Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hetes kutya kölyköket meg...

2 hetes kutya kölyköket meg lehet fürdetni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy az ilyen piciket nem lehet samponnal fürdetni. Akkor sima vízben esetleg lehet? Az anyjuk nem fogja eltaszítani őket, ha már nem érzi rajtuk annyira a saját szagát?

Olyan szinten bolhásak lettek, hogy naponta vagy 30 darabot szedegetek ki belőlük. :( Nagyon rossz látni. Vettem egy bolha, kullancs stb irtó ampullát, amit felhígítva a fekhelyükre lehet spriccelni, de semmit nem használ.


2011. jún. 21. 14:31
1 2 3
 1/22 nory0722 ***** válasza:
Sima langyos vízben fürdesd,így nem is tudod igazán lemosni az anyjuk szagát. Jól szárítsd meg őket,inkább hagyd a lakában pár órát az anyjukkal együtt. 4-5 hetesen már samponnal is fürdetheted!
2011. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Sürgősen cseréld le azt a rongyot, takarót vagy egyéb textilt, ami a fekhelyükön van. Két hetesen szerintem nem igazán lehet fürdetni még őket.
2011. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

nem lehet sehogy.

a bolhákat nagyon nehéz elkapni, biztos az?


Különben ha a kicsik ilyen bolhásak akkor az azért van mert az anyuk tele van bolhával és átmegy? Akkor viszont az anyát kellene kezelésbe venned.

De egy 2 hetes kicsit ne bánts, még akkor se ha bolhás, nem kell fürdetni

2011. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
14%

Na te is csak egy felelőtlen kutyagyáros vagy!

Tömd tele a menhelyeket mégjobban!!!!


Felháborító vagy!!!

2011. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
folyamatosan cseréld alattuk a ruhát az anyjukat kezeld bolhairtóval. Őket még ne fürdesd meg, túl kicsik ehhez. amint lehet azonnal féreghajtás mert ha ennyire bolhásak akkor biztos nagyon férgesek is lesznek hisz a bolhák is terjesztik.
2011. jún. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Az alattuk lévő rongyot naponta kétnaponta cserélem, mosom.

Bolhák biztosan. Nagyobb, mint a fekete simán ugrálós bolha. Ezek barnák, és ha csak nem másznak ki a textilre, akkor csak másznak. De ugrani is tudnak persze.

Arra gondoltam, hogy miután a fejüket amúgy sem szabadna megmosni, ott még érezhetné az anyjuk a szagukat.

Azt, hogy csak anyát fürdessem meg, annak azért nem látom értelmét, mert a kölykökről ugyanúgy visszaugrálnak. Tehát vagy az összes kutyát fürdetem, vagy egyet sem.

Amúgy benn vannak a kölykök folyamatosan a lakásba.


Bolhairtó nyakörvet meg ugye nem tehetek az anyára, mert a kölyköknek még nem szabad, és ahhoz túl sokat vannak együtt.

2011. jún. 21. 14:51
 7/22 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de miért vagyok felelőtlen? Mert ellett a kutyám? Szerinted ez egy abnormális és felelőtlen vállalkozás?

Nem is értem egyáltalán, hogy miért írtál, nem azt kérdeztem, hogy hová passzoljam a kutyákat! És honnan veszed egyáltalán, hogy menhelyen fognak kikötni??

2011. jún. 21. 14:55
 8/22 anonim ***** válasza:

csepegtetős szert simán tehetsz az anyjukra.

Fürdesd meg és tegyél rá csepegtetőst. Vannak olyan szerek amiket vemhes ill szoptatós szukákon is lehet használni.


Naponta kétnaponta mosod? Mi átlagosan nap 4 x cseréljük alattuk az egészet ha nem többször.

2011. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Fújd le az anyát,és a helyet neostomosannal,majd egy hét múlva megint. Kipusztulnak. Csak a mami cicijére ne menjen.
2011. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Vegyél egy kistestű kutyákra való Advocate spot-ont (ez minden élősködőt megöl rajtuk, még a bélférgeiket is kihajtja), és oszd el a kölykökön. Nem lesz tőlük semmi bajuk. Az anyjukra is vegyél egyet, mert visszafertőzheti őket. A bolhák hamarosan potyogni fognak ki belőlük.


Utána neostomosan oldattal (1 ampullához 1 l langyosvíz) jól mosd át a helyüket és hagyd kiszáradni. Ezt 2 nap után meg kell ismételni, mert a neostomosan csak az élő bolhát nyírja ki, a petéket nem, a peték kikelési ideje pedig 2-3 nap. Így hiába kezeled le 1 hét után, azok a bolhák már régen kikelnek, és vígan újabb sor petét tesznek le.

2011. jún. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!