Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyásnak jó választás...

Kezdő kutyásnak jó választás a szibériai husky?

Figyelt kérdés

Tanácsot kértek tőlem ebben a kérdésben, de én személy szerint nem igazán ismerem a fajtát.

Egy sportos fiatalember lenne a gazdája. A srác minden nap fut és akarja vinni a kutyust is(kb. fél óra), ezenkívül séta. Kutyasuliba vinné. Udvarba lesz tartva, de a garázsba bejárása lesz. A srácnak ez lesz az első kutyája.


2011. jún. 20. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Nos ha ezt mindet betartja a srác akkor ok.A kutyasuliban mindent megtanítanak neki is meg a kutyusnak is!Csak szokjon hozzá,hogy a huskyk vonyítanak nem is keveset.És megtalálják a "kiskaput" és elszöknek.Úgyhogy chipp kell!!!:)
2011. jún. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen a vonyításra fel kell készülni.
2011. jún. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor a vonyításra figyelmeztetem.
2011. jún. 20. 20:28
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Azért nem mindegy hogy kisudvar vagy nagyudvar kert van ami nagy . Sajnos nekem ezért kellet elvetnem ezt a fajtát nagyon kicsi udvar kert nincs nem tudna semmitse mozogni ha ithonhagyom . De ha megtalálom a 101 nagykutyás részt neten ami a huskyról van linkelem neked
2011. jún. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

[link]


ittis van

2011. jún. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, amit leírtál nem rossz, de ettől a barátod még nem biztos, hogy alkalmas a husky tartására. A fajtáról a legjobb, ha a MEOE Szánhúzó és Északi Kutyások Klubjának honlapján tájékozódik, nem pedig a fentihez hasonló könyvekből, gyakorlati tapasztalat, hogy általában nagy marhaságok vannak leírva benne. Kezdésnek egy cikk:


[link]


Ha kiskutyát szeretne, akkor csak megbízható tenyésztőtől vegyen, sajnos annyi már a fajtában a szaporító, mint égen a csillag....


Ha a normális tenyésztőtől származó kölyök ára sok lenne, akkor nézzen körül az Összefogás a szánhúzókért alapítvány honlapján, sajnos nagyon sok gazdakereső kutya van, gyakorlatilag naponta kerülnek fel újak:


[link]

2011. jún. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként szintén tapasztalat: egy szánhúzó csak akkor szökik, ha nem jól tartják.... És itt nem csak fizikai bántalmazásra gondolok. Az a kutya, aki az előző gazdáját (többek között) a szökéssel őrületbe kergette, az újnál meg sem próbált meglépni...
2011. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

A megbízható tenyésztő minden fajtára vonatkozik, ezt elmondtam neki, tisztában van vele. Az udvar elég nagy.

A linkeket meg köszi.

2011. jún. 20. 22:16
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Egy valamit nem értek!Mindenki azt mondja,hogy csak tenyésztőtől vegyünk kutyát!Ez eddig rendben is van!Ha van rá pénzed!De ott van a fajtamentés ahol nagy valószínűséggel szaporított kutyák vannak.És azt is nagyon mondják,hogy akkor onnan.Persze igaz ezzel megmentesz egy életet de akkor már szinte ugyan az,hogy szaporítótól veszek kutyát vagy a fajtamentőktől!Én golden retrivert szerettem volna a fajta mentőknél 30 000Ft lett volna egy kutyus.A szaporítónál 25.000Ft és azt kicsi kora óta úgy nevelem ahogy szeretném.
2011. jún. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!