Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya a francia bulldog?

Milyen kutya a francia bulldog?

Figyelt kérdés
Belső tulajdonságok, jellemzők, esetleges betegségekre való hajlam, ilyesmi érdekelne, lehetőleg olyanoktól akiknek saját tapasztalatuk van velük.
2011. jún. 19. 00:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Fingós, büdös, nyálas, és úgy röfög, mint hétördög... azaz vadkankonda... sosem választanám ezt a tenyésztett, evolúciós zsákutat, de te tudod.
2011. jún. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
06.07-es! Milyen kutyát választanál társasházi lakásba kisgyerek mellé? Plüsskutya formájúak kizárva!
2011. jún. 19. 06:35
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

06.07-es vagyok.

Társasházi lakásba pláne nem választanám ezt a zajos, büdös kutyát, már ne is haragudjanak a rajongók. Főleg, h némelyik egy energiabomba. De sajnos plüsskutyát tudok csak mondani, a többinek állatkínzás... Vagy van udvar is hozzá? Mert mi is társasházban élünk, és van udvar, ahol a keverék, menhelyről mentett, közepes testű szukánk nagyon aranyosan feltalálja magát, és boldogan él velünk. Gyerekes kutyu, szerintem: boxer, németjuhász (bár már volt eset.....), goldi, labrador, de nem ajánlom a kuvaszt és a kaukázusit... :D

Udvar hiányában azonban gondolnotok kell arra, hogy naponta többször, kora reggel, késő este is!!! le kell vinni a kutyut mozogni, ügyintézni. Nagyon át kellene gondolnotok, hogy mit szeretnétek.


Sok sikert a jó döntéshez!

2011. jún. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mea Culpa!!!

Megint én... marha... mindig kevertem az angol bulldoggal. A francia az a kicsi gyűrt orrú, sok rosszat nem hallottam róla. Még egyszer bocsi. :)))

2011. jún. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

zajos, büdös kutya....


Nagyon érthetsz a kutyákhoz.


Nekem francia bulldogom van és imádom. Nagyon jófej, hűséges (folyton a nyomomban van), vicces kutyák, imádják a hasukat, könnyű őket tisztán tartani, a szőrük nem igényel különösebb gondozást. Az igaz, hogy horkolnak, gyakran pukiznak és nem bírják a nagyon meleget és a nagyon hideget.

+ ami negatívum, hogy hajlamos a betegségekre (bár ha jó helyről veszed, ennek kicsi az esélye). Az én kutyám 10 éves és eddig nem is nagyon volt immunrendszeri problémája.

Szeretnek lustálkodni, sokat aludni, de képesek pörögni is. Az enyém mondjuk olyan 5 éves kora körül már nagyon nyugis lett...


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó lenne egy francia bulldog nekünk-és persze mi is neki? 5 éves kisfiú mellé, társasházi lakásba, kert nincs, csak terasz. A napi 2 séta mindenképp megoldott, de még néha a 3 is beleférne. Az a helyzet, hogy ez egy kis lakóközösség, mindig figyelik mi történik a szomszédban, ha valami olyasmit tesz az egyik ami sérti a házirendet, akkor azonnal szólnak...tehát elég nehéz eset némelyik. Emiatt is fontos, hogy ne zavarja a kutyus a többi lakót, akik nagy része ráadásul nyugdíjas is...
2011. jún. 19. 14:50
 7/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem ugatós fajta, tehát ilyen szempontból nem hiszem, hogy zavarná a többieket, viszont kivételek mindig lehetnek...Erre is gondolj, mert az sem lenne túl jó megoldás, hogy lepasszolod a kutyát, ha zajosabb lenne a kelleténél.


Esetleg menhelyi kutyában nem gondolkozol? Nagyon sok menhelyen vannak kistestű kutyák, őket általában ideiglenes befogadónál szokták elhelyezni, ezért a gondozóik már jól ismerik a kutyát (mennyire jön ki gyerekekkel, más kutyákkal, mennyire nyugodt és általában a szocializációjukra is nagy hangsúlyt fordítanak). Megtanítják nekik a szobatisztaságot, a pórázon való közlekedést, tehát túl nagy meglepetés nem érhet. Anyagilag is jobban jönnél ki, mivel az oltásokat megkapták már és gyakran az ivartalanítást is elvégzik.


Itt van pl a noé mini menhely honlapja (vannak fajtatiszta kutyák is, francia bullyk is).


[link]

2011. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

15.05-ös.

Köszönöm a linket! Nem tudtam, hogy az örökbeadandó kutyusokat előbb ideiglenes befogadók gondozzák-így elgondolkodtató a felvetésed.

Természetesen eszembe nem jutna, hogy azért megváljak a leendő kutyámtól, mert esetleg sokat ugatna!!! Éppen ezért szeretnék valamennyire biztosra menni, hogy olyan fajtát találjak amelyiknél kevés a sansz arra, hogy nem lennék jók egymásnak. :)

2011. jún. 19. 18:35
 9/12 anonim válasza:

nagyon szereti a gyerekeket és nagyon hűséges a miénk már egy kicsit idős és eddig egyszer sem volt beteg de egy rosszul tenyésztett fajta hajlamos a megbetegedésre.


nekem van egy és imádom bár ő is engem .Szerintem nagyon jó kutya

2012. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A neten, hivatalos oldalakon mindennek utána lehet már járni.


1. nem lehet "pl farkassal" összehasonlítani, már csak azért sem, mert a francia bulldog egy EMBER KREÁLTA társasági kutyának "készült!". Akárki akármennyire nem szereti ezt a szót. Őt nem őrzésre-védésre szánták, hanem az ember társának.

"A francia bulldog a társasági kutyák csoportjába tartozik, és mint ilyen, igényli a gazda közelségét, társaságát."

2. folyamatos kint tartásra alkalmatlan:

"ennek genetikai és kinológiai okai vannak"

A testfelépítése, és a genetikája révén képtelen tolerálni a szélsőséges időjárási viszonyokat, a túlzott meleget, a folyamatos napsütést nem bírja, könnyen kap hőgutát. A fagypont körüli hőmérsékletet sem tolerálják, az egészségükre könnyen veszélyessé válhat a hideg, az izületgyulladás, a hólyag gyulladás kellő kezelés hiányában halálhoz is vezethet.

3. Mivel úgy "készült" mint társasági kutya:

"Mint kutya, számára a gazdi jelenti a falkát, ha nem lehet a közelében, hanem elkülönítjük, ez számára azt jelenti, hogy kiközösítették a falkából, (ennek első megnyilvánulása, hogy nem vesz magához annyi élelmet, amennyire a szervezetének szüksége lehet, az immunrendszere gyengül, fogékonyabbá válik a betegségekkel szemben). Ennek hosszútávon komolyabb következményei is lehetnek, hiszen lelki betegségeik, depressziójuk gyakran egyéb testi megbetegedésekben nyilvánul meg, amely kellő odafigyelés nélkül az állat halálához vezethetnek."

4. "napi foglalkozásra kb.2-3 órát szánjunk, nem igényel folyamatosan aktív figyelmet, csak hogy a közelünkben legyen, és beszéljünk hozzá"

5. territóriumát védi

6. könnyen tanítható

7. Számára a gazdája az Isten, mindig és mindenhol a gazdi arcát, mimikáját lesi, lépésről lépésre követi, legyen az a lakásban, vagy az utcán. Igényli, hogy minden egyes mozzanatát követhesse a gazdinak

8. igényes , tisztaságot kedvelő, és igénylő fajta

9. Fürdőzni viszont nagyon szeret (Figyelem! NEM TUD ÚSZNI!)

10. "Lakásban kell tartani, ha kicsukják, magába fordul."

11. "Testarányai miatt sajnos a problémás fajták közé tartozik, nagy feje, keskeny medencéje miatt szinte csak császármetszéssel ellik és sok bulldog nehéz légzésben, horkolásban szenved, valamint érzékeny a melegre."

12."Szeret sétálni, a természetben lenni, de nem kimondottan nagy mozgásigényű. Keveset ugat, így társasházban is nyugodtan tartható"

13. napi háromszor 30 perc játék, sáta elég neki. rövid orra miatt nyáron csak reggel, este vigyük le. Könnyen fullad ha kifárad (akár kékülésig).

14. "a szigorú szidás nagyon felzaklatja"

15. "Igen kedves állat, talán éppen ezért nem szeret egyedül lenni"

16. "Ha ridegen tartják, a természete eltompul"

a francia buldog csak a család tagjaként érzi igazán jól magát

17. Éberen lesi a körülötte zajló eseményeket, és ha veszélyt érez, azt rögtön ugatással jelzi.

18. "Okos állat és gyorsan tanul, főként ha a foglalkozások vidám légkörben zajlanak, és ha a gazdája mindig tudatja az állattal, amikor elégedett vele. "

19. " Ez a fajta érzékenyen reagál gazdája hanghordozására."

20. "szeret játszani és hancúrozni, de a hosszú sétákat nem kedveli"

21. "Nem bírja a meleget, ezért feltétlenül biztosítani kell neki a hűvös helyet és a friss vizet. Rövid orra miatt meleg időben nem tanácsos túlzottan megdolgoztatni."


22 "A francia buldogot szinte kizárólag társként tartják!"

2015. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!