Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol bulldog vagy pitbull?

Angol bulldog vagy pitbull?

Figyelt kérdés
Egy német juhász mellé szeretnék még egy kutyát venni. Nem szeretnék nőstényt venni, de félek attól, hogy két kan nem fog megférni egymás mellett. Nem tudom melyik kutya nevelhető jobban és melyik tud együtt élni egy másik kannal nagyobb gond nélkül.
2011. jún. 19. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

staffi:D

amúgy mindkettő imádnivaló. Ha sportosabb alkat vagy akor inkább pitbull. meg ő nem anynira önfejű:)

2011. jún. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hogy sikerült pont ezt a két fajtát kiválasztani?:) Kicsit sem hasonlítanak.

Az összeférhetőség pedig a nevelésen múlik.

Viszont arra készülj fel a bulldog esetében, hogy igazándiból benti tartásra való. Nem bírja se a hideget, se a túl meleget.

Egészség szempontjából is rizikósabb mint a pit bull.

2011. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, hogy elég nehezen bírják a meleget és a hideget. Eredetileg nem volt kétség, hogy pitbullt választok, de az elmúlt napokban megtetszett a bulldog, ezért elgondolkoztam rajta is.
2011. jún. 19. 20:15
 4/11 anonim ***** válasza:

hát,mivel német juhászod van,és még akarsz egy kutyát,akk gondolom van kerted.

Pit bullt mondanék,de ha neked bejön az angol buéldog az is jó,csak akkor válaszolj magadban pár kérdésre:

Be tudod engedni a kutyát a lakásba?

Igen:akkor lehet bulldog is.

Nem: akkor ne nagyon vegyél bulldogot,mert szegénynek elég rossz lenne az udvaron a melegben/hidegben.


A másik kutyád is bejöhet az otthonodba?

Igen:akkor okés.

Nem:akkor lehet,hogy "féltékeny" lesz az angol bulldogra,hogy az bemehet a lakásba,neki meg kint kell maradni egyedül.

2011. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Van kert, szóval bőven van mozgástér két kutyának. Bejöhet, de csak a konyháig, mert ott metlaki van és nem baj ha épp szőrhullatós időszaka van vagy kicsit piszkos a lába. Erre én is gondoltam, hogy ha a bulldog bejöhet de a másik nem, akkor tuti megsértődik. Lehet marad a pitbull.
2011. jún. 19. 21:54
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

nagyon jó esélyed van rá, hogy a két kant hermetikusan szeparálni kell majd, vagy egyiküktől megválni...! már amennyiben pit bullt választasz.

egy nagyon erősen vonal(bel)tenyésztett fajta, amit szigorúan szelektáltak állatok elleni harcra. emiatt az ösztönkészlete is más, mint a többi kutyáé (szal hagyjuk ezt az "amilyenre neveled" hülyeséget). ha mázlid van, és belenyúlsz egy halvérű kutyába az alomban, akkor nem lesz gáz, de ha egy tipikus kant sikerül venned, akkor egyszer össze fognak ugrani... pitnél a falkásítás kényes téma, és leginkább a szerencsén múlik, hogy sikerült-e olyan kutyát választani, amelyikben még élénken élnek a falkaösztönök. ha nincsenek, az elég hamar kiderül, már akár 3-4 hónapos korban, de a legrosszabb az, ha csak részben vannak meg, ilyenkor van az, hogy a "semmiből" egyszer csak verekedés lesz a látszólag boldogan együtt élő kutyák között.

ha nem akarsz vagy nem tudsz szeparálni (bár mondom, nem 100%, hogy kell, de fel kell rá készülni), akkor ne válassz pit bullt.

2011. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
pit bull! nekünk is az van. az a tuti kutya, nekem elhiheted! 14/l
2011. aug. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

a mi pitünk 10 hónapos múlt, és minden nemű kutyával kijön.

a nevelés a lényeg. mi kb 3 hónapos kora óta visszük kutyás társaságba, ezért nagyon jól kijön mindenkivel.

előző voltam

2011. aug. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
A kérdés az, hogy 3 évesen is ki fog-e jönni...mert egy idő után nagy eséllyel el fog indulni kutyákra.
2011. aug. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
ez csak nevelés kérdése...de ha nagyon nagy baj lenne hívjuk Dr. Cesart! xD
2011. aug. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!