Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek valami tipp? SOS

Valakinek valami tipp? SOS

Figyelt kérdés

Ma 6 hónapos kutyám még mindíg nem szobatiszta! 4 hónaposan hoztam el menhelyről. Minden nap 4 alkalommal viszem őt sétálni mindíg ugyan abban az időpontban, de egyszerűen képtelen kint pisilni vagy kakilni. Tegnap egy egész napos kiránduláson voltunk ott végre kakilt. Nagyon-nagyon meg lett dicsérve, 10 perc múlva haza is értünk, de amint levettem róla a pórázt egyből rohant be a házba újra kakilni és pisilni. Ilyenkor mindíg leszidom és kiviszem a kertbe. Ott teljesen jól elvan. És az az érdekes, hogy kint soha nem csinál semmit csak amikor bemegyünk. Egy kiképző tanácsára adtam neki egy kis tejet ami meghajtotta, kint is voltam vele egész nap, de semmi nem volt. Este bementünk és egyből kakilt. Pelusa nincs, de ettől függetlenül 3 szobába mindíg egy helyre végzi a dolgát. Ezt a helyet mindíg letisztítom, de nem használ semmi.

Mit tegyek?


2011. jún. 18. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
zárd ki 3-4 napra. sajnos azt szokta meg,hogy a szoba a helye a kakinak. ha kint lesz pár napig, akkor rájön,hogy kint is lehet
2011. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretném kizárni mert kistestű kutyus és a szomszéd kutyái nem kiszámíthatók. Tehát volt már olyan, hogy addig rágták a kerítést ameddig át nem tudtam jönni és volt is nagy harc belőle és sajnos a kutyám dokinál kötött ki.
2011. jún. 18. 15:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak úgy lesz szobatiszta, ha rájön, hogy odakint jobb csinálni! Az enyém is ilyen volt, ahogy bejöttünk és hideg padlólap érte a tappancsát, mindjárt pisilt, odakint a füvön nem. Aztán végleg kiköltöztettem és nem volt más lehetősége, azóta szobatiszta.
2011. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha félted költözz ki vele pár napra. Hálózsák,sátor
2011. jún. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!


Ilyen volt apám ismerősének a shar-pei szukája is! Hiába vitték le, mindig visszaszaladt a házba a csempére üríteni :)).

Annyit tudsz tenni, hogy gyakrabban viszed le, vagy, amikor egész nap otthon vagy, figyeled a viselkedését. Ha megy arra a helyre, rögtön leviszed, ha meg már késő, megbünteted. Meg kell vele értetned, hogy azt nem szabad.

Nem lehet, hogy ő érzi az ürülék szagát? Valami extra erős illatúval takaríts, vagy vegyél kutyaűző spray-t, és azokat a helyeket fújd be!

Sok sikert, és türelmet kívánok neked, nem lesz egyszerű!

2011. jún. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld azt, hogy visszamentek a házba, leteszed, aztán ha látod, hogy szaglászik vagy készülődik, akkor felkapod és viszed ki egyből. Ezt addig játsszátok el, amíg jó helyre nem ürít, nem hiszem, hogy sokáig bírná.
2011. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!