Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csau csauról vélemények,...

Csau csauról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Külsejéről és belső tulajdonságairól egyaránt!
2011. jún. 20. 10:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes,itt mindenki olyan okos,h ilyen a csau meg olyan és neki nem tartson de egyiküknek sem volt. Nekem most van a 2. kutyusom, a rokonom pedig tenyésztette is sokáig. Soha egyetlen kutyával sem volt gond. A mostani most egy éves lány, van mellette egy keverék szintén szuka kutya őt az utcáról fogadtuk be. Vannak köztük viták de egyre kevesebb. És kihangsúlyoznám,h sosem a csau kezdeményezte,sőt mikor a másik már morog van,h rá sem hederít csak megy tovább. Igen, annyi az igazság az előzőegből, h ha ő elkezd verekedni sosem adja fel. Olyankor a gazdának kell közbelépni. Ezért használhatták medveölő kutyaként is. Minden nevelés kérdése, egy kis pincsiből is lehet idegbeteg, harapós kutya. Sosem a kutya a hibás hanem mindig a nevelés és a gazdi határozottlnsága.
2011. júl. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Neked ez a tapasztalatod, másnak pedig az.

Ezt a medveölés dolgot pedig felejtsük már el. Még egy 50-70kilós pásztorkutya sem tud megölni egy medvét, nemhogy egy 20-25 kilós 50 centis kutya.

2011. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A vadászkutyákat sem vaddisznó vagy kacsa vagy egyéb állatok önálló megölésére használják. A vadászatot segíti,mit nem lehet ezen megérteni?! Mellesleg meg milyen tapasztalatról beszélsz? Mindenki csak így olvasta, ezt hallotta így meg úgy tudja... Azért ez nem ugyanaz mint a tapasztalat. s akik egy kutyafajtát hibáztatnak ott pontosan kitűnik mennyire is értenek a kutyákhoz. Nem a kutya a hibás, ő csak az ember viselkedésére reagál. A gazdán és a nevelésen van a felelősség nem a kutyán, vagy a fajtáján.... Inkább olvass el néhány kutyás könyvet mielőtt nyilatkoznál plussz nevelj fel egy kutyust a kezdetektől legyen az akár pitbull,csau-csau vagy egy kis öleb!
2011. júl. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%

Értem. Ok. Akkor a csaucsau egy medveÖLŐ kutya. :-)


Szerinted minden fajta egyforma és attól függ hogy mi lesz belőle, hogyan nevelik? Szóval ha van egy kiképző aki ugyanúgy foglalkozik egy agárral és egy golden retrieverrel, akkor mind a kettőből ugyanolyan gyorsan ugyanolyan jó vakvezető kutya lesz. Ha így lenne, nem lennének külön fajták.

Vannak olyanok akiknek a zsákmányösztön jóval erősebb, vannak akik temperamentumosak, vannak amelyek kevésbé tűrik a gyerekeket, vannak amik a másik kutyát tűrik kevésbé. Mindegyik más. A csaucsaura jellemző, hogy temperamentumos, makacs és kevésbé jön ki más kutyákkal. Ez nem azt jelenti, hogy egy vadállat, csupán jóval komolyabb szocializáció kell neki, mint mondjuk egy törpe pinchernek.

2011. júl. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
emberek én a rövid szőrről kérdeztem, de azért köszi a haszontalan válaszokat
2011. júl. 25. 10:16
 16/18 anonim ***** válasza:

Bocsi kérdező,de te nem csak a rövid szőrről kérdeztél,hanem a tapasztalatokról. Fent visszaolvashatod... Innen folytatódott tovább...

De tényleg,jobb ha itt befejezzük,mert teljesen félre értjük egymást. Nem értem pl.h jön ide a vakvezető kutya. Én csak szimplán 1-1 kutya hétköznapi viselkedéséről beszéltem. A kiképzés teljesen más dolog.

2011. júl. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Igen, van rövid és hosszúszőrű, vörös, fekete, kék és az utóbbi 15-20 évben egyre fehérebb krémszínű is. Mindegyik kapható itthon is, de a rövidszőrű ritkább.


A csau nem buta, sőt, kifejezetten érdeklődő, tanulékony, de csak azt tanulja meg, amit akar. Azt akkor is, ha nem tanítják, csak meg tudja figyelni a dolgot. Önfejű, tartózkodó, egygazdás, szeret heverészni és csendben figyelni a környezetét, de játszani is, amikor ő akarja. Ha elvonul a maga kis sarkába, még a gazdáját sem látja szívesen, ha közeledni próbál. Csak akkor mozdul, amikor kell. Ritkán ugat, akkor is keveset.


Iskolázható, de a hosszas kiképzést nem szereti, elunja. Ha érdekessé tudod tenni számára a dolgot, akkor megtanulja, amit akarsz, de ha unalmas ismételgetésekkel idomítanád, elveszti az érdeklődését és otthagy, ha teheti.


Nem vad, nem is harapós, de a bizalmát el kell nyerni ahhoz, hogy megsimogathasd. Inkább odébb lép a többi kutya vagy az ember közeledésekor, ám ha nincs más út, visszatámad és valóban nehezen engedi el, ha megragadott valamit vagy valakit.


A szagáról: jellegzetes, de nem olyan, mint a kutyáké általában. Kevésbé átható, "tompább".


Sokat kell fésülni, akár hosszú- akár rövidszőrű, különösen a vedlési időszakban (tavasz vége, nyár eleje). Ilyenkor napi 20-25 perc, normál időszakban két-három naponta ennyi.


Hajlamos a diszpláziára és az entropionra. A diszplázia magyarul csípőficam, az entropion pedig a szemhélyak (tipikusan az alsók) befelé fordulása, amikor a szempillák a szemgolyó felé fordulnak, szúrják azt. Ettől a kutya sokat könnyezik (folyamatosan szúrja a szemét) és ha időben nem műtik meg, belevakulhat. Mindkét betegség öröklődő, és a tenyésztésből kizáró ok, de a szaporítók egyebek mellett ezzel sem szoktak foglalkozni, ezért van az ilyen problémával súlytott csaukból is egyre több, akik a gazdáknak érzelmileg és anyagilag is sokba kerülnek az évek alatt. Már csak emiatt sem érdemes/szabad 20-30000 Ft-ért, törzskönyv nélküli kutyát venni annak, aki fajkutyát szeretne. Nem csak csaut, bármilyet. Az egészséges, szép, fajtajelleget képviselő kiskutyák sokba kerülnek. A szülők kiválasztása, helyes párosítása, az orvosi ellátás, megfelelő táplálék beszerzése mind drága és ezt a jó kölykök árából lehet fedezni. Akinek olcsóé van sok kutyája, az garantáltan nem törődik a szülők egészségével, fajtára jellemző tulajdonságaival, emiatt a kicsik sem lesznek egészségesek. Nagyon szerethetők, de mindazt a törődést, amit a szaporító elmulasztott, az új gazdának kell pótolnia, többnyire sikertelenül.


A harmadik csaunk van most, kettő saját nevelés volt, a harmadik egy szaporítótól kimentett, lestrapált, 5-6 éves szuka. Látható a különbség és évekbe fog telni, mire teljesértékű (tudatilag, viselkedésileg), önálló, saját akaratú csau-csau lesz belőle, ha egyáltalán az lesz valaha is.

2011. aug. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekünk az első kutyánk csau. Nagyon szeretnivaló. Aztmondták vad és veszélyes...hát az enyém max annyira hogy összenyalogat :)) mondjuk este kicsit tartózkodóbb idegenekkel szemben, de az biztos, ha megszeret valakit , nagyon hűséges lesz.
2012. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!