Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora mozgásigénye van egy...

Mekkora mozgásigénye van egy komondornak?

Figyelt kérdés
Viszonylag kicsi az udvarunk, ott nem nagyon tudna futkosni. Sétálni persze minden nap többször is (kb. 2-3x, de 2x biztosan)elvinném, csak úgy általában kérdezem, mennyit szeret/szokott mozogni egy komondor?
2011. jún. 23. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Nekem puli komondor keverék kutyám volt. Sorházban lakunk, elég kicsi kerttel. Óriási a mozgásigénye! Vittem sétálni mindennap ki a rétre. Mégis négy éves korában megtámadt, szétmarta a kezem, lábam. Áprilisban történt az eset és még járok kötözésre. Nem akarlak lebeszélni, de rábeszélni sem erre a fajta kutyára. Nem tartom magam bűnösnek, hiszen szépen bántam vele, gondoskodó gazdája voltam. Bekattant! Sajnos menhelyre került, de ez érthető! Mire a rohamkocsi kijött értem, a kutyát eltávolították az udvarunkból. Sajnálom, de ez van!
2011. jún. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kutyanevelés nem merül ki abban, hogy sétálni viszed. Sosem a kutya a hibás!
2011. jún. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Bekattant..? Undorító, és még mered magadat gondos gazdának nevezni.

Hány négyzetméter a kertetek? Nem rohangálnak sokat a kertben, inkább fekszenek és figyelik a (lehetőleg nagy)területüket. Nem azok a tipikus labdázós, nagyon könnyen tanítható kutyák, de a sok foglalkozás csodákra képes. Találkoztam már agility pályán komondorral.. Ha kert van, nem muszáj naponta 2-3x sétálni. Ezt most még csak ígéred, de tudom, hogy ha kertje van az embernek könnyebben ellustul. Napi 1x kb. 1,5-2 bőven elég.

2011. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*1,5-2 óra
2011. jún. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem futkosós kutya, de a kis terület frusztrálja és elvadulhat. Egy normál telek méret elég neki. Szépen komótosan fog benne mászkálni, csak akkor fog szaladni ha őriz. Elég egyszer sétáltatni naponta (30-90perc, persze jó ha több) és nem baj, ha néha kimarad egy-egy nap.
2011. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%
79% Te senki kívánom neked, marjon úgy meg a kutya téged, mint engemet! Azt sem tudod, mi volt a gond!!!!
2011. jún. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Volt már kutyám (kisebb testű keverékek), őket is vittem sétálni naponta kétszer (néha 3x), mert igényelték, irtózatos nagy volt a mozgásigényük. És a kert kicsi volt nekik (kb. 40nm a kert).

2011. jún. 24. 06:34
 8/9 anonim ***** válasza:
22:04! De, tudom mi volt a gond. Nem nevelted meg, nem volt tekintélyed a kutya felett.
2011. jún. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5/4-es kb.
2011. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!