Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 160 centis 50 kilós lány...

Egy 160 centis 50 kilós lány is elbírna pl rottweilerrel?

Figyelt kérdés
Persze nem fizikailag, hanem meg tudja nevelni, igaz? Tekinthet egy ilyen lányra is falkavezérként egy nagytestű őrzővédő?
2011. jún. 22. 13:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
tök mindegy a méret. A kutya nem azért fogad szót mert nagyobb vagy
2011. jún. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

itt a kisugárzás a lényeg nem a fizikai valód

ha temperamentumos vagy meg tudsz vele "bírkózni"

2011. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 kattata ***** válasza:
57%
156 cm, 50 kg, 6 db saját német dog. Még sosem volt gondom a falkavezérséggel, mások dogjaival is szoktam foglalkozni (nevelés, kiállításra felkészítés, felvezetés), eddig egyszer csapott arcon egy kan karommal, azt nagyon éreztem, de ő is csak lelkesedésében tette. A kis nők gyakran nagyon határozottak, ezért a legtöbb kutya könnyen behódol nekik.
2011. jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én is 160, 53 kg. vagyok és 50 kg.-os kutyám van és semmi problémám nincs vele. A magabiztosság és a következetesség a fontos.
2011. jún. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
0%

Szerintem nem való egy törékeny nőnek egy ilyen fajta kutya. Nem is a neveléssel lenne itt a gond, hanem ha pl az utcán meg kéne fékezni, mert pl neki menne egy másik kutyának. Hiába van jó nevelve, ez bármikor előfordulhat egy sétáltatás közben. Egy kifejlett rottweil akár 60kg-s is lehet, és hatalmas ereje van, nem tudnál megálljt parancsolni neki.


Vagy pl sétáltatás közben szembejön egy kisgyerek aki a kutya szemébe néz félő tekintettel. Annak pl simán nekimehet egy ilyen kutya, és ha szájkosár van rajta, akkor is súlyos sérüléseket okozhat. Ez nem csak a nevelésen múlik, egy erős férfi kéz viszont azonnal visszarántaná.


Otthon nevelhetsz rottweilert, de utcára ne menj vele egyedül!!!

2011. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
akkor nem is vihetném én kutyaiskolába? őrzővédő tanfolyamra (is)
2011. jún. 22. 14:17
 7/18 anonim válasza:
15%
Én írtam az előző kommentet, én láttam ahogy a utcán egy rottwiler neki akart menni egy kisfiúnak, akit a gazdája fékezett meg, aki egy nagydarab férfi volt. Egy nő biztos hogy nem tudta volna kézben tartani, és összekarmolta volna szegény gyereket
2011. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Egy hétig volt nálam barátnőm Stafford keveréke,45kg simán megvolt.Nem volt megnevelve,így a séta sem volt egyszerű,de megbirkóztam vele.

Akkor voltam 48 kg.Nem kell lenézni a vékony/alacsony nőket,attól még megállnak a lábukon,ha edzettek.

Gondolom egyébként meg fogja

2011. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
...nevelni a kutyát.
2011. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Egy vadászkutyával sokkal könnyebb bánni, azok okosak, értelmesek és nem mennek neki az utcán sétáltatás közben senkinek. Német vagy magyar vizsla, erdélyi vagy angol kopó stb. ezekkel könnyebb sétálni is.
2011. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!