Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, hogy kutyám...

Mit tudok tenni, hogy kutyám ne féljen a kölyköktől?

Figyelt kérdés
2 éves, ivartalanított szuka, közepes méret... és fülét farkát behúzva rohan a kölyköktől. Ennek előzménye valószínűleg egy olyan babakutya, aki durván játszott vele, mert addig semmi ilyen nem volt :( Segítsetek! :)
2011. jún. 23. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is "tart" a kicsiktől, mert néha nagyon durván játszanak... Belekapaszkodnak a bundájába, az éles fogukkal és még nem is értik a nagykutyák jelzéseit, hogy nem akar játszani, így inkább a Tiéd menekülőre fogja :)

Az enyém meg ha elege van, odavakkant neki és attól vagy megilletődik, vagy meg sem kottyan neki és újra ráveti magát.. De az enyém azért lekommunikálja vele, hogy hagyja békén, odamorran, de nem bántja őket... Szerintem adj Neki kiskutyák jelenlétében nagyon finom dolgokat.. Menj közel egy kiskutyához és dícsérd meg ha nem rohan el, és dobj egy kis darab sajtot.. Ha mellé megy, akkoris.. és Eleinte a szoktatási időszakban kérd meg a kölyök gazdiájt, hogy pórázon engedje a tiédhez, h ne ugorhasson rá és ha attól még nem ilyed meg, akkoris falat... hátha rájön, megéri a kicsikhez menni, ott jó dolog történik velem... :) Sok sikert!

2011. jún. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ezért is furcsa, mert játszani meg nagyon szeret... csak itt az összeszagolás után spuri van :(
2011. jún. 23. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is fél a kölyköktől. Pedig voltak neki saját kölykei is és amikor hazahoztunk egyet, azzal sem volt baja. Egyszerűen arról van szó hogy azok nem az övéiés nem falkatagok, és a farkasoknál nem volt olyan, hogy más kölykeit pátyolgatjuk, csakis a falkán belül. Miért kéne, hogy szeresse őket?
2011. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Engem csak meglepett, hogy egyik pillanatról a másikra elrohant :( Említettem, hogy régebben nem volt ilyen gond. És kissé nekem is kényelmetlen, mert nem tudok oda járni vele, ahová addig, mert kölykök vannak :(
2011. jún. 23. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!