Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A border collie az most nagy...

A border collie az most nagy divat kutya?

Figyelt kérdés

Egyre több embernek látok ilyen kutyát. Kb 5-6 éve még egyet sem láttam, most meg a TV-be is sokat látni.

Most ez nagy divat kutya?

Meddig marad ez így?

És ez jót tesz a fajtának?


2011. jún. 18. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Amíg nem kapnak fel más fajtát.

Nem.

2011. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nem kötekedésből kérdezem, de szerinted miért nem tesz jót a fajtának? Kiváncsi vagyok a véleményedre :)
2011. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen az. Az emberek azt látják h okos és azt hiszik h kb energiaráfordítás nélkül... az árnyoldalairól gőzük sincs.

Általában kb 10 év a divatkutyák ideje.

(ha megnézed h 10 éve mi volt a divatkutya: spániel, németjuhász, westie... ma beagle, golden, yorkie stb)

A fajta egyértelműen tönkremegy: egyre több beteges, fajtajelleget nem hordozó, ösztönkészletében teljesen selejtes bordernek kinéző kutya fog kikerülni. Természetesen ezek nem összekeverendők az igazi border colliekkal. A fajtamentőknél egyre több border és keveréke van már most....

2011. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Úgy látszik híre ment, hogy mennyire értelmes fajta, ezért vált olyan keresetté. Bár nem tudom, mennyire veszi jó néven, ha netán négy fal közé zárják, ahelyett, hogy a számára legfontosabb terelő feladatokkal látnák el.
2011. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Nem kötekedésből kérdezem, de szerinted miért nem tesz jót a fajtának? Kiváncsi vagyok a véleményedre :)"

Szerintem a szaporítók elkezdik szaporítani a kutyákat, és majd 10-30e ért adnak "IGAZI EREDETI HAMISÍTATLAN" Border collie kutyát, ami bizonyítottan a leginteligensebb kutya fajták egyike.

És akkor majd olyanok lesznek mint a yorkshire terrierek, meg a szomszédom-é, hogy mindent megtámad, és napi 20 órában ugat.

2011. jún. 18. 11:35
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Másodiknak: hogy miért nem tesz jót a fajtának?? Ugyanazért amiért egyik fajtának sem tesz jót ha felkapják... mivel elkezdik olyanok "tenyészteni", szaporítani, akik 1, nem értenek se a fajtához, se a tenyésztéshez, 2, nem is érdekli őket a fajta értékeinek megőrzése, a fajtán belüli örökletes betegségek kiszűrése lecsökkentése.

Érdemes megnézni a lakótelepeken rohangáló kretén, de lövésfélő vizslákat, az agresszív és/vagy ideggyenge goldeneket, a kis görcs yorkiekat... és mostmár a lusta, bamba, ösztönt nem mutató bordereket. Hát ez lesz a fajtából. A küllemi változásokról és heterogenitásról még nem is beszéltünk. Márpedig egy fajta tenyésztésénél igen fontos, h homogén kinézetet mutasson egy állomány. Ám ez a felkapott és szaporított fajtáknál nem lehetséges, mivel sokan - a hozzá nem értésükből adódóan - olyan kutyáktól hoznak le almot akik nem csak jellemben, de küllemben sem megfelelőek a tenyésztésre.

2011. jún. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

...ja igen és hozzátartozik még h ezeket az elcseszett jellemű, szaporított kutyákat nem az igényesebb és magára valamit is adó kutyatartók veszik meg, hanem olyanok akik szintén nem értenek hozzá, sokszor nem is magáért a kutyáért vesznek kutyát hanem csak azért h elmondhassák h nekik olyan van.

Lényeg ami lényeg: a kereslet sajnos piacot szül, az igénytelen kereslet, a filléres, "kínai hamisítvány" utáni kereslet, igénytelen kínálatot, szaporított kutyákat szül.

És ezzel csak a kutyák járnak rosszul és az a néhány hülye, aki szívügyének érzi ennek a fajtának a megmentését és segítenek majd a menhelyeken, utcasarkon kitett kutyákon.

2011. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért én nem hülyézném le azokat, akik nem hagyják az állatokat az út szélén megdögleni. Nem a kutyák tehetnek arról, hogy sz@r szaporítótól és gazdától került az utcára. Akik pedig megmentik az útszéli, halálra ítélt kutyákat, gondoskodnak az ivartalanításukról is, hogy ezektől már ne legyen szaporulat. Minden tiszteletem ezek felé az emberek felé.
2011. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Bocs a hülyét elfelejtettem idézőjelbe tenni... mivel én is közéjük tartozok :o))
2011. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert most kikiáltották őket a legokosabb fajtának.(félre ne értsd nagyon okosak) Régen a német juhászkutyával az előtt meg (kb 70-es évek) az uszkárral volt így. Mindenki okos kutyát akar csak elfelejtik az emberek maguktól nem lesznek okosak a kutyák.

És szerintem egy mudi is van olyan okos (sőt) mint egy border vagy egy nj vagy egy uszi.

Amúgy nagyon szépek a borderek. :)

2011. jún. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!