Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? A kutyám...

Mit csináljak? A kutyám nagyon domináns!

Figyelt kérdés
Biztos hogy velem is van baj! Csak nem tudom mit csináljak másként! Nagyon akaratos mindig ő akar engem irányítani mindentől megvéd mondjuk ennek örülök egyrészt mikor késő esti sétára viszem, nem egyszer védett meg! Ha póráz nélkül sétálok vele visszajön ha hívom, de mondjuk ha meglát valamit csak akkor már sok kérlelés után jön csak oda hozzám!
2011. jún. 20. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

az a baj h a haverjának tekint. ha falkavezér lennél, akkor megbízna benned és nem érezné h neki kell eldöntenie h ki az ellenség és ki nem.

[link]

2011. jún. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nory0722 ***** válasza:
Az én beagle-m is csak később jön vissza,ha megérez egy szagot:) Ennek az a titka,hogy ha látod,hogy kifigyelt valamit,abban a pillanatban vissza kell hívni,mert utána már 'átkapcsol'. Na de ez csak kitérés volt. Nekünk a szukánk agresszív,mivel fél. Pont most tanítjuk,nagyon jó módszert ajánlott egy oktató,be is vált. A lényeg,hogy ha meg tudod tenni,emeld fel,és tartsd oda a fenekét egy másik kutyának,így eleve ő kerül alárendelt helyzetbe. Ezen kívül,ha begőzöl(a miénk eszméletlenül tud ugatni,nagyon idegesítő),irányítsd máshová. Fordulj meg vele párszor kis körökben,ültesd,fektesd...hasonlóak,majd mindig egyre közelebb és közelebb vidd a másik kutyához. Az is segít,ha a másik kutya nyugodt(ha a tiéd kan,akkor szuka még jobb). Tehát ha nem tudod megszagoltatni: amint begőzölt,fordulj meg,menj vele keveset,menj vissza a kutyához,utána megint fordulj meg,adj neki pár feladatot... így lenyugszik és egyre közelebb tudsz menni. El is terelheted a figyelmét játékkal,kajával,bár nálunk ez nem vált be. De ez csak akkor jó,ha következetes vagy,hallgat rád a kutya,magabiztos vagy és nem idegesíted fel magad!
2011. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A kajával nem nagyon tudom elterelni a figyelmét :) , de ezt kipróbálom hogy vissza fordulok vele. amúgy rettentő ügyes kutya mert ül ha kérem fekszik pacsit ad pitizik. hát ezt kifogom próbálni remélem bejön! Ha jól értem akkor ha jön velünk szemben egy nagy kutya és elkezd az enyém ugatni rögtön forduljak meg vele és ültessem le vonjam el a figyelmét, majd vissza a kutya felé mennyünk? És addig ismételjem míg normálisan el nem tudunk mellettük haladni? Amúgy tényleg nagyon idegesítő mikor ilyen hangosan ugat mintha nem is ő lenne olyankor! Nektek hány próbálkozás volt mire abba hagyta a kutyus? gondolom sokat kell vele gyakorolni!
2011. jún. 21. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!