Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy ne szagolgassa mindenkinek a nemi szervét?

Figyelt kérdés
Semmi baj nincs vele, jó kutya, de a "szégyen megöl", mikor valaki jön hozzánk, és a kutyám orral a lábuk között kezdi az ismerkedést. :) Barátokkal nincs baj, ők így szeretik, de mit mondjak, ha idegent fogadok?
2011. jún. 22. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Szija!

Szerintem úgy le lehet szoktatni,ha megkéred a barátaidat,hogy jöjjenek át,és mikor bemennek hozzátok akkor gondolom a kutya rögtön azzal kezdi..szerintem tegyél rá egy pórázt(sőt nem is biztos,hogy az kell) és mondd neki mikor azt csinálja,hogy nem szabad és húzd el,aztán a barátaidat küld ki a kerítésen kívülre vagy az ajtón kívül.Addig csináljátok amíg nem sikerül neki megértenie,hogy nem szabad..Persze lehet szünet is közte,nem kell szegényt addig nyúzni,amíg meg nem tanulja..csak lassan és nyugodtan nyári szünet van ráérsz.;))

2011. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Jó kérdés:)))

Én már a második kan kutyával járok úgy, hogy miközben simogatom, érdekes állapotba jön a kukija, komolyan zavarba ejtő, ő is szagolgatott nagyon.

Hát legalább a kutyáknak bejövök, a pasikra nem vagyok ekkora hatással:))))

2011. jún. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindig mondom neki, hogy nem szabad és tolom félre a fejét, sőt vízzel is próbáltam már, mert CSAK attól fél, de kevés sikerrel. Egyébként nemtől függetlenül mindenkivel ezt csinálja, így ismerkedik.
2011. jún. 22. 12:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ugyanezt csinálja! :D
2011. jún. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát ugye a töbi kutyának meg a fenekét szagolgatja, nekik ott van a névjegyük...

sztem folyamatosan tiltsd neki és a bejövőket is kérd meg rá h ne engedjék oda, az a baj h hiába próbáltad vizzel, ha barátidnak meg oda lehet engedni.vagy mindenki, vagy senki. ő nem ismer kivételeket. összezavarodik csak.

2011. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy fontos a következetesség, ezzel nincsen probléma részemről, csak hát nem lehetek mindig a kapuban mikor jön valaki. Pl. a párom fiához szoktak jönni a barátok, nekik meg mulatságos, hogy "így megzsákolt, úgy megzsákolt". :D Hiába mondom nekik, ne engedjétek, kacagnak és ciki nekik, hogy egy fiatal nő, ilyen témáról beszél a kamaszodó fiúknak.

Egyébként tanítottam már olyant a kutyámnak amit a kölykök megengedtek én meg nem és ha láttam, akkor mindig rászóltam, de ez valahogy nem megy.

2011. jún. 22. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!