Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám alomra szoktatni...

Hogyan tudnám alomra szoktatni ha megkapom?

Figyelt kérdés

Nemsokára nekem ajándékoznak 1 kiskutyát, aki most panelban van. Nyilván már szobatiszta, de ha hozzánk kerül, az új helyén ismét elölről kell majd kezdeni az alomra szoktatást?? Vagy a szokatlan helyen is tudni fogja, hogy hova kell elvégeznie a dolgát? :)


17/L


2011. jún. 20. 20:43
1 2
 1/11 xnorkax ***** válasza:
100%
A kutyának nem alomba, hanem lent kell elvégeznie a dolgát és igen, "fúúúj", fel kell venni és ki kell dobni...
2011. jún. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ez oké, rendben van! (egyébként azért tettem fel a kérdést, mert még nem volt kutyám, és ezzel a dologgal nem voltam tisztában, hogy a szobatisztaság úgy megy-e náluk is, mint a macskáknál..)

De hogyan jelez a kutya, ha éppen el kell végeznie a dolgát?

Vagy hogy lehet arra nevelni, hogy lakásban nem szabad bepiszkítania? Mert még elég kicsi, és bent fog aludni.

2011. jún. 20. 20:50
 3/11 xnorkax ***** válasza:

Mennyi idős?

Ha kölyök, akkor van, hogy óránként le kell vinni. Ha látod, hogy vécézéshez készülődik fel a pórázt és irány le! Így megszokja majd, hogy lent kell vécéznie. Előfordulhatnak baleset, de ilyenkor ne nyomd bele az orrát, vagy üsd meg (ezeket máskor sem...) hanem egy határozott NEM-et mondj.

2011. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szia. Kérd el a kiskutya napirendjét, az előző gazditól. Ha már alapból szobatiszta, és Te ugyanazokban az időpontokban hordod le, akkor hamar át fog állni.
2011. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igy van ahogy az előző mondta.Kérdezd meg mikor viszik le és hord te is abban az időpontban (ez 4-5-ször naponta)

ha kölyök,akkor bizony az elején 2-3 óránként kell levinni éjjel-nappal

2011. jún. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem ő jelez, te mondod meg! A fiatal kutyákat 2 óránként kell levinni 5-10 percre, had értsék meg a lényegét a dolognak. Miután pisil nagyon dicsérd meg és simogasd, "ooooooookos" címszó alatt:) Játssz is vele, hogy élvezze a lentlétet.

Aztán ha már megértette, nem fog bepisilni. Ha az ajtó elé pisil, az a te hibád, vagy lusta voltál levinni, vagy nem vártad meg előző sétánál, hogy pisiljen és kakáljon is.

Mi így csináljuk:

-reggel 7kor egy 20 perces séta

-11-kor is egy olyan 20 perces, ha csak nem találkozunk egy kutyával, akivel szeretne játszani

-4 óra körül már lent vagyunk egy órát

-és még 8-9 körül is leviszem, hadd végezz el a dolgát.

Járjatok be sok helyet, hadd jelölje meg, mindig pisiljen lentlétekor. Kakálni egy nap 1x-2x kell.

Mindig sétáltatás után etesd meg! Kölyök korában, amikor két óránként leviszed, akkor kb. egy nap 3x-4x etesd kisebb adagokban séta után, úgy 4 hónapos korától pedig a reggeli és az esti órákban. Egy éves kora után az utolsó séta után bőven elég. :)

Remélem segítettem. Lea.

Ja, és miután hozzádszokott, úgy 3-4 hónap elteltével nyugodtan elengedheted, a csapatszellem vele lesz és vissza fog menni!

Legyen meg az összes oltása,mielőtt egyszer is levinnéd, nehogy elkapjon valamit. Addig a kutyapelenka segíthet:)

Ha még bármi kérdésed lenne, nyugodtan írj, próbálok kielégítő váléaszt adni.

2011. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) igyekszem majd így csinálni a dolgokat :)

Egyébként fél éves még csak a kutyus.

2011. jún. 20. 21:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a kutya melyik pelenkára van szoktatva, mindig be fog pisilni. A pelenka a gyerekeknek való. Ráadásul már fél éves a kiskutya.
2011. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az tenyleg meredek hogy fel evesen meg bepiszkit a lakasban. En meg annyival bovitenem az elozoeket hogy ha elvegzi lent a dolgat akkor dicserd meg esetleg kis jutalom falat is szoba johet:)
2011. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy bepiszkít-e még. Arra vagyok kíváncsi, ha a jelenlegi otthonában már megtanulta a szobatisztaságot, és elhozzuk ide, 1 számára idegen helyre, itt is be tudja-e tartani majd a "szabályokat" :)
2011. jún. 20. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!