Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Muszáj tenyésztőnél "feliratko...

Muszáj tenyésztőnél "feliratkozni listára" és várakozni egy kölyökre?

Figyelt kérdés

Szóval hallottam, hogy ha kölyköt szeretnék egy tenyésztőtől többen jelentkeznek, és majd engem is felírnak, és eldöntik, hogy kinek adnak kutyát.

És van aki hónapokig, évekig vár egy kölyökre.

Muszáj ezt?

Nincs olyan, hogy beszélek velük, hogy 1-2 hónapon beül akarok egy kölyköt tőlük, és akkor majd kapok?


2011. jún. 20. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, ha szerencséd van és pont lesz/van náluk alom. De azt ne felejtsd el, hogy az előjegyzettek kapnak először kiskutyát az alomból, és csak utána tudsz választani.
2011. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha van elég előrendelés, akkor "csinálnak" almot a tervezett szülőkből, de ha nem, akkor nem. Gyorsnak kell lenni és "erőszakosnak".
2011. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy normális tenyésztőt nem csak addig érdekel a kölyök élete, amíg megkapja az árát. Megnézi, hogy jó helyre kerül-e a kutya, és megfelelően fogja-e tartani az új gazdája.
2011. jún. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De egyébként van, ahol a tenyésztő "osztja ki" a kiskutyákat.
2011. jún. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha van éppen alom és van belőle maradék akkor kaphatsz. Fajtától és párosítástól függően van erre több kevesebb esélyed.
2011. jún. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy érdekli, és majd elbeszélgetnek velem, hogy miért akarok olyan faját, miért pont tőlük, meg hasonló.

Türelmes vagyok, csak belegondoltam, hogy elhatározom, hogy most szeretnék kölyköt, és majd akkor megmondják, hogy "Persze, persze, semmi gond, csak van 10 kölykünk, és 50 en vannak előtted...

Majd talán 1 év múlva sorra kerülsz, és kaphatsz te is egy kölyköt..."

2011. jún. 20. 22:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

én az első kutyámra 5 évet vártam. Ismételt párosítás volt és én csak ebből az alomból szerettem volna semelyik másikból. Megérte várni.

De ha nincsenek konkrét céljaid a kutyával "csak" családi kutya kell akkor több tenyésztővel is beszélhetsz és többeknél is jelentkezhetsz hátha van valahol.

2011. jún. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nálunk úgy volt hogy felhivtuk a tenyésztőt és már másnap mehetünk a kiskutyáért de úgy volt hogy kiér előbb oda mert más család is fiút akkar venni meg mi is de mi értünk oda hamarabb :D szerencsénk volt
2011. jún. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlen, hacsak nem egy konkrét szülőpártól szeretnél, vagy nem valami nagyon "menő" tenyészetből veszed a kutyát. Ha nézegeted a kennelek honlapját, sokaknál vannak kitéve eladó kiskutyák, akik még nem foglaltak.
2011. jún. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én minden kutyámra fél-egy évet vártam.A kutya 10-16 évig lesz veled.ez nem egy olyan döntés amit 2 nap alatt hozol meg. És nagyon nem mindegy,hogy milyen az a kutya aki veled fog élni 10-16 évig
2011. jún. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!