Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális viselkedés? : a...

Normális viselkedés? : a kutyám nem szereti az idegeneket. Amikor valaki a fejét meg akarja simogatni akkor kap utána (ha pórázon van). Egyébként nem hamis. Simán akármilyen közegben el tudom vinni sétálni.

Figyelt kérdés

Csak akkor van baj, ha ismeretlen ember próbálja megsimogatni. Sokan csak úgy odajönnek hozzánk, hogy megsimogathatja? És egyből nyúl feléje, semmi szagminta, semmi. Most ez normális vagy nekem kell korrigálni valamit?


Egyébként mit takar ez a mondat: "A dobermann természete olyan, hogy eleve tartózkodó idegenekkel szemben." Mi ez a tartózkodás? Nem engedi közel magához?


2011. jún. 22. 08:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az én kutyám sem szereti az idegeneket, de Ő szerencsére elhúzódik, vagy fél méterről ugatja.. Én úgy szoktatom, hogy ha valaki odajön, azt mondom, ha meg akarja simogatni, guggoljon le hozzá és várja meg, hogy a kutya odamegy-e. Ha igen, akkor Ő is kíváncsi és lassan meg lehet simogatni. Ha nem, akkor meg azt mondom, sajnálom, most nincs kedve barátkozni, de majd legközelebb..

Az első jó reakciójára (ha pozitívan reaglál) Te dícsérd meg, és adj Neki finom jutalomfalatot, vagy ha ez Téged nem zavar, akkor az idegennek is adhatsz a kezébe kaját és ha Ő adja Neki máris "megéri" majd az idegenekkel is jóban lennie a kutyádnak :)) Attól is függ hány éves a kutyi, de azért ezt sokszor kell csinálni, ahhoz, hogy tényleg oda merjen menni az idegenhez és ne kapjon utána. Ez Neki valószínű eléggé berögzült dolog, legyél Vele kitartó! Sok sikert!

2011. jún. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Lehet a kutya tartózkodó, de alapszabály, hogy soha nem haraphat embert. (Csak örző védő, ha azt mondják neki,hogy most "dolgozik" ésnem megkap, hanem megfog. ami nagy különbség)

Tehát ezt a csírájában el kéne fojtanod.

2011. jún. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ez tehát nem csak annyi, hogy hé ember beléptél a személyes zónámba, menj innen! ?


Mert amúgy nem harap. Ez is csak annyi, hogy amikor a fejéhez nyúlnak kap.


Amúgy minden jól nevelt, ill. szocializált kutyát akárki akármikor megsimogathatna?

2011. jún. 22. 09:43
 4/18 anonim ***** válasza:
Az enyém sem engedi megsimogatni magát senkinek se! de ez nem kimondottan hátrány mert abban biztos vagyok hogy az én kutyámat nem kapja fel senki és tűnik el vele, mert nem engedi az idegeneknek, hogy hozzá érjen, kell neki idő több találkozás és utána már megengedi hogy megszeretgessék, csak bizonytalan, mondjuk az enyém soha nem harap kap. :)
2011. jún. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sem tűri az idegeneket. Nem vesz róluk tudomást. Ha valaki simogatni óhajtja, egy morgással jelzi, hogy nem tetszik neki., ha nem értenek a szóból, jön a vakkantás. Általában ez már érthető .
2011. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát attól függ mennyire tudod irányítani. Az én kutyám is pontosan ezt csinálja. Pedig a legnagyobb tömegben is lehet közlekedni vele, iskolába jár és versenyekre. De ha egy idegen be akar jönni vagy hozzáérni vagy elvenni az ételét akkor azt nem hagyja. Miért kéne idegeneknek alázkodnia? Bármikor le tudom állítani. Mert ilyen a természete (abban biztos vagyok hogy nem fél) és mert ezt várom tőle. Aki csak úgy hozzányúlkál az idegen kutyákhoz, az az egyik legnagyobb bunóságot követi el, amit csak lehet. Szerintem...

A dobermannra meg úgy értik, hogy ő nem az a kutya aki meglát, nyakadba ugrik és lenyalja az arcod. A legegyszerűbb módon csak észre sem vesz, mert csak a gazdája érdekli. Ha pedig zavarod akkor kifejezi a nemtetszését.

2011. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Bocs kedves előzők, de éppen azért nem teheti ezt a kutya, mert lehet, hogy "akármikor megállítod" , de csak akkor ha ottvagy és ha figyelsz. De esetleg jön egy vendéggyerek és kimegy az udvarra....nemhiszem,hogy folytatni kéne.

Még az örzővédők is megtanulják, hogy embert nem kaphat meg. Csak ha erre utasítást kap.

2011. jún. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

NEM-NEM! Nem gyereket, nem udvaron; hangsúlyozom IDEGEN EMBERT, ha minden előzmény nélkül felé nyúl. És nem megtámadja, hanem a keze után "kap".

Nem azt aki bejön hozzánk, vagy akit már látott.


Sajnos akármilyen bunkóság de nagyon sokan vannak akik csak úgy simiznék a kutyát.


Ja és még csak annyi, hogy nem agresszív egyáltalán.

2011. jún. 22. 14:32
 9/18 A kérdező kommentje:
Mert, ha már hagyja hogy megszaglássza utána tudomást sem vesz róla. Itt a hirtelen felényúláson van a hangsúly.
2011. jún. 22. 14:38
 10/18 anonim ***** válasza:
37%

bocs, de az "odakap" az már agresszivitásnak minősül.

(ha azt akarod, hogy örző-védő legyen akkor fognia kell, soha nem odakapni)

Ha bevezetik a wesentesztet,akkor az odakapás miatt leminősítik a kutyát és szájkosaras lesz belőle.

2011. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!