Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás terapeuta képzés hol...

Kutyás terapeuta képzés hol indul, és mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
2011. jún. 18. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Én még nem hallottam ilyen képzésről. Azoknak, akik ilyesmit szeretnének csinálni a kutyájukkal egy speciális vizsgát kell letenniük, amihez elég egy jó idegrendszerű, engedelmes kutya. A jobb kutyasulikban, ahol pozitív megerősítéssel, klikkerrel képzik a kutyákat tudnak neked segíteni felkészülni, de nem olyan nehéz az a vizsga, ha tapasztalt vagy, akkor te magad is ki tudod rá képezni a kutyádat.

esetleg kérheted ezzel foglalkozó szervezetek segítségét is, biztosan tudnak tanácsokat adni, segíteni a felkészülésben.

2011. jún. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen képzés nincs. Terápiás kutya felvezető lehetsz, ha sikerül a kutyádnak (és neked) a terápiás kutya vizsgát letenni. Ha ez megvan, akkor mehettek dolgozni egy kiválasztott célcsoportba, de ott mindig van egy szakember (tanár, gyógypedagógus stb).

Az előttem szólót kiegészíteném annyiban, hogy nem csak egy jó idegrendszerű, engedelmes kutya kell és nem olyan könnyű ezt a vizsgát letenni. Egy jó családi kutya nem biztos, hogy alkalmas lesz terápiás kutyának! Egyedül képezni egy ilyen kutyát szinte lehetetlen, mert már a temperamentum vizsgán is vannak olyan feladatok, amiket a kutya-gazda páros egyedül nem tud gyakorolni. Én mindenképpen azt ajánlom, hogy először keresd meg a lakhelyedhez legközelebbi szervezetet, mert csak rajtuk keresztül fogsz tudni elmenni vizsgázni. Ők mindenben segítenek majd. A MATESZE honlapján utána lehet nézni mind a vizsgakövetelményeknek, mind pedig az egészségügyi feltételeknek. Azt tudni kell, hogy eléggé költséges egy terápiás kutyát folyamatosan munkaképes állapotban tartani. Nekem két vizsgázott, dolgozó kutyám van.

2011. jún. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ha én vagyok a szakember? gyógypedagógusnak tanulok. :)
2011. jún. 18. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor is nagy tapasztalat kell ahhoz, hogy egyszerre tudd irányítani a kutyát és a gyerekeket. Csak gondolj bele! Én tanár vagyok, de ha dolgozni megyek a kutyámmal, akkor én csak rá figyelek, a gyerekekre pedig egy másik pedagógus. Egy-két olyan jól összeszokott kutya-gazda páros dolgozik ma az országban, ahol a gazdi gyógypedagógus, a kutya évek óta dolgozó rutinos kutya, ők tudnak "egyedül" dolgozni. Egy kezdő, tapasztalatlan kutyával ez szinte lehetetlen. A terápia során rengeteg váratlan szituáció adódhat, amikor egyszerűen nem tudsz többfelé figyelni. A kutyád tőled várja az irányítást és ha még a gyerekkel is foglalkoznod kell, akkor széteshet az egész foglalkozás. A múltkor pl. egy kislány hirtelen belemarkolt a kutyám fülébe, húzta, nem engedte el. A kutyám lefagyott és mozdulatlanul nézett rám hogy "Na, most mi van?". A gyógypedagógus kolléga kezelte a helyzetet a kislánnyal, én pedig a kutyával.
2011. jún. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
gondolom, hogy sok gyakorlat kell hozzá, de gondolom megoldható idővel. :) Meg egyelőre a diploma a fő cél, meg a kutyának a tanfolyam. Aztán elválik. :)
2011. jún. 19. 00:51
 6/7 anonim ***** válasza:
nem tudom még aktuális lehet e vagy már rátaláltál, esetleg aki később rákeres annak hasznos lehet: [link] én úgy tudtam a kaposvári egyetemen van ilyen, vagy volt, vagy tervezték, ennek akartam utánanézni úgy kerülte ide. hátha valakinek későbbiekben segítség lehet h ne kelljen újra feltenni a kérdést :)
2013. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kaposvári Egyetemen is indul, 4 félév, 150 ezer/félév. kell hozzá valamilyen pedagógiai főiskola/egyetem, plusz alap engedelmességi vizsgával rendelkező kutya. vagy valami hasonló. az oldalukon le van írva :)
2013. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!