jó lenne egy második spani, biztos, hogy a fajtamentőket fogom megkeresni. Ha mégis tenyésztőtől szeretnél kiskutyát, akkor feltétlenül csakis szűrt szülőktől származó kölyköt vegyél!

2011. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 panettone ***** válasza:

Nem véletlen hogy sokan nem vállalják a nevüket, engem meg amúgy is utálnak a tenyésztők :-) nem gond.


Az a baj a kérdéssel hogy könnyű elsilani felette mivel a kérdező alig árult el valamit az elképzeléseiből...így könnyű bármit írni ami a spanikról eszünkbe jut. Nekünk fajta emntőknek pedig mindenféle spanival volt már dolgunk.

Amúgy én többnyire a dolgok rosszabbik oldalát szoktam kiemelni, nem véletlenül ha valaki vállalja a kutyát akkor is ha tisztában van azzal hogy egy spániel igen csak költséges mulatság lehet és megfogadja a tanácsot hogy vagy nagyon jó helyről vagy tőlünk fajtamentőktől fogadjon örökbe akkor cserébe övé a főnyeremény.

Eszméletlenül sokoldalúak. Az örökmozgótól a kanapé díszig mindenféle kutyánk van, van aki kemény kezet igényel és van aki annyira ölbekutya hogy képes lenne csivavának is eladni magát

A kozmetikájuk elég munka igényes, így nem olcsó ha trimmelteted, de megéri mert tovább szép ritkábban kell költeni rá.


A cavikba én is csak mostanában kezdtem bele szerlmesedni, totálisan elfogult vagyok velük szemben. Viszont rájuk fokozottan érvényes hogy nézd meg kitől is veszed a kutyád. Rémes az állomány, totális a káosz a szaporítók korra, származásra nincsenek tekinettel . Lényeg hogy a kan közel legyen...én eddig akivel találkoztam cavi mind beteg volt. Az enyémek se 100-asak, de cserébe...el mondani nem lehet milyen mikor belépsz és csóvál riszál örömködik a három agyatlan.

2011. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!