Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha már megpróbá...

Mit csináljak, ha már megpróbálták elvenni a kutyám?

Figyelt kérdés
Kiskutyámat most tanítom láb mellett sétálni sima textil pórázzal és egy "mezei" nyakörvel. Már többször is beszóltak, hogy miért kínzom őt azzal, hogy nyakörve van megy úgy általában minek is viszem sétálni. Ezt tegnapig tűrtem. Már viszonylag szépen sétált 1 utcára voltunk a házamtól és tényleg csak egy picit rántottam a pórázon, korrigálás miatt. Odajött hozzám egy közel sem barátságos ember elkezdett üvöltözni, hogy én mégik mit képzelek magamról, hogy bántom a kutyám és kikapta a pórázt a kezemből. Amikor nyúlt volna a kutyámhoz ő elkezdett morogni és elszaladt. Én visszahívtam felvettem és rohantam ahogy csak tudtam. Ma amikor mentem boltba akkor is láttam a férfit. Szerencsére az út túloldalán volt, de azt kiabálta, hogyha mégegyszer meglátja nálam a kutyát elveszi és többet nem látom.
2011. jún. 21. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért ezt nehezen tudom elképzelni.

Én akkorákat rántok a nyakörvön,hogy csak na,mert mást nem tudsz csinálni amikor tanítasz.

De azért nem szoktak az emberek beleszólni.

ha most kicsi a kutya,akkor őt már chippezve kellett hogy vegyed,hiszen nekimár kötelező. Ha mégse,akkorsürgősen chippeltesd be. Így ha valaki elvenné, te bizonyítani tudod,hogy a tiéd, akár rendőrséggel mehetsz érte.

2011. jún. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
LoL elég szokatlan eset. Hát a rendőrségre ne menj, ott úgyse csinálnak semmit, mer a férfi simán letagadhatja, és ha nincs szemtanú, akkor nem is tehetnek semmit. Ha többször láttad már arra azt az embert, akkor inkább ne vidd arra sétálni a kutyádat.
2011. jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod agyonverni, hívd rá a zsarukat.
2011. jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze van neki chipje is.
2011. jún. 21. 08:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem is azért kell a rendőrség, hogy csináljon valamit, csak tisztázni az erőviszonyokat, meg a kilátásokat.
2011. jún. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Két pofon és egy seggberúgás a fickónak. Próbálná az én kutyámat elvenni, lehet hogy utána mind a két karját vissza kéne varrni.
2011. jún. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A viselkedése,azt mutatja,hogy állatbarát,és sajnálja a kutyád.Nem tudja,hogy a kutya érdeke amit te csinálsz vele,és hogy amit ő csinált,vagy csinálni fog,maradandó károkat okozhat a kutyád természetében.Próbálj meg nyugodtan elbeszélgetni vele.Hátha felfogja.
2011. jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hasonló velem is történt néhány éve. 7 vagy 8 hónapos volt a labim, a városban sétáltunk és vmiért elkezdte húzni a pórázt... én szépen rántottam rajta, hogy vegye már érszre magát...Egyből felszólaltak emberkék, hogy jajj minek rángatod szegény kiskutyát, miért kell vele ilyen durván bánni...

Egyszerűen kezeltem a helyzetet, rövid választ kaptak: majd ha néhány hónap múlva 30 35 kg lesz, hogy tartom meg, ha most nem nevelem meg???? Erre kicsit elgondolkodtak. Nem kell velük foglalkozni, kapirgáljon mindenki a saját háza táján, nem kínzás, ha megtanítod normálisan pórázon közlekedni. Pasira én kihivnék egy zsarut, vagy jól se@@be rúgnám, hogy legközelebb ne merjen a közelünkbe jönni!!!

2011. jún. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mára már egyre többen átesnek a ló túloldalára. Lassan már az is állatkínzás kategória lesz, ha nyakörvet és pórázt tesz valaki a kutyára.

Ez az eredménye a nem átgondolt propagandának.

Gondolom, fiatal vagy nagyon. Szóljál a szüleidnek, és majd ők helyre teszik azt a férfit. Nincs joga inzultálni téged az utcán. A kutya a Te tulajdonod, nem veheti el, mert az lopás.

2011. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem már nem vagyok annyira fiatal. 24 éves vagyok.

Köszönöm a válaszokat.:)

2011. jún. 21. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!