Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Mit tegyek a kutyusommal?

Minikitty kérdése:

SOS Mit tegyek a kutyusommal?

Figyelt kérdés

A roti kiskutyám rémesen harapós. Még csak 9 hetes, de már tele vagyok sebekkel, a karomat, a lábamat, párszor már az arcomat is megmarta. Minél hamarabb le akarom erről szoktatni, mert ha már most ilyen erősen harap, nem akarom megtudni milyen lesz később. Mindig mikor megharap vagy kap egy pofont, vagy ellököm magamtól, de mintha észre se venné, azonnal folytatja és ez megy több mint egy hete. Viszont azt sem szeretném, hogy azt gondolja, hogy a harapás rossz, mert őrző védő kutyát akarok belőle nevelni.

Tudtok valami trükköt, hogy megértse, hogy a gazdit nem szabad megharapni, de az idegeneket igen?


2011. jún. 21. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Játékból csinálja, vagy komolyan? Amúgy ha nem tekint falkavezérnek akk ne csodálkozz. Ne engedd az arcod közelébe semmiképp, meg is vakíthat, és tisztázni kéne ki a főnök.
2011. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nő a foga, vegyél neki füstölt marhacsontot kisállatboltba vagy gumi játékokat. Az enyém 6 hónapos és még mindig szokott harapdálni a foga miatt de én hagyom mert nem harap olyan erőset :)
2011. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen vegyél neki valami olyan játékot amit agyon tud harapdálnipl: lehet kapni a boltokban ilyen nagyon kemény csont féleséget.
2011. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én a kezemen engedtem edzetni mert kemény a kezem és nem igazán tud harapni belém akkorát meg tudja is hogy én vagyok a gazdája és direkt nem harap érzi hogy nekem fáj ;).


Egyébként ha nem tudod pénzzel fedezni ezt a problémát akkor nyomd le a fejét a földre.

2011. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mióta van nálad?
2011. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Három hónapos korától, amikor megkapta minden oltását, akkor irány a kutyaovi, mert ti nem fogtok egyedül boldogulni vele, már most domináns természetű. Ha elkezd harapdálni, akkor fordíts neki hátat, rá se nézz, ne szólj hozzá és állj ott egy helyben. Hamarosan abba fogja hagyni, mert látja, hogy ez így nem túl szórakoztató, ha abbahagyja, akkor folytathatjátok a játékot. Ha megint elkezd harapdálni, akkor megint fordulj el tőle. Ha viszont ez sem segítene, akkor hagyd ott, menj be a házba/másik szobába és zárd ki a kutyát. 5 perc elteltével menj oda hozzá megint, ha elkezdni ismételd meg ugyanezt. Nagyon következetesnek kell lennetek, vagyis egyszer sem szabad, hogy ezt hagyjátok, mert abból nem fog tanulni a kölyök, minden alkalommal reagáljatok a hibás viselkedésre. Az ellökés, ütés nagyon nem jó módszer, mert játéknak veszi és bedurvul.

Hány hetesen lett elhozva? A korai elválasztás az anyjuktól és az alomtól okozhat ilyen viselkedést, a kutya nem tudja, hogy a harapás fáj nektek, mert nem tanulta meg az anyjától.

Az őrző-védő meg nagyon nem abból áll, hogy az idegeneket megharapja a kutya, a gazdit meg nem. Ez egy nagyon komoly sport, feltétel nélküli engedelmességet követel a kutyától. Ha az engedelmesség nincs meg és hozzá nemértő kezekben elkezdtek "csibészelni" a kutyával, attól csak bevadul és kezelhetetlenné válik. Szóval ha ilyesmikben gondolkozol, akkor csak a kutyaiskolán keresztül tudod kipróbálni ezt a sportot.

2011. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy játszik még csak 9 hetes, 7 hetes múlt, mikor elhoztuk. Sok játéka van amit rágni bír, de csak akkor rágja amikor odanyomom a szájához, különben nem érdekli. Van egy másik kutyánk csak az öreg és nem akar a kicsivel játszani. Nőstény és nem hiszem, hogy falkavezér probléma lenne, még nagyon fiatal és szoktam nézni a Csodálatos kutyadokit. Sajnos nincs a közelben kutyaovi. Ha nem figyelek rá, csak egy helyben állok akkor a papucsomat rágja és hiába szólok rá, lököm el, visszajön és folytatja.
2011. jún. 21. 21:23
 8/12 anonim válasza:
Nekünk egy német vizslánk van és az is ezt csinálja. Rászólok, van hogy hangosan rákiabálok, akkor megijed, de legközelebb megint harapgál, pedig nem csibészeltem. Van mellette egy szuka tacskó aki elég domináns, de már ő is tele van harapásnyomokkal. Az állatorvos azt mondta, h kinövi. Pedig vadászkutya, és az eddigiek nagyon fegyelmezettek voltak.
2011. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha kinőné, csak minél hamarabb, mert roti és nagyon erős az állkapcsa.
2011. jún. 21. 21:37
 10/12 anonim ***** válasza:

mikor harap sikolts fel vagy bármilyen határozott hangot adjál ki és dermedj le mint egy kőszobor, fordítsd el a tekintetedet is róla, amikor leállt pedig hagyd faképnél...ne reagálj rá amikor ő megy oda nyaggatni te kezdeményezd a játékot (mint minden mást)és te is szabd meg a játék végét (pl akkor lehet vége amikor bedurvul a kicsike:) olvass, tanulj minnél többet ne csak a tv-ből bár sokan onnan is képesek ha figyelmesen nézik a show-műsort

cesarnak van már könyve is magyarul+jan fennell ajánlom még

egy roti hozzáértő, nyugodt és következetes nevelést igényel!

pótold az információs hiányosságaidat mihamarabb a kutya megérdemelné, hogy felkészült gazdija legyen

2011. jún. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!