Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi vagy Német dog?

Bernáthegyi vagy Német dog?

Figyelt kérdés
Családi kedvencnek, jól jöjjön ki 2 másik kutyával. A mérete miatt többet fognak verekedni? Többet esznek a kaukázusinál? melyik könnyebben kezelhető? stb. köszi. ( amúgy max. jövő nyáron.) 13L.
2011. jún. 22. 11:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy családban élő normális kutyák nem verekednek. Amúgy nevelés kérdése a dolog. Kb. annyit esznek, mint a kau.
2011. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 xnorkax ***** válasza:

A kutyák nem a méretük miatt verekednek egymással, hanem a dominancia harcok miatt. A másik két kutya kijön a többi kutyával? Milyen neműek?

Egyébként egyed függő, melyik mennyit eszik. Mindkét kutya megfelelő családi kutyának. :)

2011. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ramóna, levetted a neved, hátha így másmilyen választ fogsz kapni? Nem engedhetsz meg magadnak anyagilag egy másik kutyát, a német dog ugyanúgy fázik télen, mint az angol bulldog, és amíg a másik két kutyád nincs megnevelne, nem foglalkozol velük eleget, addig teljesen felesleges egy harmadik kutyát venni.
2011. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

először is: ki az a ramóna?

anya és apa fizetné a kajáltatását meg az oltásait. nekem csak az elején kellene megvennem a kutyust, a kutyaházát, pórázát, nyakörvét stb-t. és a 2 másik kutya nem az enyém, nem én neveltem őket, nem engem fogadnak el falkavezérnek, és így akárhogy próbálom nevelgetni őket, nem figyelnek rám stb.

2011. jún. 22. 14:01
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor másik kutya helyett egy kutyasuli árát könyörögd ki a szüleidtől. Hidd el, az ott tanultak hasznosak lesznek majd, ha már lehet saját kutyád is.
2011. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a kettő jól kijön a többi kutyával, egyik sem agresszív típus.

Többet esznek mint a kaukázusi, mivel a pásztorkutyák jóval kevesebb táplálékon élnek. Kb. a dupláját.

Szerintem a bernáthegyik könnyebben kezelhető, de a német dog se nagy kihívás.

2011. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Német Doggal nagyon sokat kell foglalkozni,az eteteése is drága,minőségi kaják kellenek,mert az izületeik hamar tönkre mehetnek.Hát sztem összeszoktatható 2 másikkal,de ez mindig a gazdán múlik,mennyit foglalkozik ezzel.Ajánlanám,hogy olvass könyvet mindkét kutyáról,fajtaleírást,tartást,stb...Onnan megtudhatod,h el tudnád e tartani,ill. beillene e a családba.
2011. jún. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én csak a német dorga tudok példát hozni. Ismerősöméknek volt egy német dogjuk de nem nagyon foglalkoztak vele, nem nevelték de nagyon barátságos kutya volt az idegenekkel szemben is. Én is meg az alkalmazottaik is szabadon ki-be járkáltak a kertben de sajnos betegségben meghalt.

Vettek egy másik német dogot és természetesen azzal sem foglalkoztak. Agresszív volt már kisebb korában is de inkább bezárták ha ment hozzájuk valaki mint hogy nevelték volna. Aztán egyik ismerőst mindig beengedte... de egyszer rá akart támadni arra a fickóra is és mikor a gazdája odament akkor őrá is és így végül elaltatták.

Ismerek még egy német dogos valakit, ő rendesen nevelte a kutyáját és foglalkozott vele és minden nap nyugisan sétálgatnak az utcán. Egyik kertben ugató kutyához sem húz oda a kerítésnél...

Ez is azt bizonyítja, hogy nevelés kérdése.

De én két neveletlen kutya mellé ami ráadásul nem hallgat rád nem biztos hogy mernék egy harmadikat rakni mert te akár hogy megnevelnéd a sajátodat attól még a másik kettő verekedhet vele...

2011. jún. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
van meg mit tanulnod a kutyakrol kezdesnek kisebb kutyat valassz
2011. jún. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt miért írja mindig valaki hogy kezdésnek kisebb kutyát??? Egy kisebb kutyát is ugyan úgy nevelni és tanítani kell mint egy nagyobbat. Ha valakinek a nagyobb kutyák tetszenek meg olyat akar akkor minek vegyen előbb egy kisebbet??? Nem olyan ez hogy veszek egy kicsit, gyakorolni jó lesz. Aztán majd ha meglesz álmaim kutyája akkor meg a kicsi rosszabb esetben el lesz hanyagolva.
2011. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!