Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egy 7-8 hetes...

Hogyan kell egy 7-8 hetes kiskutyát elkezdeni szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés
7-8 hetes yorkshire terrier kiskutyáról lenne szó! az érdekelne h hogyan tudom rászoktatni h szobatiszta legyen! köszi
2011. jún. 19. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
mi mikor bepisilt a kutyus bennt, belenyomtuk az orrát, anya rácsapott a seggére neki 1-2t és kirakta a házból:) most 9hetes és már kaparja az ajtót ha pisilnie kel lneki:) jó ő nem yorki hanem vizsla, de sztem a módszer nagyjából ugyanaz lehet:)
2011. jún. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első egy jó nagy baromságot írt! Mivel így fél tőlük a kutya, és meg is szégyenítették. Nem azért csinálja a kutya, mert az jó mindenkinek, hanem, mert tart tőlük.

Ki kell vinni sokszor. Főleg evés, ivás,, alvás után. Ha látod, hogy szimatol, vagy már guggol pisihez, felkapod, kiviszed. Ha kint sikerült, akkor valami jutalomfalat, és dicséret. Ha véletlenül bemegy, rászólsz, hogy nem, ezzel tanulja, hogy a nem, az rossz, máskor is alkalmazható lesz. Ezt csak akkor, ha rajtakapod, mert a kutya csak akkor tudja összekötni a dolgokat. Az enyém 3 hét alatt teljesen szobatiszta lett. Napközben már véletlen nem pisilt be, kérezkedett, éjjel voltak balesetek,amikor nem bírtam kikászálódni az ágyból. Soha ne üsd, és ne nyomd bele az orrát, ez a lehető legrosszabb amit tehetsz.

2011. jún. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én a tapasztalataimat irtam le!! ha nem tetszik nem olvasod el!! Nekünk igy sikerült megtanítani és sikerült!!! igy megtanulta elsőre nem kellett vele sz*rozni heteken keersztül....
2011. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egyébként ha félne tőlünk akkor nem olyan viszonyban lenne velünk mint amilyenben van ;)...
2011. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!