Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy a tacskóm...

Honnan tudom, hogy a tacskóm fajtatiszta e? elvileg törpe tacskó, fekete-cser. De fehér rajzos a mellkasa, amit nem látok másikon. Lehet h keverék?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van törzskönyve, akkor fajtatiszta, ha nincs, akkor semmi sem igazolja hogy fajtatiszta, tehát akár keverék is lehet.
2011. jún. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Próbáld összehasonlítani a standard-del. Itt egy igen részletes leírás egy híres kennel oldaláról:

[link]


Természetesen kis eltérés nem jelenti azt, hogy nem fajtatiszta, hiszen "tökéletes" (mármint a standardhez tökéletesen alkalmazkodó) kutya nincsen, viszont kizáró hibákat találhatsz. Ha "hibás" egyedek voltak a szülei benne is lehetnek kevésbé tacskószerű vonások.

Nézd meg a standardet, de teljesen pontosat csak egy igen jó állatorvos, vagy egy nagy tapasztalatokkal rendelkező tenyésztő tudhat adni.

2011. jún. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xnorkax ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Van törzskönyve? Ha igen, akkor színhibája van, szóval tenyésztésből kivonandó, a tenyésztőnél reklamálhatsz, ha teljes áron adta neked.

Ha nincs, akkor nincs miről beszélni, tökéletes standardhez illő tulajdonságokkal is csak fajtajellegű keverék (amivel persze nincs semmi gond, kivéve ha pénzért vetted. de az már más tészta)

2011. jún. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van bármi jelentősége annak, hogy fajtatiszta-e?
2011. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

pénzért vettem, de nincs törzskönyve.még oltásai se.ezért "gondoltam " hogy fajtatiszta,kicsit olcsóbban.(mert az oltások elég drágák).

vittem dokihoz.szte biztos hogy nem törpetacskó, max "sima".de ebben se 100%ig biztos.felhivtam,akitől vettem.azt mondja , hogy ott vannak a szülei.ők fajtatiszták...

még nagyon babakutya formája van.amit kaptam linket,nemigen tudom megállapitani.nem áll ugy , mint egy nagykutya,hogy a "hátulja" lejjebb van....

mivel semmi papirom nincs róla, igy aztán gondolom IGY jártam :(

2011. jún. 20. 13:26
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]

(2.kép! )


kb igy néz ki az enyém is, csak fehéres a mellkasa.de a pofija tök ilyen.

2011. jún. 20. 13:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd kiderül, ha teljesen kifejlődött! Amúgy úgy van ahogy írtad, ha biztosra akarsz menni, akkor papírokkal kell kutyát vásárolni, különben bármi lehet belőle mire megnő.
2011. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
azért remélem nem dobberman lesz xD
2011. jún. 20. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!