Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnénk venni egy kis...

Szeretnénk venni egy kis kutyát de nem tudom hogy fiút vagy lány?

Figyelt kérdés
melyik a jobb nem kérem a tapasztalatokat !!!
2011. jún. 20. 21:34
 1/10 nory0722 ***** válasza:
Hát ha van pénzed az ivartalanításra,mindenképpen szukát javasolnék. Az első tüzelés lakásban gázos lehet,de vehetsz rá bugyit,így nem vérez össze mindent. Nekem kan és szuka is van,de másoknál is és a menhelyen is ezt tapasztalom: a szukák gyakran nyugodtabbak,bár ez fajtától is függ(és almon belül is nyugodtabbat kell választani) és a gazdához is jobban kötődnek. Ha ivartalanítod is,akkor pláne igaz,hogy nem olyan erősen domináns,mint egyes kanok,és nem is fog elszökni a tüzelő szuka szaga után,mint a kanok.
2011. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
golden retrieverre kölyökre gondoltam ha szukát veszünk félek h tiszta vér lesz a lakás
2011. jún. 21. 19:50
 3/10 nory0722 ***** válasza:
Ezért mondom,hogy szukánál mindenképpen ivartalanítani kell,mert átlag évente 2x tüzelnek, 21 napig,több-kevesebb vérzéssel. Meg ha nincs kan a közelében,megszökhet,hogy keressen magának egyet,vagy épp az összes kant oda vonza. Az én kanom 1,5 km-ről megérezte egy tüzelő szuka szagát és kiszökött. De a szukák is szökhetnek ilyenkor. Ha nem tenyésztés céljából veszed,akkor ivartalaníttasd 1. tüzelés után,alatta pedig vegyél bugyit rá a lakásban, 1000 ft-ba kerül max.
2011. jún. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem de nem szeretném ivartalanítani és úgy tudom h a goldik nyugottak meg mi panelba lakunk sztem lakásból nem fog kiszökni
2011. jún. 22. 19:01
 5/10 nory0722 ***** válasza:
Persze,ők alapból nyugodtabbak,de csak ha eleget mozoghatnak. Viszont tüzelésnél kicsit idegesek. Ha semmiképpen nem akarod ivartalanítani,akkor vegyél vagy 2 tüzelőbugyit,meg bele való betétet. De én azt mondom,csak akkor ne ivartalanítsd,ha szeretnél kölyköket(bár én ellene vagyok,de nem itt fogok papolni,mint mások),mert különben a te kutyádnak is csak szenvedés éveken át.
2011. jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem nem kizárt h ivarrtalanítsuk de meg beszéltük anyummal h kant veszünk szóval majd ha tüzel vamelyik eb akk majd ott a póráz
2011. jún. 23. 21:49
 7/10 nory0722 ***** válasza:
Most akkor hogy?:) Maradtok a kannál? Akkor meg annyit javasolnék még,hogy ha lehet,vegyetek neki egy ketrecet,ami nagykorában is jó lesz. Ezzel sokkal könnyebb szobatisztaságra nevelni,mivel a kutya nem piszkít oda,ahol alszik. És nem is fog szétrágni mindent,ha nem vagytok otthon. Igaz,hogy kissé vonítani fog,de ketrec nélkül is vonít,legfeljebb kevesebbet,mivel lefoglalja magát azzal,hogy amit talál,azt szétrágja. Meg vegyetek távol tartó spray-t,a kanok szeretik a lakásban is megjelölni a területet. És találjatok legalább 3fix időpontot,kb mindig ugyan akkor vigyétek le,és akkor hozzászokik,bírja tartani. És még egy dolog: ha pisil a lakásban,ne domestossal vagy más ammónia tartalmú szerrel mossátok fel,mert akkor megint oda fog pisilni.
2011. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat ez a domestoosos ez jó tipp de szerintem nem lesz szükség spraykre meg egyéb másra ennyire nem bonyolult egy kutya tartás régebben nem voltak ilyenek mégis megoldották csak nevelés kérdése
2011. jún. 25. 08:30
 9/10 nory0722 ***** válasza:
Persze,ez így van. Csak ezekkel könnyebben megy,megy lakásban gond szokott lenni a szomszédokkal,ezért így gyorsabb. Egyébként barátoméknál van 2kutya: az egyik gazdája megkérdezte,hogy jöhet e,vele semmi gondjuk. A másiké nem,a kutya egész nap ugat,képzelheted,hogy utálják... És az előbbi egy argentin dog,utóbbi egy törpe spizt. Ez csak egy tanács,én kertesben lakom 2kutyával és 2macskával,így 'nem értek ezekhez':)
2011. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönök szépen mindent :D:D
2011. jún. 26. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!