Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon vigyem, vagy bízzak...

Pórázon vigyem, vagy bízzak mindent a "szerencsére"? SOS

Figyelt kérdés

Megyünk kirándulni a kutyasulival, viszont van 3 kistestű kutyus. A egyik az enyém. Az a baj, hogy alapvetően mind a 3 behívható viszont szokták őket "kergetni" a nagyobbak és olyankor legtöbb esetben a világ végére is elfutnának. Azt mondták az oktatók, hogy egy kutyán sem lesz póráz, viszont én nem hiszem, hogy vagy az én kutyám, vagy a másik 2 közül az egyik ne futna el ha kergetik őket. Van egy elég nehéz felfogású gazdi is akivel már beszéltem én is és 2 oktató is, hogy ne engedje a kutyájának, hogy kergesse a kicsiket, de ő ezt nem fogja fel. Mindig jön oda hozzánk, hogy "Jajj milyen aranyosan kergeti a kutyuskám a tieteket." Ilyenkor szoktunk szólni neki, de akkor sem szól a kutyájára.

Szóval ti elengednétek így a kutyátokat? Vagy a biztonság kedvéért hagyjam őt pórázon?

Ismeretlen terepre megyünk.


2011. jún. 18. 12:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
Vagy pórázon vinném vagy el se mennék! A te kutyád, ha világgá szalad, nem ők fognak sírni utána.
2011. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Felelős vagy a kutyáidért és ha tudod,hogy akár veszélybe is kerülhetnek,mindenképp pórázon vidd.

Bár attól is függ,hogy a nagy kutya csak játszik-e amikor kergeti a kicsiket.

Ha nem játszik,hanem agresszív,akkor nem is járnék olyan kutyasuliba,ahol az oktatónak annyi tisztelete nincs,hogy fegyelmezze a gazdikat.

2011. jún. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak játszani akar velük, de a kicsik már behúzott farokkal nyüszítve rohannak el. Ha nem lenne elkerítve a hely ahol szoktunk lenni már rég eltűntek volna mert mindig a kerítésnél próbálnak kiszökni az a szerencse, hogy teljesen biztonságos a kerítés.

Akkor pórázon viszem őt szerintem. Köszönöm a válaszokat.

Még egy kérdés:

Mi van akkor ha vagy más gazdi vagy az oktató mondja, hogy vegyem le róla? Akkor mit tegyek, vagy mit mondjak?

2011. jún. 18. 13:05
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Ennyire nem bízol a kutyádban? Mikor lenne jobb alkalom a póráz nélküli sétát gyakorolni, mint egy kutyasulis kiránduláson? Ott nagyon erős a falkaszellem, ott vannak az oktatók, akik rendezik ha olyan probléma van, amit a gazdik nem tudnak megoldani. Vagy ha nem rendezik, akkor rossz suliba jársz. Ha a gazda nem tudja felállítani annak a kutyának a szabályt, hogy nem kergetheti őket, akkor miért nem állítja fel az oktató?
2011. jún. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó, hogy bízok benne vagy nem. Mert ha fülét farkát behúzva fut akkor valószínű, hogy nem fog odajönni hozzám egyből plusz az ismeretlen hely is. Mert ezt leszámítva bízok benne, de nem szeretném, hogy elszökjön egy ilyen miatt.
2011. jún. 18. 13:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kergetőzős kutyát már rég le kellett volna állítani, ha nem a gazdájának, akkor az oktatóknak! Miért nem tették meg?
2011. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért (gondolom én) mert most jött 3 hete és jött vele még 3 nagyon problémás, agresszív kutya is, és mivel sokan vagyunk és 2 oktató van állandóan a agresszívekre kellett figyelniük mert minden előjel nélkül nekitámadtam embernek és kutyának is. Persze néha rákiabáltak erre a kutyára is, de sajnos nem volt erre elég idő.
2011. jún. 18. 14:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon jo modszer egy ures sorosdobozba dobalj egy nagy marek aprot ragaszd le a nyilasat. Es ha kozelit a kergetos kutya dobd fele ezt. Megijed majd tole garantalom:) Egyebkent jogod van megvedeni a kutyad ha nem hivjak be a kutyajukat a gazdag nalam en eloszor csak eltolom a kutyat utana ezt alkalmazom. Sok sikert hozza:)
2011. jún. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezzel azért vigyázz, mert ettől a kergetett kutya is megijedhet, és ettől is világgá menekülhet, ha nem tudja kinek szólt. Én követtem el hasonló hibát pályán a sulin. Úgy ítéltem meg, hogy sok lesz amit a domináns nagy kutya csinál az érzékennyel, és rárongyoltam a nagykutyára, nagy dirrel durral, és kicsit megtoltam. Annyi lett a eredménye, hogy az bizonytalant bestresszeltem, a nagy meg ki is oldotta magát kb. rögtön. Utána meg is kaptam a fejmosást az oktatói megbeszélésen. Sajnos nagyon egyedre válogatja, hogy melyik technikával mit érsz el, nem lehet általános igazságokat mondani.


azt javaslom, hogy kérd meg a problémás kutya gazdáját, hogy tartsátok felváltva pórázon a kutyákat, vagy valami hasonló köztes megoldást találjatok, esetleg jelezd az oktatóknak, hogy kéred, hogy figyeljenek a nagykutyára.

2011. jún. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mutasd meg, hol van az a gazdi, aki hagyja hogy kergesse a kutyája a tiedét és még örül is neki. Majd én is elviszem az enyémet és mikor menekül a kutyája az enyém elől, akkor én is mosolygok és mondom, hogy "jajj de aranyosan kergeti..."
2011. jún. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!